734 Shares 1892 views

Rezerwy rejonie Moskwy. Wysepki natury

Bez względu na to, jak bardzo kochał betonowej dżungli, ale natura jest nadal ciągnie. Ktoś tworzy zieloną oazę na swojej daczy, ktoś korzystających z natury na placach miejskich. I tych, którzy chcą w pełni zanurzyć się w tajemnicach flory i fauny, zwiedzanie parków narodowych i rezerwatów Moskwie i regionie moskiewskim.

zielony pierścień

Niektóre zielone tereny położone w pobliżu centrum miasta, takich jak krajowe parku „Elk Island”, z drugiej – stosunkowo blisko. Zielony pierścień rezerwy kapitałowe obejmują rejonie Moskwy, których wykaz znajduje się w następujący sposób:

  • Oka,
  • Oka-szeregowy,
  • Central Forest.

Reszta miejsc zielonych – parków narodowych: „Elk Island”, „Ugra”, „Plescheevo Lake” i „Smoleńsk Jeziora”.

parków narodowych i rezerwatów w regionie moskiewskim – wyspy nietkniętej przyrody. Tysiące osób przybywa tutaj, aby uciec od miasta, do zapoznania się z lokalnymi mieszkańcami flory i fauny. W Moskwie pod specjalnym nadzorem są cztery naturalne obszary znaczeniu federalnym, a pozostałe 242 obszar specjalnie chroniony i miasto.

Park Narodowy "Moose Island"

Jest to najdłuższy parku leśnym w Europie znajduje się w mieście. Park został utworzony w celu zachowania charakteru i tworzenie warunków do rekreacji kulturowej i zorganizowane. Park narodowy obejmuje sześć parków, dwa z nich są w mieście, a reszta – w tym obszarze. Obszar Greenbelt – około 12 tysięcy hektarów. Zaledwie 10 km od centrum Moskwy łosie i jelenie, cętkowany dziki, wiewiórki, norki, piżmaki i bobry.

trasa ekologiczna

Obszar parku narodowego jest wyjątkowy, że tu przyrodzie jest zachowana w całej jego różnorodności. Flora reprezentowana jest przez sosna, brzoza, lasów liściastych z płatów łąk i bagien, źródeł jezior Yauza.

Tutaj widać największy ssak z regionu Moskwa – łosia. Zapoznanie się z ich życia w środowisku naturalnym. Wycieczki ekologiczne oferują zwiedzającym wszystkie kierunki, można wybrać dowolną trasę. Dla dzieci gotowych programów do gier.

Rezerwa Oka-szeregowy

Moscow region pielęgnuje niezachwianą rezerwatu przyrody, którego nazwa związana jest z bliskością płynącej rzeki Oka. Obejmuje ona wapień piasku i gliny w prawie wszystkich obszarach. Deszczowej przejściu przez piasek, opóźnione warstwy gliny, tworząc dogodne warunki do dostarczania prawie całej roślinności. Procesy chemiczne w wapieniu, pochodzące z opadów objęte całe terytorium partii rezerwowych kraterów. Ich kilkaset, zostały one utworzone przez osiadanie gruntu. Wymiary kratery wahają się od kilku decymetrów do dwudziestu metrów.

flora

Oka-szeregowy rezerwy (Region Moskwa) jest bogaty w gatunki roślin, które można znaleźć na południowym tajdze na step. Nieco cieplej – i kwitną w rezerwie odbywa się w sposób ciągły aż do późnej jesieni, niektóre rośliny są zastępowane innymi. Wiosną na trawnikach leży dywan niebieski Niezapominajka w zalesionej części Corydalis kwiat i miodunka. Na polanach kolor truskawkowy otrzymuje welon ziół w górach ujawnia różowe goździki i na polanach w lesie kolei białe lilie. W połowie lata, powietrze wypełnia się zapachem lipy. Sierpień – miesiąc kwitnienia fioletowy wrzos. Początek jesieni – i rumieni skupisk kaliny. Szczególnie piękna przyroda zastrzegają Złota jesień w słoneczne dni. Jest pod ochroną rzadkich gatunków roślin.

fauna

Fauna rezerwatu jest typowa równinie Rosyjskiej. Obszar zamieszkany przez Prioksko gatunków charakterystycznych dla lasów liściastych: kuna leśna, Nornica, Dormouse, Jeżozwierz Sikora i inni. Taezhnaya faunę reprezentowane przez takie gatunki jak kuropatwy, Padwa, zające dzięcioł czarny ciz. Można znaleźć gatunki, które są typowe step i step. polany leśne znajdują się zając, derkacz, dudek, przepiórek, karczownik, pójdźka i inni.

stale żyje siedem gatunków dzikich zwierząt. Najczęstszym typem jest lisem. Kilka zwykli mieszkańcy lasów: łasica, borsuk, łasica, kuna. Istnieje wiele zwierząt kopytnych, takie jak łosie.

W rezerwacie żubrów istnieje hodowla grał kluczową rolę, aby zapisać ten gatunek zwierząt kopytnych. Cielęta rosną w stanie dzikim, prawie nie znając osoby, ponieważ żywią się Zubrytsya. We wszystkich latach odtwarzania w naturalnym usunięto około 250 ras zwierząt. Dziś żubry znajdują się w stadach na terenach dawnego siedliska.

wniosek

Rezerwy regionie moskiewskim – pomniki przyrody, które są w systemie obszarów chronionych przez państwo. Muszą odpocząć. Natura, jak uzdrowienie balsam pomaga zmęczona dusza miasto odzyskać utracone siły. Rezerwy Moscow Region otworzy niesamowity świat piękno nieskażonej i nauczyć się dbać o środowisko.