287 Shares 3405 views

Dziki człowiek. Prymitywni ludzie i ich potomkowie

Prymitywni ludzie. Jakie były? I wyglądało to tak, jakby wiedział, w jaki sposób? Naukowcy uważają, że znaleźli zadowalających odpowiedzi na te pytania, ale czy to prawda? .. W tym artykule, będziemy również dowiedzieć się, gdzie ludzie żyją dzikie dzisiaj.

Pierwsze dzikie mężczyzn na Ziemi

Starożytne ludzie, że to ich pierwszy i najbardziej dzikie gatunki, pojawiły się około 2,5 milionów lat temu. W następstwie teorii Darwina, że ewoluowały od Australopithecus, które są od małp człekokształtnych. Wyszli 3.5-2 mln lat temu w Afryce. Southern małpa, jak go nazywano Australopithecus miał mały mózg i masywną szczękę. Mogli trzymać w swoich rękach przedmioty takie jak kamienie lub kijami, a nawet przeniósł wyprostowany.

Mutacje genów miało miejsce, które doprowadziły do dwóch gatunków – homo erectus (homo erectus) oraz osób pracujących.

Homo erectus – ludzie lub zwierzęta?

Homo erectus – pierwszy dziki człowiek, który przyszedł do Europy. Kiedy dokładnie to zrobił, to trudno powiedzieć, jak historycy wskazują na różnych terminach. Te starożytne osób zebrało się w niewielkiej liczbie pokoleń i wykonane podstawowe kroki: polować, zbudowany sobie prymitywne szałasy. Użyli ogień, ale nie wiem jak go wydobyć. Im bardziej zaawansowany społecznie niż ich poprzednicy, już pochowano zmarłych, a nawet czczony przez niektórych rodzajów zwierząt.

Etniczność Homo erectus był bardziej podobny wygląd małpy – niski, pochyłe czoło i bez brody. Prawa ręka jest bardziej rozwinięty niż w lewo. Niemniej jednak wygląd i zwyczaje nadal wyglądał jak ich przodkowie – Ciało pokryte wełną, odpowiedniej wielkości ramion i nóg, komunikacja za pośrednictwem gestów i okrzyków.

200.000 lat temu w Europie nie były dzikie, prymitywne ludzie – neandertalczyków. Żyjąc ćwierć miliona lat na Ziemi, nagle zniknął, naukowcy wciąż drapania głowy nad tą zagadką.

Neandertalczycy: Kim oni są i dlaczego nie ma?

Neandertalczycy dostał swoją nazwę od jaskini neandertalczyka w Niemczech, jest jednym z niewielu czaszek członków tego rodzaju został tam znaleziony. Obecnie naukowcy uważają, że nie są oni bezpośrednimi potomkami ludzi, ale raczej ich bliskim. Ich genów obecnymi w DNA nowoczesnego człowieka (nie wykryto jedynie w z Afryki) w ilości od 1 do 4%. Dziś naukowcy przyznają, że Cro-Magnon, prawdziwymi potomkami współczesnego człowieka, w rzeczywistości nie występują po neandertalczyków, i żył z nimi w tym samym czasie około 20 000 lat. To sugeruje, że gatunek ten mógł mieszać.

Dlaczego neandertalczycy wyginąć? Istnieje wiele wersji, ale żadna z nich nie znalazła wiarygodne potwierdzenie. Niektórzy uważają, że winę epoki lodowcowej, z drugiej – że ludobójstwo dali kolejny dziki człowiek – Homo sapiens – jako bardziej odporne i rozwoju inteligentnych gatunków. Ale pozostaje faktem – Neandertalczycy wymarli, Cro-Magnon natomiast były bardziej zdolne do rozwoju.

Cro-Magnon, czy Homo sapiens

Cro-Magnon – jest wspólną nazwą przodków współczesnego człowieka. Ich rozwój jest znacznie różni się od swoich poprzedników, ale wygląd ma małe różnice od współczesnych ludzi. Cro-Magnon w szerszym pojęciem często określane jako Homo sapiens (człowiek mądry). Jest to definicja będziemy używać dalej.

Większość całe i najwcześniej czaszka tego gatunku zostały znalezione w Etiopii, wiek około 160 tysięcy lat. Ten dziki człowiek miał prawie całkowite podobieństwo do współczesnych ludzi – brwi trochę wyraźniejszy wypchaną czoło i gładką twarz. Zobacz nazwano Homo sapiens adultu, czyli najstarszych ludzi na Ziemi. Tak więc, kalifornijskie naukowcy odkryli, że pierwsi ludzie na Ziemi pojawił się około 200.000 lat temu w Afryce, a następnie rozprowadza na całej planecie. Na początku górnego paleolitu (około 40.000 lat temu) obszar ich siedliska objęte już prawie całą planetę.

Gen. dzikie mężczyzn

Pomimo faktu, że zajęło prawie dwóch milionów lat od momentu przyjścia na świat pierwszego człowieka, archeolodzy dość dokładnie odtworzyć jego życie. Tak więc, to wiadomo, że pierwotnie ludzie żyli w małych społecznościach, jak w trudnych warunkach czasie sam przetrwać człowiekowi po prostu nie mógł. Nawet wtedy, każdy ma swoje prawa i obowiązki, a wydobycie było powszechne. Broń i służył najemny kij i ostre skały.

Dziki człowiek prowadził koczowniczy tryb życia, stale przemieszczających się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pożywienia. Obóz on umieszczony w pobliżu punktów nawadniania, dzięki czemu łatwiej polować na kolejną kolację. Ponieważ narzędzia niezbędne do budowy domu nie było, domy Wspólnoty były jaskinie i wąwozy. Ze stratą czasu wokół jaskini przybywali coraz więcej, zmuszając ludzi do przejścia do drugiego.

Nawet wtedy, ogień został oswojony przez człowieka, tak pilnie strzeżone je w jaskiniach w ciągu dnia iw nocy.

Pierwszym miastem na świecie, został zbudowany w 3400, BC. Był w Ameryce Południowej, a nazwano Real Alto. To miasto jest tak stara jak egipskie piramidy. Co ciekawe domy w mieście są zbudowane z matematyczną precyzją, jakby jego plan został opracowany i przygotowany wcześniej.

Jak się ubrać dzikich ludzi?

Jaki rodzaj ubrania noszone przez dawnych dzikich mężczyzn i czy nosili go w ogóle? Około 170 000 lat temu, ludzie po raz pierwszy myśli o ubraniach. Naukowcy uważają, że to ona pomogła mu wyjść poza ciepłym Afryce i migrują do miejsc o chłodniejszym klimacie. Co jest najbardziej interesujące, to pomogło wyjaśnić badanie ewolucji … wszy. Wszy są pasożytami tylko na ubrania, odpowiednio, ich pochodzenie jest bezpośrednio związana z pierwszych odzieży dzikich ludzi. Naukowcy z Florydy po spędzeniu oryginalnego eksperymentu potwierdziły, że ludzie zaczęli nosić starożytni nie 100, a 170 tys. Lat temu. W tym przypadku głowy, jest definicja ochrony, ludzie stracili kolejne 100 000 rok wcześniej. „To niesamowite, jak udało im się żyć tak długo bez włosów i ubrań” – mówi Devid Rid, szef grupy badawczej z University of Florida.

Początkowo odzież Dzikiego męska może być bardziej magiczna ochrona przed zagrożeniami z zewnątrz niż od zimnego ochrony. Pierwsze materiały na ubrania prymitywnych ludzi – a skór błonnika. Po ich uzupełnienie różnych elementów złącznych – paznokcie, zęby zwierząt, pierze.

W połowie lat 90-tych pochówków znaleziono w obecnych Vladimir regionu nastolatków, ubrania przypominające nowoczesne ubrania północnych ludów. Choć w Alpach w latach 90. stwierdzono lodowatą postać mężczyzny „Ötzi”, którego ubranie składało się z skór zwierzęcych, słomy i świeżymi ziołami.

Dzikie ludzie dzisiaj

My – dzieci cywilizacji, ale świat nadal jest domem dla wielu pokoleń, którzy nadal pozostał ten sam, prymitywny poziom rozwoju. Most – dzikie ludzie z Afryki i Amazonii, czas na jaki została zamrożona przez tysiące lat. Rozważmy najbardziej prymitywne z nich.

  1. Sentinelese osób, które żyją na wyspie Sentinel między Indie i Tajlandia – wystarczająco dużą społeczność, liczące około 300 osób. Mają unikalną zdolność do przewidywania klęsk żywiołowych. Z nich przez długi czas starając się naukowcom kontaktowe, ale bezskutecznie. Są one zaangażowane w rybackiej, gromadzenia i polowania.
  2. Masai. Liczne i agresywne afrykańskie plemię ze szczególnym tradycją – są one od dzieciństwa cięcia i wyciągnął górną wargę, aby osadzić go napędza. Plemię poligamia kwitnie, że w związku z niewielką liczbą ludzi stało się konieczne.
  3. Grupa Nicobar Andaman i plemiona – to kanibale, którzy mieszkają naloty na siebie. Niektórzy mają jednak do przeprowadzenia aktów kanibalizmu tylko na święta, jako „produkty bezpieczeństwa” jest uzupełniana bardzo powoli.
  4. Wreszcie, biesiady, – najsłabiej rozwiniętych i najbardziej przyjazny plemię. Język jest najbardziej prymitywne święta, gdyż brakuje większości znaków. Ponadto, plemię pozbawiony własnej mitologii.

wniosek

Jak widać, dzikie plemiona ludzi odbyć dzisiaj. unikają oni z dala od ludzi współczesnych i unika cywilizacji, sięga do naukowców z podejrzliwością i agresji. Stopniowo jednak, są one coraz mniej i pewnego dnia zostaną one całkowicie zniknąć z powierzchni ziemi, ustępując cywilizacji.