302 Shares 4773 views

Wakacje w Brazylii

Wakacje w Brazylii – to feeria bogatych kolorach, jasne i zapalającego muzyki autentycznej emocji. A jednak, jest to piękny kraj – kryształ marzenie uroczy i przystojny podróżnik Wszechrusi, Ostap Bender Ibrahimovic ibn Maria. Proponuję zrobić wirtualną podróż do Brazylii i w pełni cieszyć się towarzystwem uśmiechając Mulat w białe spodnie i elastycznych piękności w karnawałowe stroje, mocnej kawy aromatyczne i bezkonkurencyjną charakter tego bardzo dużego państwa w Ameryce Południowej.

I przez wzgląd na kogoś Bender, pierwsza pozycja w naszym programie wycieczka będzie Rio de Janeiro. To naprawdę „wspaniałe miasto” – swego rodzaju złoty medal Brazylii. Ale, jak to zwykle bywa, jedna strona z nagrodami – radosna, świąteczna i jasny, a drugi – boleśnie-nudne i przygnębiające. Wyobraźmy sobie, że byliśmy w Rio w piątek przed Środą Popielcową – data ta jest oficjalnym punktem wyjścia słynnego brazylijskiego karnawału. Niewyobrażalne uwodzicielskie stroje i kapelusze, wysadzane cekinami, koralikami i piórami, rytmiczne dźwięki wielu bębnów i Marakov, które wraz z słodkie rury przenoszą uczestników i widzów do wspaniałego świata samby, a następnie – w flirtuje świat zabawy i przyjemności, i tysiące tancerek i chłopcy – o wygląd słynny karnawał. Wszystko to splendor przyprawione śmiech, uśmiech, mocne drinki, fajerwerki i brutalnego brazylijski temperament. Taki wielki pochód nie pozostawi obojętnym i trzymać za dużo pozytywnych i przyjemnych wspomnień. Oprócz wspaniałego nocnego życia, muzyki i tańca, Rio de Janeiro może zadowolić turystom wiele ciekawych atrakcji. Wakacje w Brazylii jest uważany za wadliwy, bez konieczności odwiedzania klasztory San Bento i San Antonio, dawnej rezydencji cesarskiej w Quinta da Boa Vista, i oczywiście gigantyczny posąg Chrystusa Odkupiciela. Promocja bilety do Brazylii, szczęśliwym zbiegiem okoliczności znalazł się w naszych rękach, pozwoli nam, między innymi, podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z klifów Sugarloaf i docenić oryginalne dania kuchni włoskiej, takie jak gotowane słodkiego Donna Flor, zszedł z kart książki Jorge Amado.

A co z „ciemnej stronie” Rio? Tutaj wszystko jest bardzo prosta: wspaniałe parki, luksusowe hotele, luksusowe plaże i imponująca architektura nagle zastąpiona nędzy. W tej bogatej i radosnym mieście istnieje realne strefa zamknięta, zwane favelas. Nędznej slumsy, obdartych dzieci są głodne, leki, choroby, najwyższy wskaźnik przestępczości, zupełny brak szkołach, szpitalach, zakładach karnych, a w tym przypadku – absolutna obojętność władz – jest to cena z wielkością Rio de Janeiro. Tymczasem to właśnie mieszkańcy favelas są nosicielami tej wyjątkowej kultury, a jeśli już, to duch narodu.

Niestety, ta sama sytuacja występuje w innych większych miastach kraju. Dlatego odpoczynek w Brazylii – lub dla tych, którzy są również w stanie przymknąć oko na niesprawiedliwość, lub dla tych, którzy chcą szczerej sympatii. Tak więc, nawet najbardziej „niebieski” marzenie, które pojawiły się w wielkim i ciepłym romans serca Ostap Bender, nie może wytrzymać ostrą reality check.

Ale wracając do naszej podróży. Jeśli wyobrazimy sobie, że planeta Ziemia – wielki żywy organizm, a reszta w Brazylii – to wyjątkowa okazja, aby znaleźć się w świetle tego giganta. Ponad połowa tlenu produkowanego przez niebieskiej planety w Amazonii – unikalny obszar tajemniczego lasu deszczowego i najdłuższych rzek. I czuć się małe, a mimo to bardzo ważne ogniwo w rozległym świecie można zwiedzać w wodospadów Iguazu. Naprawdę „wielka woda”, upadki z wysokości ponad 70 metrów z ogłuszającym hałasem i szumem, to sprawia, poczuć moc natury. Ponadto, jest to miejsce gdzie można przeprowadzić cenionych marzenie z dzieciństwa – chodzić na tęczy.

Odwiedzić ten piękny kraj – dość drogie. Dlatego last minute wycieczki do Brazylii – najlepszym rozwiązaniem dla osób podróżujących, którzy nie mają ogromny budżet.

Tak uroczy, wieloaspektowy i kontrast Brazylia otworzył swoją ciepłą i przytulną uścisk dla ciebie, ciekawski podróżnik!