776 Shares 7782 views

Jak i kiedy zmienić klocki hamulcowe: Opis, funkcje i zalecenia zamienne

Stan podkładki zależy od kierowcy i bezpieczeństwa pasażerów. Właściciel samochodu musi wiedzieć, kiedy należy zmienić klocki hamulcowe. Oczywiście, życie tych dostaw zależy w dużej mierze od jakości stylu jazdy i warunków. Jednak aby utrzymać skuteczność hamowania, dla nich konieczne jest ścisłe monitorowanie. Spójrzmy na to, co wpływa na żywotność obuwia, własną namiastkę.


klocki hamulcowe zasobem

Szybkość zużycia tych elementów zależy od materiału, z którego są wykonane, i od jakości okładziny cierne, cylindry stanu układ warunków jazdy. Doświadczeni mechanicy w warsztatach i właścicieli samochodów wie, jak długo można używać bloku. Cóż, jak dla zasobu, to jest w przybliżeniu określona przez przebieg. Przez wiele zmian podkładki również można znaleźć w dokumentacji pojazdu. Zużycie klocków, a także zależy od typu hamulca. Na przykład dla systemów dyskowych oznaczać zasób może wynosić od 50 do 80 tysięcy kilometrów.

Co ciekawe, dla hamulca bębnowego życia jest prawie taka sama, choć obciążenia na oś tylną poniżej. Żywotność zależy również od warunków, w których samochód używanych, jazdy zachowania, jak również od obecności doświadczenia kierowcy. Jeśli intensywnie przyspieszenia i hamulca często taka jazda znacznie zmniejsza zasób. Często zdarza się, chłopcy i dziewczęta, którzy właśnie usiadł za kierownicą swojego samochodu, zapomnieć o hamulcem postojowym i może iść z załączonym hamulcem ręcznym. To nie jest najlepszy sposób wpływa na części hamulców zasobów. Nie bardzo dobry wpływ na stan klocków hamulcowych długich na długich zjazdach. Jak często zmieniać klocki? Wymiana może być przeprowadzona w zależności od stopnia zużycia. Ale lepiej jest przeprowadzić instalację zgodnie z zaleceniami producenta danego pojazdu. Do książeczki , procedura ta powinna być przeprowadzona w okresie od 60 tysięcy kilometrów. W praktyce okazuje się, że ten bieg buty można nosić albo już albo jeszcze w normalnym stanie.

zdiagnozować kondycję

Rozpoznanie SRT wykonywany poprzez pomiar grubości okładziny ciernej.

W tym samochodzie jest zainstalowany na równym podłożu. Jedna strona gniazda podnoszenia samochodu lub samochodu natychmiast umieszczony na podnośniku. Następnie zdemontować koło, i za pomocą suwmiarki mierzy grubość okładziny i tarczy. Jeżeli grubość płytki jest mniejsza niż 2 mm, a następnie muszą zostać wymienione. Również podczas diagnostyki sprawdzić stan tarczy lub bębna. Jeżeli grubość jest mniejsza niż określony poziom, wtedy element jest również zostać wymieniony.

Diagnoza bez stacji i przyrządów pomiarowych

Aby zrozumieć, kiedy należy zmienić klocki hamulcowe, można to zrobić bez wycieczkę do służby. Aby zrozumieć, że nadszedł czas, a podszewka pogorszyła możliwe poprzez oględziny. Na specjalnej etykiecie będzie łatwo zrozumieć, że okładziny cierne są już bardzo zużyte. Eksperci zalecają też obserwować poziom płynu hamulcowego w zbiorniku wyrównawczym. Jeśli jest znacznie zmniejszona, tarcza hamulcowa lub pad jest zużyta i wymaga pilnej wymiany. Nie zwlekaj naprawy – to Twoje bezpieczeństwo. można sprawdzić przy wymianie klocków hamulcowych i inne.

To wymaga, aby komputer rozpędzić się do około 80 km / h, a następnie wykonać nagłe hamowanie. Zużycie układu hamulcowego powie bicie na pedał. Ale tu jest noszony raczej nadal prowadzić. Sygnał z rychłym konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych układu hamulcowego może być zmiana w procesie hamowania i zachowanie pedału. Na przykład, jeśli samochód hamuje gwałtownie lub opóźnione niż zwykle, to jest warte rozważenia. Na powierzchni płyt może być uformowana z charakterystycznymi wiórów pyłu. Jeśli w procesie redukcji metalu pilnik słyszalny prędkość metalu, to zaleca się, aby zwrócić uwagę na grubość zainstalowanej wykładziny oraz z obecnością warstwy ciernej.

System kontroli państwa pad

Wiele nowoczesnych samochodów mają układy elektroniczne.

Są one w pełni zadbać o właściciela. Specjalne czujniki powie komputer ilu zmienić klocki hamulcowe, a on przyniesie tę informację do sterownika. Na różnych modelach, może po prostu oznaczać, że krytyczny zużycia i wymiana jest potrzebna już teraz.

Struktura i zasada działania czujnika

Element ten jest umieszczony w bardzo prosty sposób – w plastrze ma miękki rdzeń wykonany z metalu. Jeżeli poziom zużycia nadaje się do krytycznych, a potem staje się obwód inicjatora. Na desce rozdzielczej odpowiedni sygnał ostrzegawczy. Ale nawet jeśli jest zainstalowany czujnik, konieczne jest rozważenie zastrzeżenie. On nie jest właściwie za każdym razem uruchamiany. Czasami zdarzają się usterki i fałszywych alarmów. Sytuacja ta wynika z faktu, że hamulce są często w kontakcie z wilgocią. Rezultatem jest korozja. A ponieważ czujniki zawodzą. Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy zmienić klocki hamulcowe do kontroli wizualnej – tak o wiele bezpieczniejsze.

przed wymianą

Dzięki zainstalowaniu pad powinien zdiagnozować stan wszystkich mechanizmów i węzłów w systemie.

Pamiętaj, aby sprawdzić stan tarczy hamulcowej. Wystarczy zmierzyć jego grubość z zacisku. Ponadto, nie jest w porządku, aby upewnić się, że powierzchnia dysku jest uszkodzona, a sam element nie jest zdeformowane.

proces wymiany

Aby zmienić przednie klocki potrzebne podnośnika lub jakiegokolwiek wsparcia z funkcją podnoszenia. Musisz również klamrę i zestaw narzędzi. Dalej – wywiesić przód samochodu, demontaż koła z prawej strony, wyjąć przewód hamulcowy. Następnie nacisnąć tłoka przez środki do kół. Nie zapominajmy, że w tym przypadku poziom płynu hamulcowego wzrośnie. Konieczne jest, aby monitorować zbiornik wyrównawczy.

Następny zdemontować zacisk. Aby to zrobić, należy odkręcić śrubę i wspornik. Następny wymieniasz klocki. Cały mechanizm następnie przechodząc w odwrotnej kolejności.

Jak zmienić tylne klocki hamulcowe

Tutaj to nie jest trudne – algorytm jest prawie taka sama dla różnych modeli i sprawia samochodów. Jacking samochód i zdemontować prawe koło. Następnie składany szpilek demontażu bębna z piasty. Najlepiej to zrobić, dotykając na bębnie z młotkiem.

Dalej wycofywany ze sprzęgnięcia z sprężysta, a przede wszystkim wyjąć górną sprężynę. Dopiero wtedy niższe. Następnie zdjąć przednią bloku i pasek spacer z nią. Ponadto usuwanie sprężyny mocującej z tyłu, to jest obniżona. Następnie klocki wyjściowe dźwigni od końcówki otwarcia hamulca ręcznego. Następnie wyjąć sworzeń z otworu, usuń podkładkę i kciuk. Następnie należy zainstalować nowe klocki. To będzie w mechanizmie odwrotnej kolejności. Do montażu sprężyny i dolne podkładki sprężynowe są wykorzystywane. Ona trzyma się haka. Następnie, sprężyna jest rozciągnięta, a wkrętak w otworze haka na swoim bloku. Tłoki przeniesiono do środka cylindra, zmniejszając przednie i tylne obudów ostrza montażowe. Oto jak zmienić tylne klocki – to naprawdę proste. Ja sobie z tym poradzić, nawet dla początkujących.