135 Shares 8444 views

Co jeśli trudno usłyszeć rozmówcę na „iPhone 6”? Przyczyna i rozwiązanie

Nowoczesne telefony nie są wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem. Teraz jest to odtwarzacz muzyki, video i aparat fotograficzny, GPS-navigator, i tak dalej. D. Aby rozmawiać, oczywiście, telefony są używane, ale rzadziej niż wcześniej. Ale nawet jeśli „iPhone 6” trudno usłyszeć rozmówcę, że jest to szansa dla właściciela podniecenia. Takie drogie gadżety z Apple powinno działać prawidłowo.

Niestety, ten nie jest wolny od dowolnego telefonu. Nawet nowy flagowy iPhone 7 Plus 7 i narażone na takie ryzyko.

objętość dodając

Zacznijmy od banału. Niedoświadczeni użytkownicy w rozmowie po prostu sprawiają, że dźwięk ciszej dynamikę, przypadkowo naciskając przycisk w dół na wielkość panelu bocznym. W tym przypadku nie trzeba nawet otwierać Ustawienia „iPhone 6”. Aby ustawić maksymalną głośność, trzeba zadzwonić do kogoś i już podczas klawiszy bocznych wezwanie, aby wyregulować głośność.

Według raportów w różnych forach, wielu użytkowników pomaga prostą czynność: wkładanie i wyjmowanie zestawu słuchawkowego. Jeśli możesz pomóc, to świetnie, ale jeśli nie, to śmiało.

Film transport i pokrowce

Innym powodem: folia transportowa. Po zakupie nowego smartphone na ekranie zawsze jest film, który ludzie z jakiegoś powodu nie są usuwane. Robią to rzekomo w celu zachowania piękny wygląd, ale film może obejmować jedynie głośnik, dlaczego trudno jest usłyszeć rozmówcę.

Przypadki mogą również blokować dźwięk. Zwykle stanowią one otwór na głośnik, ale czasami jest zatkany zanieczyszczeń. Spróbuj go wyczyścić i ponownie przetestować telefon.

Głośnik czyste oczka

Jeśli siatka, która obejmuje błonę i służy jako swego rodzaju ochronę przed pyłem, może się zatkać, to aby ją oczyścić, użyj watę z alkoholem lub szczoteczką do zębów. Również próby przerwania go i wyjąć z kosza.

Jeśli czyszczenie pomocy, to jest to w porządku. Jednak brud gromadzi się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Więc czasami trzeba demontować telefonu do czyszczenia śmieci spod siatki.

„Gwiazda” typ specjalny śrubokręt wykorzystywane do demontażu. Najprawdopodobniej nie masz ich, więc będziesz musiał skontaktować się z centrum serwisowym. Jeśli nie jest niezbędnym narzędziem, można spróbować usunąć pokrywę. Ale zrób to ostrożnie, tak aby nie urazić i nie pociągiem.

Pomóc? Jeśli nie, to będziemy szukać przyczyny.

Szukamy przyczyny

Ważne jest, aby pamiętać, po czym okazało się trudne do usłyszenia osoby na „iPhone 6”. Na przykład, po gadżet spadła z rąk lub zakłócić mu szklankę wody. Nie jest wykluczone, że głośnik był piasek po wakacjach na plaży. Zakłócić jego praca mogła cokolwiek, ale najczęściej jest to wina właściciela. Przez siebie, dynamika pogorszyć niezwykle rzadkie. Po tym wszystkim, jest to prosty moduł, który złamać to nic specjalnego.

Niestety, urządzenie użytkownik może naprawiać siebie „iPhone 6”. Bez specjalnych śrubokrętów nie może tego zrobić, więc najprostszy zwięzły radę – nosić telefonu do centrum serwisowego.

A jeśli dokładnie pamiętam, co mówca zaczął tracić po upadku, nie można szczególnie w pośpiechu. Jednak, jeśli wierzyć (lub przynajmniej istnieje prawdopodobieństwo), że zły dźwięk na „iPhone 6” został ustalony po spożyciu akwenie, należy natychmiast wyłączyć telefon, wyjąć baterię i nosić urządzenie do centrum serwisowego. W tym przypadku, co najmniej, co można zrobić pożytecznych rzeczy. Maksymalna to jeśli masz suszarkę do włosów i wysusz telefon przez co najmniej 5-10 minut. Z pewnością w tym czasie woda paruje od wewnątrz. Po że nadal nosić telefon do pana.

Jeśli okaże się, że wody do wnętrza i zamknięte styki, trzeba postawić nowy głośnik w „iPhone 6”. Zazwyczaj jest to tanie, ale z warunkiem wypłaty pracy nie będzie tak tanie. Nie można też wykluczyć, że spadek nie poruszył żadnego kontaktu lub pociągiem. W tym przypadku naprawa nie będzie kosztowne.

Czy może być powód do oprogramowania?

Może. Sama system operacyjny iOS jest doskonały. Jest dobrze zoptymalizowany, łatwe do zarządzania, stale aktualizowana. Ale teraz, wiele osób są popularne jailbreak. Są to specjalne programy, które są zainstalowane na iOS. Innymi słowy – firmware.

Tak, oferują wiele funkcji dla użytkowników, w tym możliwość ustawienia wielki darmowy program, który będzie musiał zapłacić pieniądze bez jailbreaking. Ale firmware – to nieoficjalne oprogramowanie, a ich wydajność nie spełnia nikogo. Nie zdziw się, że po jakimś dzheylbreykana staje się trudne do usłyszenia osoby na „iPhone 6”. I mimo, że problem został rozwiązany w oprogramowaniu jest na tyle łatwa, funkcja ta ma miejsce.

Więc to nie jest zalecane, chyba że jest to absolutnie konieczne, aby ustawić wszystkie rodzaje skomplikowanego oprogramowania, które mogłyby szkodzić systemu. Dobrze, jeśli problem jest z głośnika będą nosić charakter programowy. W tym przypadku naprawa „iPhone 6” nie musi. Wystarczy tylko zainstalować nową oficjalnego oprogramowania za pośrednictwem iTunes.

Nawiasem mówiąc, rzadko może być problemem nawet w oficjalnym firmware. Były czasy, gdy nowe wersje Apple tylko szkodliwe dla telefonu. W związku z tym, możemy starać się „cofnąć” do poprzedniej wersji oprogramowania. Jest mało prawdopodobne, że to rozwiąże problem, ale warto spróbować.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Jeśli jailbreak Demontaż i montaż oficjalnego oprogramowania nie pomoże, a jeszcze osoby na „iPhone 6” trudno usłyszeć, trzeba będzie skontaktować się z centrum serwisowym, lub jeśli nie ma gwarancji w dowolnym prywatnym studio.

Jednak w skrajnych przypadkach, wystarczy użyć przewodowego (to zawsze przychodzi do telefonu) lub Bluetooth zestaw słuchawkowy i komunikować głośnomówiącym.