639 Shares 9437 views

Zamieszkana przez cougar w przyrodzie?

W zachodniej półkuli królewskiego kota znajduje się od Yukon do Patagonii i prostsze, odpowiadając na pytanie o tym, gdzie mieszka cougar w Ameryce, aby odpowiedzieć, gdzie mieszka. Guinness World Records wliczone jest unikalnym zwierząt w liczbie międzynarodowych osiągnięć jako wspaniałego stworzenia natury, która ma najwięcej nazwisk. Tylko w krajach anglojęzycznych bestii ponad 40 tytułów.

Zobacz kot

Ogrom regionów geograficznych, zamieszkany przez cougar, będzie okazją do podjęcia go do najbardziej popularnego typu kota. Ale mimo podobieństwa z przedstawicieli tej rodziny, cougar w osobnym rodzaju. I w tym wyścigu zawarte pojedynczy widok na dużą liczbę podgatunków.

Długi ogon, skakanie balansowanie, silne ciało, silne nogi i mała głowa wykonana puma unikalny przedstawiciela określonego rodzaju, jeden z najbardziej rozpowszechnionych na Ziemi. Mieszkańcy Ameryki Północnej i Południowej, z Patagonii do Gór Skalistych, może spełnić to majestatyczne zwierzę w lesie, równiny, w górach, na bagnach, a nawet w tropikalnej dżungli. Jedyną rzeczą, która nie podoba się cougar – otwarte przestrzenie.

Dorosłych zwierząt osiąga długość do 2 m. Masę zwierzęcia może osiągnąć poziom 106-110 kg. Ogon ma długość 0,8 m. Głowa zwierzęcia jest mała. W takim potężne koty są bardzo silne nogi. Kufa ona zwykle ma białe wykończenie.

Kolor i siedlisko

Ameryka Północna i jej klimat przyznano puma srebrny połysk sierści. W bardziej południowych pampasów zwierząt futerkowych nabyte głównie złoto-czerwony odcień. Florida Panther, nazwany na przeważającym siedliska, inne są mniejsze podgatunki, ale także czerwone, z połyskiem szaro-piaskowej. Z miejsca, w którym mieszka Puma, to zależy od jego charakterystyczny kolor.

Proste i dokładne nazwy

Florida Panther znajduje się na skraju wyginięcia i jest wpisany do Czerwonej Księgi. Był czas, kiedy cała planeta było około 20 osób. Wisconsin myśliwych cougar zniszczyć Amerykę w 1925 roku. Dziś niektóre podgatunki pięknych tworów przyrody na krawędzi wymarcia, powodem tego – ludzie odstrzelić górskiego lwa, niszczenie naturalnych siedlisk jego siedliska.

Rozpowszechnienie szerokościach geograficznych, gdzie można spotkać przedstawiciele jednego gatunku, oznacza, że w wielu miejscach zwierzę otrzymało poetyckiej i niepoprawne nazwy. Tylko niektóre podgatunki są nazywane jego siedlisko. Należy zawsze pamiętać, że Cougar – zwierzę. Gdzie mieszka ten las piękno, w zależności od jej rodzaju. Inne nazwy nadane mu w różnych regionach ludzi podziwiających lub przestraszony przez jego moc, piękno, tajemnica, wybitne zdolności łowieckich.

Nazwy poezji i niedokładne

Okazja spotkać groźnego drapieżnika w nocy polowanie lub dzień, w łagodnym słońcu, urodziła awe, dezorientacja, adoracji. Takich jak Appalachy, gdzie rezyduje puma, był fakt, że w tych miejscach nazwać lwem górskim, a w pozostałej części Ameryki, zwłaszcza na Zachodzie, gdzie zwierzę zostało uznane za symbol bezgranicznej przestrzeni, nazwał go na różne sposoby:

 • górski diabeł;
 • kot królewski;
 • czerwony tygrys;
 • Srebrny Lew;
 • Mexican lew;
 • jelenie kot.

Biolodzy stanowią około 30 podgatunków tygrysa czerwony, ale wszyscy żyją w Ameryce Północnej i Południowej, więc puma nadal czule nazywa największy kot Ameryki. Człowiek nadal stopniowo zmniejsza powierzchnię miejscach, gdzie puma zamieszkuje. Kontynent Ameryka Północna ochrzczony puma puma, zapożyczając nazwę majestatycznym zwierzęciu języka keczua, a tam były praktycznie wymazane jak dwóch podgatunków.

siedlisko dwa kontynent

Piękny i majestatyczny, zdolny do przeciągania tuszy zwierząt odłowionych w polowaniu i ważących więcej niż myśliwy, cougar podgatunków różni się w zależności od miejsca, w którym mieszka. Odpowiedź na pytanie, jakie zwierzę jest cougar, który zamieszkuje (w którym kontynent), proponuje dwie opcje i dwóch kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej. Podgatunki różnią się w swych amerykańskich siedlisk:

 • Puma kalifornijska browni – w Meksyku.
 • Puma kalifornijska costaricensis – od Panamy do Nikaragui.
 • Puma kalifornijska kaibabensis – w Utah, Nevada i Northern Arizona.
 • Puma kalifornijska osgoodi – w Boliwii, w Andach.
 • Puma kalifornijska soderstromi, – w Ekwadorze i tak dalej.

Istnienie niektórych podgatunków, głównie z Ameryki Łacińskiej, znany śmiesznie małe. Są one opisane przez świadków, zły i niewielu rozmytych obrazów i wydobywany przez kilka skórek. Czasami przyrodnik może określić na trofeum, ale gdzie i jak skóra zwierząt jest pobierany, nieznane życie.

Podobny, ale nie tak

Zewnętrzne podobieństwo Mountain Lion widać z różnych zwierząt z rodziny kotów, a czasem nawet uda się uzyskać hybrydowy cougar i pantery czy stało się to z Ocelot i Jaguar. Ale ta sztuczna hybrydyzacja, co nie zdarza się w środowisku naturalnym, gdzie Jaguar – jeden z głównych wrogów czerwonego tygrysa, a drugi jest zmuszony do uniknięcia miejsca stałego siedliska jaguar. W pewnym sensie podobna do pantery i Cougar. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, dużo więcej puma przypomina kota domowego.

Small blind kocięta

Na lew amerykański urodzonego od 2 do 6 kociąt i kotów, jak to, że są małe, ślepe i całkowicie bezradny. Chociaż już w 9 miesięcy mogą polować na własną rękę, kobieta dba o nich prawie 2 lata. Wszystko to dzieje się na drugiej półkuli, a w innym świecie zwierząt, w różnych okolicznościach, ale z wyglądu przypominają małe puma i ocelot, Jaguar i Pantera ponieważ ur dostrzeżone. Po prostu dorasta, przejmują one charakterystyczny kolor w swoim rodzaju, a plamy znikną. Ta radykalna mieszkaniec Ameryki, i nazwał go językiem rdzennych mieszkańców Ameryki – Cougar. Gdzie ja mieszkam w Rosji? W Rosji nie ma. Czy tylko w zoo.

Nawet w zoo Cougar ukrywanie ich młode od wścibskich oczu i wyprowadza je na spacer zaledwie miesięcy.

Jedzenie i siedlisko

Dumny, niesamowite, wspaniałe, to królewski kot – jeśli to konieczne, może mieć nawet ślimaki i owady. Drobiazg, jak świstaki, małych ptaków, kojotów, mrówkojady, a nawet węże – nie artykułów spożywczych, i łatwe, nesytny przekąskę.

Aborygeni szczerze wierzył, że cougar żyje tylko tam, gdzie są jelenie, ale w niektórych siedliskach to żeruje na pancerników. Na polowanie jego ulubiony sposób – zasadzka, a przede wszystkim świetnie wygląda królewski koci skok.

Puma – Predator. To żeruje na różnych zwierząt średnich, od myszy do wróbli i jelenie i małp byków. Zazwyczaj zwierzę wybiera się na polowanie w nocy. W godzinach popołudniowych, a także wszystkich członków kot uwielbia wygrzewać się na słońcu. Ciąża to taki kot trwa 3 miesiące. Żywotność puma – 18-20 lat.

Destrukcyjne działania człowieka w stosunku do dziko doprowadziła do tego, że wspaniałe zwierzę, przedstawiciel danego gatunku w niektórych miejscach pod groźbą wyginięcia. I to jest szczególnie gorzki uświadomić sobie, będąc świadoma swego umysłu, piękna, wdzięku i oryginalności.