649 Shares 3679 views

Sony Xperia U – przegląd modelu, opinie klientów i ekspertów

Smartphone Sony Xperia U to rodzina Xperia NXT, oparta na systemie operacyjnym Android. Są trzy telefony w składzie, a najmłodszym z nich jest model U, czyli ST25I. Nie oznacza to jednak, że urządzenie jest pierwotnie zorientowane na niższy segment – z wyjątkiem urządzeń klasy premium. Telefon otrzymał bardzo nowoczesny faks z procesorem dwurdzeniowym, a także wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Niemniej jednak, nie każdy lubi Sony Xperia U (ST25I). Opinie właścicieli sami pamiętają, że smartfon traci do flagowych uczestników serii NXT w zakresie wydajności i jakości materiałów w tym przypadku. Wiele osób podkreśla, że telefon jest wyposażony w mniejszy ekran, chociaż matryca zapewnia obraz podobnej jakości.


Wygląd i ergonomia modelu

Model uzyskał wyważone cechy obudowy – jest cienki i lekki, ale jest bardzo wygodny w ręku. Głównym materiałem produkcyjnym jest plastik. Szczególnie konieczne jest odróżnienie stałej pokrywy, która pokrywa zarówno tylną stronę urządzenia jak i części boczne. Konfiguracja rozmieszczenia baterii i karty SIM jest tradycyjna i nie ma niespodzianek. Być może było to rozwiązanie, które pozwoliło zrealizować prawie idealny projekt Sony Xperia U bez szczelin i skrzypków. Pierwsze wrażenie ciała jest całkiem możliwe do wywołania skojarzeń z monolitycznym blatem z tworzywa sztucznego. I tym bardziej niespodzianka może powodować oddzielenie pokrywki przyciskami.

Jeśli chodzi o łatwość obsługi, telefon zasługuje na wysokie oceny. Pod wieloma względami jest to ułatwione przez fakt, że pokrywa jest wykonana z użyciem nietypowego plastiku. Jest to gumowany materiał o miękkim dotyku. Oznacza to, że w trakcie korzystania z Sony Xperia U właściciel może liczyć na zasięg i brak odcisków palców.

Specyfikacje techniczne

Jeśli chodzi o wygląd, ten model różni się nieco od starszych odpowiedników, to napełnianie sprzętowe ma pewne cechy – oczywiście w kierunku obniżenia poziomu, ale nie przeszkadza to rozważać telefonu jako pełnego nowoczesnego smartfona. Nadal, przedstawiciele flagi NXT są znacznie droższe niż Sony Xperia U, których specyfikacje zostały przedstawione poniżej

 • Wymiary – 112 mm wysokości, 54 mm szerokości i 12 mm grubości.
 • Masa urządzenia wynosi 113 g.
 • Procesor to seria U8500 firmy ST-Ericsson z dwoma rdzeniami 1000 MHz.
 • Pojemność baterii wynosi 1290 mAh.
 • OS – Android z uaktualnieniem do wersji 4.
 • Wyświetlacz ma wymiary 3,5 cala i rozdzielczości 854 x 480.
 • Ilość pamięci RAM gadżetu wynosi 512 MB.
 • Możliwości komunikacyjne – zaimplementowane w sieciach 3G, Bluetooth i Wi-Fi.
 • Aparat – używa matrycy o rozdzielczości 5 megapikseli.
 • Wbudowana pamięć urządzenia wynosi 8 GB.
 • Obecność czujników – czujniki oświetlenia i przybliżenia.
 • Dodatkowa funkcjonalność – radio FM, kompas elektroniczny i czujnik G.

Wydajność

Podstawą sprzętową modelu jest platforma ST-Ericsson, w której procesor jest dwurdzeniowy ARMv7 o częstotliwości 1000 MHz. Ponadto system Mali-400MP jest dostarczany jako akcelerator grafiki. Zgodnie z tymi parametrami model odpowiada starszym przedstawicielowi linii – Xperia P. Różnice zaczynają się od pamięci RAM, która wynosi 512 MB od firmy Sony Xperia U. Android w oryginalnej wersji Gingerbread pod warunkiem, że telefon ma dobry interfejs, co umożliwia optymalizację korzystania z funkcji oprogramowania. Ogólnie, wskaźniki skuteczności tego modelu można oceniać jako średnie na ogólnym tle w segmencie. Oczywiście, jeśli porównać z urządzeń od producentów na odpowiednim poziomie. To samo odnosi się do możliwości przetwarzania grafiki – nie warto czekać na wybitny wynik, ale model spełnia zadeklarowane cechy z godnością. Jest to szczególnie widoczne na tle bezpośrednich konkurentów w klasie.

Opinie ekspertów na temat smartfona

Ogólne wrażenia specjalistów o modelu Sony Xperia U są zredukowane do takich cech, które są racjonalne, zrównoważone i ekonomiczne. Można zauważyć, że twórcy dokładnie i odpowiedzialnie zbliżyli się do stworzenia młodszego przedstawiciela NXT. Jeśli chodzi o niedociągnięcia, eksperci zauważają brak możliwości rozszerzenia pamięci. Zgodnie z dzisiejszymi standardami ta decyzja wygląda dziwnie, ale jest znaczna część konsumentów, którzy są gotowi przyjąć tę wadę.

Również podczas operacji można zauważyć, że czasami Sony Xperia U nie włącza się po raz pierwszy. Problemy tego typu mogą być związane z problemami w baterii lub niewłaściwie wykonanym oprogramowaniu sprzętowym. Podobnie jak inne smartfony, ten model jest dość wrażliwy na jakiekolwiek zmiany w części sprzętu i oprogramowania, więc lepiej nie dotykać go bez pomocy specjalistów.

Opinie użytkowników

Prawie wszyscy właściciele telefonu chwalą go ze względu na stylistykę, łatwość obsługi, szybkość i szybkość reakcji, a także dobrą jakość zdjęć. Nawiasem mówiąc, aparat jest dodatkowo wyposażony w możliwość błysku LED i autofokusa. Na ekranie Sony Xperia U jest wiele wysokich ocen. Opinie klientów, na przykład, zwróć uwagę na dobre odwzorowanie kolorów i dobrą pracę wyświetlacza na słońcu. To prawda, są też skargi na temat jego małego rozmiaru. Ale brak możliwości korzystania z kart pamięci nie powoduje szczególnie mylących użytkowników. W codziennej pracy wiele ma wystarczająco dużo pamięci wbudowanej, ale na długie trasy, oczywiście, mogą wystąpić problemy. Rekompensata za tę wadę to szeroki zakres usług Google dostarczanych przez powłokę Androida.

Wnioski

Model jest rzadkim przykładem, gdy mały smartfon używa dość wydajnego napełniania. W połączeniu z oryginalnym wzorem, duża szybkość telefonu sprawia, że jest atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców. Oczywiście, w pierwszej kolejności, Sony Xperia U jest skierowana do młodych ludzi, ale jest też wiele konserwatywnych rozwiązań. Dotyczy to tego samego projektu, a także decyzji o rezygnacji z karty pamięci, a ogólnie do idei linii NXT. Producent zadecydował o realizacji tej serii wszystkich zalet tożsamości firmy Sony Ericsson. I należy zauważyć, że nowości zostały bardzo łatwo zaakceptowane przez fanów marki. W każdym razie, rozczarowujące recenzje krytyki są znacznie mniej niż pozytywne odpowiedzi.