782 Shares 6157 views

Karp w zimie – aby obudzić śpiących!

wielu uważa bezwartościowe wyczyn i strata czasu, aby złapać karpia w okresie zimowym. Również nie jest fakt, że nie wiedzą, jak do połowu karpi w zimie. Ale teraz wiele krajobrazy wypełnione stawów łowców ryb. Złowić dużą rybę w zimie jest najbardziej cenionych marzenie każdego wędkarza.

Określić, gdzie znajduje się w tym staw rybny jest dość prosta. Najskuteczniejszymi miejsca, gdzie można złapać karpia, są te, gdzie może czuć się bezpiecznie – w stawach z dużą ilością zaczepów. Wiele zbiorników wodnych tam, gdzie są miejsca, karp w zimie, po prostu niesamowite.

Szeroki wybór elementów, które mogą znajdować się na dnie zbiorników wodnych, powalonych drzew, zatopionych łodzi, samochodów itd. D. Jeśli wystarczająca głębokość i temperatura wody jest korzystne siedlisko dla karpia, następnie łapanie Konieczne jest w tym momencie.

W zimie, ze spadkiem temperatury wody i aktywności ryb jest znacznie zmniejszona, a najbardziej obiecujące miejsce porcje karpia stać zbiegu z ciepłych źródeł wody. Na przykład, kiedy woda przepływa z systemów chłodzących elektrowniach. Są to obszary, w których najbardziej korzystne jest wędkarstwo karp w zimie. Inne warianty produktywnych łowisk w zimie – zbiegu potoków i ciepłych klawiszy na dnie zbiorników wodnych.

W zimne dni, to szansa, aby złapać karpia jest niewiele, więc ryba śpi. Ugryzienie w pogodzie jest tylko około 20 minut. Zważywszy, że w czasie odwilży, aktywność zwiększa się znacząco, karp i zgryz występować przez wiele godzin.

Doświadczeni wędkarze uważają, że karp łapać najlepiej po południu i wieczorem, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Więc trzeba być w jeziorze przez cały dzień.

Gdy mróz i odporność na zimno karp wody jest bardzo słaby, co z kolei upraszcza rybaków z definicją zębatych i hakowych rozmiarach.

W zimie zima karp używany z pręta pływaka lub prętów lub inertialess cewki mnożnika dobrych szarpnięć tłumienia z ryb. Ale karp zima za pomocą prętów z inertialess cewek nie jest bardzo wygodne podczas mrozów przy wysokiej temperaturze ujemnej.

Do tego połowu ryb żyłka stosuje się grubość od 0,2 do 0,25 mm. I jeśli można złapać w koryazhine, konieczne jest, aby wybrać linię nieco grubszy od 0,3 do 0,35 mm. Karp w zimie nie jest tak jak ryby w marcu. Oznacza to, że zmiana biegów w okresie zimowym.

Gdy aktywność ryb są najniższe, należy go złapać na dobrze zbilansowanej przynęty. Korzystne są do dolnej standardowych przynęt zawierających mączkę rybną. I nie wierzę ci, którzy twierdzą, że przynęta nie działa, nawet jak one działają. Zima karp wymaga również spożycie białka i tłuszczu, a także w miesiącach letnich. Ale w zimie to zużywa mniej energii, a zatem mniej prawdopodobne, aby pasze.

Co najważniejsze, nie przesadzaj z przynętą na karpia. Apetyt zima senny karp znacznie zredukowane, a to może zamiast po prostu jeść przynęty przynęty i zgryz zniknie. Dla aktywnych ukąszeniu wystarczająco garści bułki tartej i trochę ziarna lub mąki. Gryźć dyskretny karp zima, jest słabe skurcze unosić się w studni. Zaczepiając karpia i powinny być w tym czasie, a nie czekać na dużych szarpnięć.

Zazwyczaj jako przynęta dla larwy ochotki karpiarzy używany, ale można korzystać z różnych przynęt, takich jak robaki i robaki. Połowu karpia na kukurydzy jako bardzo skuteczne, jak w grochu, jęczmienia i ziemniaków. Połowu ryb regularnie hak, przynęty lub uchwycie.

Dobrze, że to wszystko, to było spojrzenie na niektóre problemy łowienia karpi zima. Może coś z tego artykułu, należy użyć na połowów zimowych karpia, można przywieźć dobry połów. Co najważniejsze, pozytywne nastawienie i cierpliwość.