256 Shares 9589 views

Co jest codzienne monitorowanie EKG metodą Holtera?

Monitorowanie EKG – metoda diagnostyki instrumentalnych, gdzie pacjenci elektrokardiogram po stałych przez 24 godzin dziennie. EKG uzyskane w trakcie kontroli nie można wiarygodnie scharakteryzować pracę serca we wszystkich stanach aktywności fizycznej organizmu. Normalne EKG ocenia funkcjonowanie serca w spoczynku przez 5 do 10 sekund, a zatem nie może pokazać niebezpieczne i poważnych naruszeń czynności serca. Ulepszona metoda diagnostyczna została zaproponowana przez amerykański biofizyk Norman Holter i dlatego nazwano – monitorowanie EKG metodą Holtera dzienna. Ciągłe diagnostyka służy nie tylko do wykrywania zmian niedokrwiennych w rytmie serca i jego zaburzeń, jest on również używany jako dusznicy bolesnej i przeciw arytmii terapii.

Zapis dokonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które jest połączone z ciałem pacjenta, a ustalony z taśmy lub pasa barkowego. W kontakcie z ciałem pacjenta odbywa się poprzez dołączenie kleju elektrod jednorazowych. Podczas monitorowania EKG odbywa się pacjent prowadzi normalne życie, przeprowadzenie wszystkich niezbędnych do dokładnego wykonywania diagnostyki. Po określonym czasie kardiolog dokładnie studiuje podjęcia świadectwo i transkryptów kardiogram.

Przy sporządzaniu raportu medycznego bierze pod uwagę nie tylko odczyty, ale też zmianę stanu pacjenta, który pisał w swoim dzienniku wskazując okres. Pacjent musi być podjęta z pełną odpowiedzialnością za nagrywanie ich wypowiedzi, z uwagi na najmniejsze zmiany w stanie zdrowia w czasie ćwiczeń, leków, snu i aktywności. monitorowanie EKG do diagnozowania i bezbolesny bolesnych ataków niedokrwiennych i stanowią pełne spektrum zaburzeń rytmu serca.

rejestratory EKG są podzielone na kilka typów. W zależności od zapisu EKG składowania, wyposażone są w pamięci elektronicznej i taśmy magnetycznej. I w zależności od ilości pamięci są z elementów mocujących i ciągłego nagrywania. Do analizy dowodów, specjalny program komputerowy, który pozwala na odszyfrowanie wynikowy nagrywanie. Najnowsze, wyrafinowane rejestratory produkujące monitorowanie EKG, same przeprowadzają podstawową analizę EKG, co znacznie przyspiesza proces jej ostatecznego deszyfrowania na komputerze. Każdy zapis Holtera powinny być szczegółowo badane i dostosować się do lekarza, ponieważ norma przyjęta deszyfrowania nie istnieje.

Wszelkie zidentyfikowane patologia należy dołączyć wydruk EKG diagnozy okresu wskazuje. Monitorowanie EKG powinien odzwierciedlać następujące informacje:

  • rytmu serca, jego tempo;
  • Zaburzenia rytmu serca podczas komorowych i nadkomorowych;
  • rytmiczne przerwa;
  • zmiany odstępów PQ i QT, jeżeli są widoczne, a analiza zmian zespołu QRS na skutek odchylenia śródkomorowe;
  • odcinka ST zmienia kompleks komór końcowego, jak również ich stosunek do dokumentacji pacjenta.

W nowoczesnej diagnostyce serca EKG metodą Holtera jest najbardziej wiarygodnym sposobem wykrycia nieprawidłowości serca. Metoda ta nie ma przeciwwskazań i jest łatwy w obsłudze.