617 Shares 4758 views

Huragan w Baszkirii i jego konsekwencje

Pod koniec sierpnia 2014 roku nad Baszkirii przetoczyła huragany. Jej destrukcyjna moc doprowadziła do śmierci dwóch osób i poważnie raniąc kolejne piętnaście. Huragan uszkodził dach w Baszkirii setki domów i pozbawionych energii elektrycznej dla całych społeczności. Jak typowe zjawiska pogody dla regionu i czy mieszkańcy powinni oczekiwać więcej ekstremalnych zjawisk pogodowych?


Hurricane sierpnia 2014 w Baszkirii

29 sierpnia Baszkirii Hurricane, który był najsilniejszy od zniszczenia i konsekwencje przez wiele lat. Jako świadkowie mówią, wszystko działo się bardzo szybko. Element zstąpił na miasteczek i wsi w godzinach wieczornych – tylko obszar katastrofy były trzy dzielnica. Rozwijać silny wiatr. Zaledwie kilka minut huragan w Baszkirii przyniósł poważne zniszczenia.

Świadkowie później powiedział, że wydarzenie było jak film katastroficzny. Wiele zauważyć nietypowe zachowanie lękowe i zwierzętami domowymi, którzy zatrzymani katastrofy i jakoś próbował ostrzec swoich panów.

Konsekwencje i zniszczenie

Przyniósł wiele zniszczeń, że huragan w Baszkirii. Września 2014 okazał się być stresujące zarówno dla ratowników i służb publicznych, a dla mieszkańców dotkniętych obszarach. Co mogę powiedzieć, bo w zaledwie kilka minut elementów zniszczył wiele budynków w niektórych wsiach, z wielu budynków zerwał dach.

Ponad sto domów były zamieszkania. Prawie trzydzieści miejscowości (ponad sześć i pół tysiąca osób) byli bez prądu. Ale najgorsze konsekwencją huraganu w Baszkirii – jest śmierć dwóch starszych mężczyzn. Według lekarzy, oboje zmarł na atak serca. I wiele ofiar – około czterdziestu osób, wśród nich były dzieci. Piętnaście osób zostało hospitalizowanych z poważnymi obrażeniami.

Ogromna szkoda została wyrządzona i charakter regionu. Po kilku minutach huragan zniszczył element więcej drewna niż wszystkie pożary, które wystąpiły w Baszkirii na bieżący rok.

Na obszarach dotkniętych został wprowadzony stan wyjątkowy. ulepszone środki zostały podjęte w celu zapobieżenia grabieży w dotkniętych obszarach, ponieważ wiele osób musiało opuścić swoje domy i przenieść do tymczasowego zakwaterowania. Wszystko w odbudowę osiedli udział prawie osiem ratowników. Według obliczeń władz, całkowita obrażenia od huraganu było około dwieście milionów rubli.

Huragany w Baszkirii w 2015 roku

Niestety, silny sztormowy wiatr nie jest niczym niezwykłym dla republiki. I huragan w sierpniu 2014 Baszkirii nie był ostatnim. Ten rok przyniósł również zniszczenie, choć nie tak silne. Co było najbardziej potężny huragan w Baszkirii (2015)? Czerwiec na przykład okazało się, że nie tylko gorące, ale także zupełnie katastrofalne. Pod koniec miesiąca Neftekamsk hit ulewny deszcz i burze, grad i sztormowy wiatr. Zła pogoda zniszczyła drzew, które, z kolei, jest poważnie uszkodzonych stojąc w tramwajach. Na szczęście nie było ofiar.

Analitycy przewidywali najsilniejszy huragan w Baszkirii 09/09/2015. Fakt, że w przeddzień elementu z całą siłą uderzył w sąsiedniej Korei – Tatarstan. Było ciężkie burze, wiatr i grad. W rezultacie, szpitale okazało piętnaście ofiar. Podobne zjawiska są spodziewane w Baszkirii. Ratownicy ostrzegają mieszkańców o ewentualne zniszczenia i katastrofy, ale na szczęście, element przeszedł przez.

Co wywołuje huragany?

Pod huragan jest powszechnie rozumiane jako silny wiatr, prędkość przekracza sto dwadzieścia kilometrów na godzinę. Katastrofy takie zazwyczaj występuje w tropikach, ale może być utworzony w innych miejscach. Najbardziej niebezpieczne są huragany, które występują u wybrzeży. generują najwięcej szkód i ofiar ludzkich.

Powoduje Huragany są takie same, bez względu na to, gdzie one występują. Typowo, zaczynają od różnicy temperatury i ciśnienia powietrza w różnych warstwach atmosfery. Przykładowo, dzieje się na zimno cyklon wychodzi ciepłe powietrze, którego temperatura przekracza 27 stopni. Spełnienie tych mas utworzyć obszar niskiego ciśnienia, gdzie powstaje tornado.

Pamiętajmy, jaka była pogoda, kiedy miał niszczycielski huragan w Baszkirii w sierpniu ubiegłego roku. Dzień był bardzo gorący i wilgotny. Ciepłe masy powietrza mają do czynienia z zimnym cyklonu, który pochodził z basenu Morza Śródziemnego, a to spowodowało katastrofę.

Jak zachowywać się podczas huraganu i po nim?

Oczywiście, huragan – jest nienormalne zjawisko do Baszkirii, mimo klęski żywiołowe nie można tu wykluczyć. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zachowywać się podczas huraganu i jego następstw. Jeśli katastrofa wyprzedziła cię w budynku, konieczne jest, aby odejść od okna, wyłączyć blok elektrycznej i gazu. Najbezpieczniej jest wnętrze domu.

Na ulicy trzeba się trzymać z dala od billboardów, linii elektroenergetycznych i budynków lekkich. Nie można ukryć pod drzewami, w zużytych i uszkodzonych budynków.

Po silnym zagrożenia huraganem są poszarpane przewód elektryczny, który może być zasilany. Konieczne jest również, aby bać się starych drzew, znaków i banerów.

Najsilniejsze huragany na świecie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

Kiedy burze nie są typowe Baszkirii, w świecie, szczególnie w pobliżu równika, są one przerażające regularność wziąć ludzkie życie. Jakie były najbardziej destruktywne z nich w ostatnich latach?

Huragan „Wilma” (USA, 2005), uznany za najbardziej intensywny w Atlantyku. Pojawiające się w oceanie, to kilka razy na ziemi, przynosząc wszystkie nowe zniszczenia. Liczbę ofiar „Wilma” było 68 osób.

Huragan „Katrina” (USA, 2005) jest znany jako jeden z najbardziej niszczycielskich klęsk żywiołowych. Powodzie, które powstały po nim objęła prawie cały Nowy Orlean. Zabił 1836 osób, a obrażenia przekroczyła $ 125 miliardów dolarów.

Typhoon „Hayyan” (Filipiny 2013) – jeden z najsilniejszych cyklonem tropikalnym na płycie. Od wpłynęło ponad 11 milionów ludzi, liczba ofiar wyniosła ponad pięć tysięcy. Tajfun zniszczył prawie sześćset tysięcy domów, a tym samym została uszkodzona.