182 Shares 8417 views

Włoska cannelloni – co to jest? Nadziewany makaron lub bułki?

Włoska kuchnia narodowa jest czymś z licznych wariantów gotowania makaronu.


Pasta – to uogólnione nazwa setek rodzajów makaronu

Wielu widziało w sklepach cannelloni makaron. Są one wykonane z pszenicy durum, takich jak „durum”. W większości przypadków, ciasto jest dodawany do jaj – tylko wody i mąki. Jednak pojęcie „makaron” dla włoskiej zbyt wąsko. Różne rodzaje makaronu są niezliczone. Cudzoziemiec łatwo się zagubić. Zasadnicze znaczenie ma kształt.

Cannelloni lub manikotti?

Jedną z potraw narodowych Włoch – cannelloni nadziewane. Jest nadziewane mielonego mięsa z rolek niekwaszonego ciasta. Są one wypiekane w piecu z sosem pomidorowym lub białym. Źle myśleć o cannelloni, które są duże cylindry drążone przeznaczone do napełniania farszem. Pasta ta forma jest faktycznie wykorzystywany do wypychania, ale nazywa manikotti. Ale to cannelloni płytki testowe, w których farsz jest owinięty typu rolkowego. Można powiedzieć o cannelloni, które są małe rolki. płytka testowa dla nich może być zmieszany z płytek przez lasagne, lecz różnią się wielkością.

Napełnianie na cannelloni

Cannelloni nadziewane gotowane z różnymi nadzieniami. To może być mielone mięso lub wędzone mięso z sera „Feta”, owoce morza, warzywa, ser, pieczarki, ser i tak dalej. makaronu cannelloni pasować zarówno wegetarian i wentylatory w diecie potraw mięsnych. Ten artykuł zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania cannelloni ze szpinakiem. To niesamowite danie, ale nadzienie może być wykonana z innych warzyw – kalafior, brokuły, rabarbar, karczochy, szparagi, itp …

Ciasto na cannelloni

Jeśli mówi się o cannelloni, który jest bardzo proste danie, nie wierzę. Włoskie gospodynie gotować makaron im kupić rzadkie, wolą to zrobić samemu. Są wyrobić ciasto jest całkowicie z mąki, wody i soli, walcowane do postaci cienkiej warstwy, umieścić go farszu, zawinięte w rolkę, która jest cięta na dwie równe części. Uzyskana mini-rolek przedstawia gotowości w piecu. To ciasto można przechowywać w lodówce przez około pięć dni. Takie rolki – nie najbardziej proste, ale bardzo smaczne danie. Na swojej pierwszej nieudanej receptury cannelloni ze zdjęciem nie będą się mylić i utrzymania spójności. Najważniejsze, że pasta nie trawią. Powinno być „al dente”, który jest elastyczny. Jeśli dokładnie przestrzegać instrukcji opisanych tutaj, można gotować doskonałe domowe włoskie cannelloni. Szpinak i ser, które nadziewane, bardzo dobrze z sos pomidorowy ze świeżych pomidorów i majonezu.

Cannelloni ze szpinakiem. składniki

potrzebne do testu:

– 2 filiżanki mąki z pszenicy twardej;
– temperatura kurze jaja 4 w pomieszczeniu.

potrzebne do wypełnienia:

– 2 łyżki masła;

– 1 kg drobno posiekanej szpinak;

– 3 głowice cienkie plasterki szczypiorek;

– 200g sera ricotta;

– 100 g proshutto szynki, pocięte na małe kostki;

– 3 łyżki. łyżki startego parmezanu;

– soli do smaku;

– świeżo zmielony czarny pieprz do smaku.

Preparat Cannelloni szpinaku

Dokonywanie ciasto

Posypać mąkę na stole i zrobić slajd środku rowka. Rozbijania jaj do mąki i delikatnie wymieszać je z mąki przy użyciu widelca. Zacznij od centrum miasta, po kryjomu, okrągłych obrotów ingerować jajko do mąki. Jeśli ciasto się wodniste i lepkie zasypka więcej mąki. Zagnieść ciasto. Jest dobrze, aby nadążyć za rękę, być elastyczna i jędrna. Posyp ciasto z mąki, zawinąć w folię i pozostawić go na stole na godzinę.

Teraz zaymomsya farszu

Rozpuść masło na dużej patelni na średnim ogniu. Umieścić go w szpinaku i cebuli. Nie mają do smażenia. Niech tylko lekko dać soku, tracą swoją elastyczność i stają się miękkie. Nie należy umieszczać wszystkie szpinak ponownie, ponieważ duża ilość trudno mieszać. Dodaje go jako rozliczenia zieleni, jeszcze nie pasuje do wszystkich. Położyć farsz w ricottą i szynką, solą, pieprzem, posypać parmezanem i wszystko dobrze wymieszać. Zdjąć patelnię z ognia i pozostawić do całkowitego ostygnięcia.

walcowanie

Posypać mąkę na stole dużo i rozłożone na całej powierzchni roboczej. Rozkładanie i rozwałkować ciasto na ile to możliwe, w prostokąt. Określić wielkość pojemników, w których będzie gotować, etyk prosto, bez zginania. Najbardziej odpowiednie naczynia, takie jak gusyatnitsy lub prostokątnym pieczenia saute-pan o dużych boków. Rolka gotowane całkowicie zanurzając się w wodzie.

W walcowanym z ciasta, miejsce do napełniania i rozłożone równomiernie na całej powierzchni, pozostawiając wolne krawędzie brzegowe, rozmiar jednego centymetra. Delikatnie zwinąć ciasto z nadzieniem w rolce, pomagając sobie ciasto skrobaczki. Owinąć szczelnie w gazę rolkę tak, że nie raspolzsya. Tu trzeba będzie pewne umiejętności. Staraj się, aby farsz nie wysiadł. Związać końce nici gazy i wyciąć lub wygięcia w taki sposób, aby nie odkształcić zwój.

Cook i służyć rolkę

Wlać do naczynia do pieczenia lub patelni głęboką wodę do wrzenia, nieco niższe w soli i obróć go. Musi gotować na małym ogniu przez około jedną godzinę. Jeśli rolka stoi nad powierzchnią wody, a nawet gotowania, to powinny być włączane co dziesięć minut. Po godzinie łagodnego wrzenia wyjąć rolkę z wody i pozostawić na dziesięć minut w tabeli. Po tym czasie, może być zwolniony z gazą, pokroić na kawałki i zalać sosem, jak na zdjęciu.

Otrzymasz prawdziwą narodową potrawę Włoch. Teraz, gdy wiesz o cannelloni, który jest – nie tylko wielkim makaron z nadzieniem. Jest to bardzo oryginalny rolka. Czasami jest wykonany przy użyciu płytki gotowe do lasagne, ale jest – tylko imitacją.