848 Shares 3871 views

Jak przykleić folię ochronną na ekranie laptopa

Jeśli do niedawna byli najlepszymi przyjaciółmi homebody kanapie i telewizji, dziś ta rola idzie do komputera. Ale stan bardziej honorowy „nierozłączne” ma zastosowanie do ustępującego duet „człowieka i laptopa.”

Praktycznie wszystkie nowoczesne technologie mają wystarczająco dużą wytrzymałość. To nie jest wyjątkiem i laptopa. Mimo wszystko obdarzona jakości producenta, komputer przenośny nie jest chroniony od wielu sytuacjach, które mogłyby go uszkodzić. Jeżeli ochrona mechaniczna pokaże specjalny ochraniacz ekranu do notebooka, jak rozciągnąć życia produktu jako całości?

Od który chroni laptopa?

Pierwsze i najczęstsze zagrożenia – kawy, herbaty lub innych napojów. Wprowadzając je do komputera może spowodować zwarcie. W konsekwencji, nie adapter klawiatury i płyty głównej, na której jest zamontowany. naprawa wyrobów uszkodzony tak będzie kosztować trochę mniej niż koszt nowego laptopa. Jednak wszystko może skończyć się jeszcze gorzej, jeśli inne podzespoły mogą ulec uszkodzeniu w przypadku zamknięcia. Oto efekty więcej niż nieprzyjemne: konieczne jest nie tylko do zakupu nowego komputera, ale także w celu przywrócenia danych na dysku twardym.

Nie mniej niebezpieczne dla pyłu laptopa. Jego działanie cząsteczki względnie z właściwościami proszku ściernego. Oni spadają w urządzeniu, przyspieszają zużycie elementów mechanicznych. Ponadto, nagromadzenie pyłu może ostatecznie wpłynąć na działanie klawiatury.

W nie mniejszym ochrony i opieki potrzebuje asystenta przenośny ekran, który ostatecznie pokryte różnego rodzaju zadrapaniami i zarysowaniami eksploatacyjnych. Takie drobne uszkodzenia mogą znacząco wpływać na jakość obrazu. Wiadomo, niezawodne i przystępny sposób – specjalną folią, która pozwala na zapisanie wygląd produktu przez długi czas.

Jak przykleić folię ochronną? Krok po kroku

Przed przykleić folię ochronną, należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć odcisków tłuszczu na ekranie. Następuje przez specjalne ściereczki do czyszczenia ekranu, eliminując je z wyłapywania cząstek i pyłu.

Wyciąganie folii opakowaniowej, konieczne jest w celu dokładnego oddzielenia warstwy replikacyjnej kilka centymetrów. Część kleju przymocowana do górnej krawędzi ekranu, a następnie stopniowo oddzielenie niepotrzebnej warstwę pokrycia całej jego powierzchni ekranu. Do folia ochronna na ekran jest płaski i bez pęcherzyków powietrza, proces klejenia konieczne jest, aby towarzyszyć wygładzanie przy użyciu kart plastikowych lub innych urządzeń.

Być może film po raz pierwszy leży prawidłowo. W tym przypadku, można zgrabnie odkleić i ponownie uruchomić. Jak przykleić folię ochronną ponownie, jeśli wylądował mały kosmków? Aby to zrobić, należy przepłukać pod wodą i osuszyć. Wysokiej jakości folia nie traci swoich właściwości klejące. Jednakże, brak warstwy ochronnej znacznie komplikuje proces przyklejania.

Jak przykleić folię ochronną na mokrej nawierzchni? Oczywiście, proces ten wymaga więcej cierpliwości. Zwilżenia folii z wytrząsaniem z wodą i stosuje go do powierzchni ekranu. Następnie, przy użyciu plastikowej karty „wypędzono” spod niego pozostałe powietrze i wilgoć, które są równoległe wymazane suchej szmatki. Ważne jest, aby uniknąć wilgoci wewnątrz urządzenia!