561 Shares 2766 views

zamieszanie mózg

Wstrząs mózgu – to najprostszy rodzaj urazu mózgu, w którym zachodzą odwracalne zmiany w mózgu, ale bez zmian organicznych w jej strukturze. może to nastąpić po mechanicznego oddziaływania na czaszce lub całego ciała (wypadki drogowe, upadek). W wyniku zastosowania tych sił występuje wstrząsnąć samą materię mózgu – cierpią komunikację między półkulami, różnych ośrodków badawczych, tułowia i poszczególne komórki mózgowe. Z pełnym leczeniu tych zmian w ciągu kilku tygodni, aby odzyskać i ofiara stopniowo wlewa się do normalnego życia.


Objawy wstrząsu mózgu:

1) epizod zaburzenia świadomości. Czasami jest tak niewielkie i krótkotrwałe, że osoba jest pod wrażeniem cierpienia wypadków nie zawsze pamiętać o tym naruszeniu. Zamieszanie krótko semisopor (hamowanie lub może wystąpić błąd) lub całkowitą utratę świadomości, który może trwać od sekund do wielu godzin. A im więcej osób po urazie spędzać czas nieprzytomny, mniej korzystne perspektywy na jego odzyskanie.

2) Często towarzyszy wstrząs amnezji wstecznej, że jest zapomniane wydarzenia, które przetrwały ofiarą kontuzji. Nie pamiętam, co robiłem, dokąd zmierzamy, jakie są przyczyny tragedii, która z nim stało. W większości przypadków, pamięć pacjenta poprzez niekiedy dłuższego czasu powrotem.

3) wstrząs mózgu często pojawia rozproszone bóle głowy, to ból, który rozprzestrzenia się na głowie, gdy wchodzi do każdej komórki mózgu. Stopniowo, dołącz ból nudności i wymioty. I mogą wystąpić niespecyficzne zaburzenia vegetatiki takie jak, na przykład, stopniowo rosnącą słabość, obfite pocenie się, zawroty głowy, omdlenia, epizody częstoskurczu.

Osoba, która doznała urazu mózgu, aby być stale pod kontrolą lekarską aż objawy wstrząśnienia mózgu zniknie. Bezpośrednio nie można dokładnie ocenić głębię i ciężkość stanu uszkodzenia narządów ofiary. Zgodnie z najbardziej ciężkim urazem jest tzw lucid przedział, w którym kondycja ludzka jest znacznie poprawiona. Jednak po krótkim czasie, stan ofiary może łatwo wymknąć się spod kontroli i zaczyna się gwałtownie pogarszać. Aby uniknąć takiej sytuacji konieczne jest nie tylko natychmiast wezwać pomoc medyczną, ale w każdym razie nie do rezygnacji z proponowanego dopuszczenia. Po dwóch – trzech dni spędzonych w szpitalu pod nadzorem specjalistów, mogą odzyskać utracone zdrowie, a czasem – aby uratować życie.

W diagnostyce udarowych cech diagnostycznych to cechy klinice, RTG czaszki, które są przeprowadzane w celu wykrycia ewentualnego uszkodzenia kości czaszki, uzyskanych w czasie uderzenia, MRI diagnoza struktury mózgu, które eliminuje lub wręcz przeciwnie, potwierdzają obecność klęsk ekologicznych niego. Badania ofiara zdiagnozowano wstrząs mózgu posiada neurologa.

Leczenie tej choroby jest leżenie w łóżku, ograniczenie ładunku informacyjnego, mianowanie leczenia objawowego, a gdy diagnoza zostanie potwierdzona, wówczas natychmiast wyznaczył przebieg metabolizmu i terapii naczyniowej, również ogromne znaczenie w tym trudnym okresie przyjmowania multiwitaminy i adaptogeny, pożywne jedzenie.