894 Shares 8107 views

Jak zrobić sobie okulary ślubne – kilka różnych sposobów

Do uroczystości weselnych pamiętał młodą parę przez długi czas, należy zapewnić wszystkie małe rzeczy. Nawet pojemniki na napoje w tym dniu powinny być specjalne! Oto jak zrobić sobie okulary ze ślubem własnym, a historia będzie się zawierać w tym artykule. Dekoracje kieliszków do wina dla nowożeńców z wstążkami i koronkami


Znajdź materiały do dekoracji kieliszków do szampana w domu nie jest tak trudne. Wstążki satynowe i kapronowe, koraliki i koraliki, kawałki koronek i opakowania do bukietów kwiatów będą idealnie pasować. Ale jak zrobić szklanki weselne własnymi rękami niepowtarzalne, podpowie fantazję. Istnieje wiele opcji:

  1. Zrób "spódnicę" koronki na łodydze pucharu i "pasek" na misce.
  2. Umieścić miskę i nogi w bujnym łuku, a owinąć nóżką wąską spiralą.
  3. Zdobądź szkło sztuczne kolory z tkaniny.
  4. Używając materiałów opakowaniowych do bukietów, "owij" miseczkę ze szkła tak, jakby była bukietem prezentów.

Okulary z farb akrylowych

I jak zrobić okulary ślubne własnymi rękami za pomocą dekoracyjnego szkła malarstwa? Po pierwsze, trzeba kupić specjalne farby akrylowe, pędzelek (lepiej być bardzo cienkim), wykałaczki, pąki bawełniane, ścieranie alkoholu, rozpuszczalnik. Ponieważ konieczne jest bardzo staranne wykonanie okularów weselnych z własnymi rękami , najpierw trzeba ćwiczyć rysowanie wybranego wzoru na papierze. Można nawet "spróbować" przy użyciu kieliszka do wina, przyklejając zwinięty rysunek do miski ze szkła. Najlepszym sposobem jest wykonanie wzoru rysunku i po prostu okręcić go na szybie piórem. Dopiero przed pracą konieczne jest wycieranie szklanki alkoholem – odtłuszczanie, że farba dokładnie określona. Następnie narysuj kontur – jest to w przypadku obecności monogramów, łodyg i innych małych drobnych szczegółów na rysunku. Po wyschnięciu konturu można zastosować cały wzór. Jeśli nagle coś poszło nie tak i pilnie potrzebne jakieś szczegóły naprawić – wykałaczki, bawełniane wymazytki pomogą w tym. Farbę wodną można łatwo wytrzeć wacikiem nawilżonym wodą, w innych przypadkach stosuje się rozpuszczalnik.

Dekoracja szklanką płatków róży

Łatwo jest ozdobić okulary ze ślubem płatkami kwiatu. Krok po kroku będzie wyglądał tak:

  1. Bierzemy kwiat z dużymi płatkami, na przykład lilią, różą.
  2. Ostrożnie zdemontuj kwiat na płatkach.
  3. Do złącza miski ze szkła z nogą, starannie stosuj płatki w taki sposób, aby naśladować pąk. Można użyć kleju do mocowania dekoracji, dzięki czemu kompozycja jest silniejsza.
  4. Używając taśmy klejącej, delikatnie owijaj miejsce mocowania płatków.
  5. Dekorujemy szkocką kokardę, wstążkę, ozdobimy koralikami lub strasses.

Decoupage okularów weselnych

I można zamienić zwykłe okulary w arcydzieła sztuki. Jak zrobić jak najwięcej piękna? I oto jak. Powinieneś wziąć koraliki, perełki, draperie, muszle i kleić je na szklance kieliszka do wina, po wstępnym nałożeniu na szklaną akrylową farbę z puszki. Możesz umocować papierowe serce na szkle przed barwieniem gliną. Po nałożeniu farby papier zostaje usunięty, a szkło pozostaje przezroczystym sercem. Jego krawędzie można ozdobić srebrnymi kulkami, przyklejając je do szklanki. Dobrą opcją jest użycie elementów wywaru, na przykład kwiatów, muszli, gwiazd morskich lub kamieni z gliny polimerowej w dekoracji szkła. Szczegóły rysunku należy wykonywać oddzielnie, zgodnie z instrukcjami dołączonymi do gliny. Po wyschnięciu lub pieczeniu – w zależności od jakości materiału – część należy przykleić do szkła. Nie wolno włączać do dekoracji okularów i dekorować je wstążkami, koralikami, łukami.