830 Shares 8702 views

Możliwość zainstalowania systemu Windows z dysku flash rozwiązałoby kilka problemów

Przez wiele lat, proces instalacji Windows jest przywilejem napędu optycznego, ale wraz z pojawieniem się małej, wygodnej USB dysków i kart pamięci są coraz częściej zaczęły powstać problem wykorzystując je jako nie tylko podziału przestrzeni dyskowej, ale także źródła instalacji. A jeśli przed problemem instalacji systemu Windows z kija był tylko w wygodę i komfort tej metody, wraz z pojawieniem kompaktowych laptopów szczyty wstała szczególnie ostro. Większość z laptopem w celu ratowania nie jest wyposażony w napęd optyczny, a ostatnio odebranych rozpowszechnionych netbooków nie są one świadczone.


Nawet laptopy programiści dbają o użytkowników poprzez tworzenie ukrytych sektor rozruchowy nie złagodzić ten problem, czy jest możliwe, aby zainstalować system Windows z dysku flash? W rzeczywistości, ten problem jest do pokonania i dostępne nawet dla zwykłego użytkownika. Aby przystąpić do jego rozwiązania, konieczne jest, aby nabyć niewielki zestaw narzędzi i zrozumieć prosty algorytm działania. Na przykład, należy rozważyć instalację systemu Windows z karty pamięci flash do wersji XP. Ten system operacyjny jest idealnie nadaje się do stosowania w urządzeniach o niskim poborze mocy, ale to było z jej instalacji, szereg trudności.

Przed rozpoczęciem kupowania pojemność pamięci flash ponad jeden gigabajt huśtawka dystrybucja Internet obrazu (.iso) lub utworzyć samodzielnie. Wskazane jest, aby korzystać z licencjonowanej wersji lub czystą i nieskazitelną montaż. Opcje Samotnik, Zver, Czarny, gra nie jest zalecane, ponieważ błędy są nieuniknione. O dodatkowe oprogramowanie będzie mówić jak i kiedy trzeba.

Aby przygotować dysk USB trzeba rozpakować dystrybucję plików graficznych w osobnym folderze. Używamy narzędziowy 7-Zip. Również na dysku, aby zainstalować pakiet sterowników SATA. Musimy uczynić integrację zasadniczych elementów w dystrybucji z wykorzystaniem programu nLite, dla których trzeba będzie Microsoft .NET Framework 2. Pakiet Jeśli nie, to nowy system nie widzi dysku twardego.

Narzędzie nLite warunkiem przejrzysty interfejs z wieloma końcówkami.

Po otrzymaniu dystrybucji ze zintegrowanymi sterownikami, przyszedł czas, aby przenieść go na dysk flash USB. W pierwszym etapie, aby sformatować dysk 4GB narzędzia PeToUSB. W przypadku urządzeń o dużej objętości użycie HP USB Disk Storage Format narzędzia narzędzia.

Korzystanie winsetupfromusb 0.2.3, nagrać pliki dystrybucyjne z folderu ze sterownikami bezpośrednio na dysk flash USB.

Po wykonaniu wszystkich wcześniej wymienionych procedur można bezpiecznie przystąpić do instalacji systemu Windows z dysku flash. Tradycyjnie, przed praca jest wykonywana manipulując BIOS, znaleźć priorytety pobierania menu przeznaczenia, gdzie wystawiać pierwsze miejsce w naszym sklepie. Czasami jest ona zapytała dysku logicznego, więc trzeba być ostrożnym w ustawieniach.

Na początku instalacji spowoduje wyświetlenie menu, w którym jako system operacyjny, wybierz Ustawienia trybu TXT Windows XP. Po plików formatowania i instalacji wyświetlone ponownie okno wyboru systemu operacyjnego. Teraz wybierz Ustawienia trybu GUI Windows XP.

Instalacja systemu jest zakończona, ale zadanie nie zostało jeszcze zakończone. Szukamy pliku boot.ini i uczynić go na dysku zamiennego (1) na dysku (0). W przypadku ukrytego sektora rozruchowego dodatkowo zmienić partycję (1) na partycji (2).

Poza instalacją niezbędnego oprogramowania i aplikacji, trzeba dbać o kierowców wyszukiwać dodatkowego wyposażenia. Ta metoda instalacji przy użyciu windose na dysku flash pozwala rozszerzyć doświadczenie użytkownika w zakresie doboru sprzętu z oprogramowaniem. Jest to również bardzo cenną metodą w przypadku braku lub uszkodzenia ukrytego sektora rozruchowego do komputerów przenośnych lub napędu optycznego w systemach stacjonarnych.

Jest to bardzo proste i niedrogie narzędzie WinToFlash. Dzięki niemu, problem został rozwiązany jeszcze łatwiejsze, ale opis tego narzędzia – to temat na inny artykuł. Można również produkować zintegrować sterowniki SATA w dystrybucji, jeśli zmienisz ustawienia BIOS i ustawić tryb emulacji IDE. I można to zrobić na odwrót i zintegrować dystrybucję wszystkich niezbędnych sterowników przed instalacją.