710 Shares 4340 views

Historia logo. Logo "BMW", "Skoda", "Audi", "Toyota", "Adidas": Jaka jest historia z

Zgadzam się marek na świecie istnieje bardzo niewiele logotypy, że wszyscy będą wiedzieć, uczyć się poprzez kolorowe reklamy w telewizji lub pstrych plakatach promocyjnych wiszące na ulicach miasta.


Od czego zacząć historię „logo”

Logo – jest historycznie sprawdzony sposób jest korzystne przedstawienie konsumentowi tożsamości korporacyjnej. Jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia o każdej marki poprzez szereg skojarzeń, które są głównie związane z dobrze znanymi hasłami, reklamy i rozpoznawalnym znakiem.

Na widok takich zastrzeżonych symbologii, takich jak Coca-Cola, trzy paski Adidasa, cztery pierścienie Audi lub dwa owale Toyota, tylko pamiętać reklamówki, które widzimy codziennie w telewizji. W tym liście znanych marek na prawej było miejsce i logo Apple. Dowiadujemy się, jak skonfigurować taką samą nazwę obrazu.

"Apple" Apple

Zapewne wielu interesujący, aby dowiedzieć się co to jest logo historii. Logo Apple po raz pierwszy zaprojektowany przez Ronalda Wayne'a. Niestety, jest to nazwa małego, co powiedzieliśmy, aw rzeczywistości Wayne – Apple trzeci założyciel, a także wielki przegrany w XX wieku. Dlaczego jest to awaria? Bo Ronald 11 dni po oficjalnej rejestracji sprzedał 10 procent udziałów w spółce za jedyne 800 $. Wayne Pokaż trochę cierpliwości i trochę intuicji, on na pewno weszły już na liście „Forbes” najbogatszych i najbardziej znanych ludzi na świecie z majątkiem 30 mld $. Jednak Ronald nie wierzy w to, że Apple jest oczekiwanie na taki sukces.

Jednak, jak historia mówi o logo Apple, dzisiejsza wersja ma niewiele wspólnego z tym, co zostało ustalone na początku. Dokładniej, prawie nic, ale jabłek. Ale to było całe dzieło sztuki! Obraz przedstawia Wayne był genialny naukowiec Isaak Nyuton, który jest o spadku jabłko. Ten obraz jest naprawdę bardzo dobre, ale trochę dostosowane do realiów dzisiejszego biznesu, więc pomysł Ronald Wayne trwała tylko rok.

Następnie Stiv Dzhobs (Apple Inc. Prezes Zarządu) zwrócił się do grafik Rob Janov. Praca potrzebna prosty, nowoczesny wygląd, dobrze rozpoznany wizerunku marki, które mają bezpośredni związek z firmą. Rob skończył zadanie w około tydzień.

W wywiadzie, Jana rozmawialiśmy o tym, jak on to zrobił. Rob kupił jabłka i zaczął rysować je stopniowo pozbywając się zbędnych szczegółów. Słynny „nadgryzione” zrobił celowo: trzeba było przedstawiać symbol firmy tak, że jest silnie związany z jabłkami, a nie w ogóle z owoców, warzyw lub owoców jagodowych. Rob Janov celowo logo kolor.

Miało to odzwierciedlać fakt, że firma produkuje komputery z monitorami kolorowymi, wyświetlacz z których w chwili mógł pokazać sześciu kolorów, które są obecne w logo. Jani umieścić kolory w kolejności losowej. W tej formie, o czym świadczy historia logo Apple, marka obraz jest nadal trwała 22 lat.

Jednak w 1998 roku, Jonathan Ive, projektant współpracował z Apple, wynalazł nowe ciało dla iMac G3. Stało się jasne, że logo kolor na kolor jak Poppy będzie wyglądać śmiesznie. Dlatego, jak historia logo logo firmy od 1998 roku i nadal wygląda jak elegancki, monochromatyczny charakter w ugryziony jabłko czerni.

Skrzydlate godło dla „Skoda”

Kto by pomyślał, że historia „Skoda” logo rozpoczęła się w pod koniec 19 wieku, a co najważniejsze, wszystko zaczęło się od rowerów i motocykli! Wydaje się, że byłoby to dość trudne, aby przełączyć się do czegoś poważniejszego z produkcji środków transportu dwukołowy.

Jednakże, jeśli myślisz o tym, w 18 wieku, nikt nie podejrzewał, że taką ciekawą technikę, jak samochód. Jednak stało się! Wszystkie rowery i motocykle przedsiębiorstwa Slavia, która istnieje już od około 10 lat, zostały wykonane w warsztacie w miejscowości Mlada Boleslav. Jak opowiada „Skoda” logo, godło początkowy szkic był koło, okrąg, który został wrobiony przez liście limonki, które miały symbolizować słowiańskie narody, a zaledwie rok tutaj zostały dodane do nazwiska założycieli spółki.

Tak więc, mechanik Václav Laurin i Klement księgarz Vaclav, oznaczał początek wspaniałej firmy, które znamy dzisiaj.

Kolorowe symbol dla samochodów

Nie trzeba dodawać, że na początku 20 wieku, firma zmieniła nazwę, a nawet okazało produkcję motocykli i przeniósł się do samochodów? Firma została nazwana jego same Laurin i Klement założycieli (L & K). Sama konstrukcja klisz korporacyjnych pod wpływem secesji z początku 20 wieku. I dopiero od 1926 roku, firma zaczęła nosić nową nazwę – Škoda. Podczas gdy samochody były produkowane w fabryce w Mladá Boleslav. Pomimo zmiany marki, kształt nowego logo pokazuje ciągłość z poprzedniej wersji, ale nadal nieco ewoluowały. Logo ze znanego „skrzydlaty strzałkę«»został użyty po raz pierwszy w 1926 roku. Dyrektor Zarządzający T. Maglic utworzony okrągły pole niebieski i biały ze skrzydlatym strzałką, który poleciał do prawej. Tak, ta opcja symbole istniała aż 64 lat. Dopiero w 1999 roku, cierpiał na zmianę. Czarno-zielone logo marki ŠKODA dał wielką oryginalność. Istnieje ona do dziś.

„BMW” śmigło

Bardzo często, gdy jest ona wykonywana na czystej i niebiesko-błękitne niebo, nie zawsze chodzi o detergenty i towarów podobnych. Teraz jesteśmy o samochodach BMW. Zaczęło historię „BMW” logo z powrotem w 1916 roku w Monachium. To było wtedy, że dwie duże firmy zostały połączone w jeden, tak, że w przyszłości ludzie mogli usiąść za kierownicą samochodu obcego wygodne.

Nadszedł czas, by wymyślić logo dla firmy, która w tym czasie była produkującej silniki lotnicze. Od opracowania logo z obracającym się śmigłem, firma zdecydowała, że to wszystko jest zbyt proste – i godła, istnieją dwa kolory, które reprezentują BMW tak daleko – stal i błękitne niebo. Ale obraz był tak żywy i tak źle wyciąć oko, zdecydowano, że na znak, który chcesz dodać znaki – mianowicie powiązać logo z flagą Bawarii.

Od tej chwili wszystko już ukochany logo BMW widział śrubę, która teraz pozostała tylko w historii i kolor, który zawsze będzie przypominał o pochodzeniu spółki.

Trzy elementy „Mercedes”

Dziś „Mercedes” – to nie tylko marka samochodu, jest to również od dawna reputację marką, która jest synonimem luksusu i poważanie. Ale jesteśmy zainteresowani w historii „Mercedes” logo, który osiągnął nasze dni.

Do tej pory w 1902 roku, pojawienie się ogromnej korporacji jak Mersedes. Jak pan wie, że został stworzony przez trzech stron, a twórcom – słynny Wilhelm Maybach, Gottlieb Daimler i Emile Ellinek – ciągle twierdząc, co jest symbolem powinien reprezentować swoje kreacje. Żadna z tych opcji nie wzbudzić zaufanie do nich. To było oferowane i marchewki i pomarańczy, a nawet słonia. Aby rozwiązać spór i prawie kłótni między starymi przyjaciółmi i partnerami Ellinek córką, która była bardzo lubi samochody. Co więcej, jest w jego „Mercedes” cześć i został nazwany znanym teraz.

Młoda Mercedes nie proponował twierdzą i przejść trzcinę t. E. Aby pogodzić się ze sobą. Prędkość twórców wymyślił slogan, który istnieje do dziś: najlepszej jakości w trzech wymiarach – w wodzie, w powietrzu i na lądzie. Godło „Mercedes” można interpretować jako – łącząc trzy obszary – prawdziwy znak jakości.

Historia logo „Audi”

Cztery pierścień „Audi”, jak również inne obrazy znanych marek, okłady imponującą i ciekawą historię logo. To logo jest nazwisko założyciela firmy samochodowego August Horch. Fakt, że w niemieckim Horh znaczy „słuchać”, a tłumaczenie na język łaciński brzmi audi. Wcześniej, założyciel firmy dał własne nazwisko ich dziecka „Horch”. Ale z czasem, musiał opuścić firmę i stworzyć nową firmę motoryzacyjną. Marka „Horch” została już podjęta. Musiałem wymyślić nową nazwę produktu. W 1928 roku, w czasie kryzysu gospodarczego, koncern obejmuje cztery spółki PDK: DKW, Horch i Wanderer i Audi. Jest sumą czterech samochodów nazwano Auto Union. Że jest zjednoczona i partnerów i konkurentów. I teraz nowoczesne samochody służbowe ozdobione czterema pierścieniami.

Droga od „Toyoda” do „Toyota”

Firma Car „Toyoda” założony japoński biznesmen Kiichiro Toyoda. Kiedy rozpoczyna swój pierwszy zakład ogłosił konkurs na najlepsze logo. Zwycięska oferta, która składała się ze znaków katakana w projekcie.

Listy te są przekazywane prędkości uczucie. Słowo „Toyoda” został przemianowany na „Toyota”, więc wyglądało to lepiej z punktu widzenia projektowania. Od tego czasu nazwa nie została zmieniona.

historia "Toyota" logo zaczyna się od października 1989 r. Godło i od tego czasu nie zmieniło się. Składa się on z trzech owali. Dwa owale, ułożone prostopadle do oznaczenia bliskość relacji między firmą a klientem. Splatanie tych owali rysować szczegółowo literę „T” – pierwszą literę nazwy firmy. godło tło symbolizuje globalną przewagę technologii „Toyota” na światowym rynku motoryzacyjnym. Logo, była wielkość w 2004. To było wskazanie doskonałej jakości swoich pojazdów.

Trzy paski adidas

Adidas – jeden z najbardziej znanych producentów odzieży sportowej i obuwia. Firma została założona w 1920 roku i ma swoją nazwę od założyciela Adolf (Adi) Dassler, skąd pochodzi „Adidas”. Jak pokazuje historia, „Adidas” logo, pierwsza wersja logo firmy wymyślił sobie , Adolf Dassler, były trzy paski, które stały się rozpoznawalne na butach sportowych.

W 1960 roku firma zaczęła się rozwijać i rozszerzony asortyment odzieży sportowej, więc twórca i zaczęła rozglądać się za nowymi symbolami rozpoznawalnych Adidas. Został wymyślony koniczyny symbolizujący potrójne gamę produktów Adidas. Teraz shamrock z trzema paskami, można nawet nauczyć bez napisu, nazwa firmy, marka stała uznawane na całym świecie. W późnych latach 90-tych XX wieku kierownictwo firmy postanowił poszerzyć stylu korporacyjnego. Nowe logo jest na zdjęciu kratki symbolizujące góra zadań i celów, które mają być realizowane. W roku 2000, został stworzony kolejne symbole opcji reprezentujących globu z tymi samymi trzema paskami. Obecnie firma Adidas wykorzystuje wszystkie trzy warianty, ale najczęściej nie rozpoczęła ostatnie dwa.

Z Nike do zwycięstwa

Żaden człowiek nie jest nawet trochę interesują się sportem, który w naszych czasach nie zna firmę Nike. Firma działa na rynku, a jej logo firmy, przedstawiających ruch, start, osiąganie celów, każdy wie dzisiaj.

Zgodnie z zasadami gramatyki nazwy amerykańskiej firmy powinny być odczytywane jako „Nike”, zamiast „Nike”, stosowane w Rosji. Firma pochodzi od bogini zwycięstwa Nike. To zasługuje na szczególną uwagę i samą historię logo.

„Nike” odwrócił „rośnie”

Logo „Nike” założyciel firmy Vil Nayt nie nakazał znany projektantom i prosty student, ale zawsze był niezadowolony z jej wersją figur. zatem podstawa została podjęta skrzydła bogini, swobodnej udar mózgu, który w oryginalnej wersji podkreślił nazwa firmy została odrzucona. Napis przesuwa się w górę, aż całkowicie została usunięta. Z biegiem czasu, „Nike” zaczął uczyć się na logo firmy i zawierać nazwisko stało się zbędne.