899 Shares 9636 views

Milda Draule: biografia, osiągnięcia i ciekawostki

Ludzkość zna wiele historii o femme fatales. Często ich rola w tej historii jest znacznie przesadzone, a czasami przypisane im czyny i wszystkie są fikcją i owocem chorej wyobraźni pisarzy, dziennikarzy i tłum jest zawsze gotowy, aby wymyślić legendę. Oczywiście, Milda Draule nie może konkurować z Mata Hari, Anne Boleyn lub literackim Carmen. Jeśli jednak o tym mówić, choć historia naszego kraju bardzo cierpiał z powodu jej związku z mężem i Sergeem Kirovym.


Milda Draule: krótka biografia (dzieciństwo)

O dzieciństwie kobiety wie bardzo mało. Tak, Milda Pietrowna Draule urodził się w 1901 roku w Petersburgu, syn byłych robotników łotewskich. Przynajmniej to, co zostało napisane w jej biografii partii. Według innych źródeł, przed Rewolucją Październikową, jej ojciec był kierownikiem osiedla w dzielnicy Luga. Cokolwiek to było, dziewczyna zdołała nauczyć się w jednym z gimnazjów żeńskich peterburzhskikh, a później ukończył szkołę techniczną.

małżeństwo

W 19 lat, Milda Draule wstąpił do partii bolszewickiej. Po 6 latach w Luga, spotkała się z Leonidom Nikolaevym, który w tym czasie pracował jako szef działu lokalnego okręgowego komitetu YCL. Młody człowiek był bardzo drobnej postury i miał dziwny wygląd jako dziecko zachorował na krzywicę. Milda, wręcz przeciwnie, był bardzo miły i uroczy brąz włosach. Leonid zakochał się w niej, a nawet obiecał jej popełnić samobójstwo, jeśli nie wróciła jego uczucia. Może to pasja schlebia próżności pleśni Draule jak ona przyjęła jego ofertę. Ponadto Nikołajew wracając do Leningradu, gdzie jego matka mieszkała ze swoimi siostrami, a dziewczyna nie chce pławić się w prowincjonalnym Luga.

Życie w stolicy północnej

Wkrótce młoda rodzina przeniosła się do stolicy północnej, aw 1927 Milda Pietrowna Draule urodziła syna Marksa. W Leningradzie, para były w tym czasie bardzo dobre warunki bytowe. Jeśli połowa miasto położone we wspólnej, żyli w domu spółdzielczym na ulicy Batenin w osobnym mieszkaniu 3 pokoje! Ponadto Milda Draule pracował w Leningradzkim Regionalnego Komitetu Partii w Smolnego i otrzymał dobrą pensję, więc rodzina nie jest w żaden sposób potrzebne.

S.M. Kirov

Sergey Myronovych na początku lat 30. został członkiem Biura Politycznego i sekretarz Komitetu Wojewódzkiego Leningrad KPZR (b). On nie ma życia rodzinnego, a ten był znany wszystkim. Pierwsza żona funkcjonariusza partyjnego zmarł bardzo wcześnie, a małżonka Maria Marcus cywilnej w 1933 roku sparaliżowany. Kirov nie był mnichem, a jego przygody z aktorek dawnych legend Maryjskiego.

Stosunki S. M. Kirovym

Według plotek, całkiem łotewski pracy w komisji regionalnej, nie może przyciągnąć uwagę Pierwszego Sekretarza. Wiadomym jest, że zaproszono ją kilka razy naprawiać obkomovskih partie jak kogoś takiego jak kelnerka gospodyni. Nawet powiedział, że jedna kobieta spędziła wakacje z Kirowa. Ponadto Sergey Mironovich nadana ojcostwa swego najmłodszego syna Milde – Leonid, który nie był w ogóle podobny do Mikołajów. Aby być uczciwie powiedzieć, że nie ma udokumentowanych pleśni i Komunikacji Kirowa nie. Jednak pośrednie potwierdzenie jest fakt, że w dniu zabójstwa była w komisji regionalnej, choć w 1933 roku pierwszy sekretarz tłumaczone kontroli pleśni w przemyśle ciężkim na stanowiskach wyższego wynagrodzenia. Jest to możliwe to było zrobić, aby położyć kres plotek na temat ich romansu.

Sytuacja rodzinna Milde

Milde Draule mąż, którego biografia długo pozostawały nieznane dla publiczności, była rasa ludzi z wysoką samooceną. W 1933 roku otrzymał zadanie, aby przejść partii w prowincji pracować z kolei. W tych dniach, brak oznacza brutto naruszenie dyscypliny partyjnej. Jednak Nikołajew najwyraźniej uważał, że nie może się obejść bez niego w Leningradzie, a nie iść w podróży służbowej. W rezultacie został pozbawiony członkostwa w komisji Instytutu Historii Partii i odwołany ze wszystkich stanowisk. Więc Nikołajew stał się nie tylko bezrobotnych, ubogich, ale stracił kartki żywnościowe. 4-osobowa rodzina była całkowicie na zawartość pleśni, który nie narzeka, zrobić karierę, dbać o synów, a według plotek, nie został pozbawiony uwagę pierwszego człowieka w mieście.

Pierwsza próba

Później twierdził, że Nikołajew, pierwsza próba zabić Kirowa miał zamiar dokonać innego 15 października 1934, w domu tego ostatniego na Czerwony świt ul. Został jednak zatrzymany przez ochronę. Nikołajew zaprezentował kartę członkowską i pozwolenie na noszenie broni, po czym został zwolniony. Dogodna chwila musiał czekać sześć tygodni. Iw tym czasie musiał wykonać kilka prób w celu odzyskania w pracy i poprosił, aby dać mu bilet do sanatorium. Nikołajew nie jest zabroniony, ale udać się do Moskwy, że nie będzie, jak początkowo nadzieję odwiedzić Morze Czarne.

zabicie

1 grudnia 1934, prezentując bilet Hour Party Draule mąż poszedł do Smolnego. Około 16 godzin i 30 minut później ujrzał Kirowa w korytarzu 3 piętrze, nie daleko od gabinetu i strzelił mu w głowę. Leonid następnie próbował popełnić samobójstwo. Jednak emocje tęsknił i stracił przytomność. Sprawca zatrzymany i przewieziony do szpitala psychiatrycznego № 2, w którym Nikołajew przyszedł do około 9 pm. Następnie morderca twierdził, że miał zamiar strzelać do Kirowa w obecności tłumu i krzyczeć coś pamiętać. Jednak przypadkowe spotkanie w korytarzu radykalnie zmienił swoje plany.

dochodzenie

W dni po zabójstwie Kirowa wśród tych, którzy zostali dobrze przyjęty w najwyższych kręgach partii, a także osobiście znał rodzinę i Mikołajowie Kirowa, różne pogłoski były na powierzchni. Tak, mówimy, że Matilda zamiar poprosić o rozwód, więc mąż schował przeciwnika. To było szczególnie dużo plotek w murach Teatru Opery i Baletu, jak niektórzy aktorka nie mogła wybaczyć Draule jest jego osiągnięcie sukcesu jak w Kirowa.

Przed 6 grudnia, L. Nikołajew podkreślił, że popełnił morderstwo bez wspólników. Potem okazało się, że miał „pomocników” spośród Zinovievites jak pierwotnie niemal w czasie pierwszego przesłuchania „przewidział” Stalina.

Wszystkie kobiety „balet”, którzy szeptali o romansach pierwszego sekretarza komitetu regionalnego, został ukarany za zniesławienie towarzysza Kirowa. Mikołajowie i jego „wspólników” rozstrzelano w dniu 28 grudnia.

Losy Matilda

Draule przyniósł na przesłuchanie w pierwszych godzinach po zamachu Sergeya Kirova. Powiedziała, że jej mąż był w ciężką depresję i miał problemy zdrowotne. Kobieta została zwolniona, ale prawie natychmiast wydalony z partii komunistycznej. W grudniu 1934 roku została aresztowana i strzał w marcu 1935 roku.

Dotknięte dzieci i pleśni Draule. Obaj zostali wysłana do domu dziecka. Najstarszy syn Marksa w 2005 roku osiągnął uznanie jego ofiary represji politycznych, co stało się z jego bratem Leonid – nie jest znana.

W 1990 roku, Milda Pietrowna Draule został pośmiertnie zrehabilitowany, ponieważ nie ma dowodów na jej udział w zabójstwie Sergeya Mironovicha Kirova powstała.

Teraz, gdy wiesz, gdzie żyła Milda Draule co robić, co było do osiągnięcia na froncie miłości, a kto był jej mąż Leonid Nikołajew. Być może nigdy nie dowiemy się dokładnie, czy zazdrość była przyczyną tragedii męża, która uruchomiła koło zamachowe potworną maszynę represji politycznych okresu stalinowskiego.