582 Shares 4548 views

Jajo „Benedykt”: przepis na pyszne śniadanie

Jajo „Benedykt”, którego receptura została omówiona poniżej, jest smaczne i obfite śniadanie, które nie jest w stanie podać żadnego dziecka lub osoby dorosłej. Warto zauważyć, że taki piękny danie może być wykonana w ciągu zaledwie kilku minut. Wszakże podczas przygotowywania śniadania obejmuje tylko najbardziej prostych i łatwo dostępnych składników, które wymagają minimalnego czasu obróbki cieplnej.

Jajo „Benedykt”: przepis na obfite śniadanie

Niezbędne składniki:

  • pszenica lub żyto chleb – dwie cienkie plastry;
  • lub wędzonki krojenia – dwie płyty;
  • sól – pełną łyżkę;
  • małe jaja kurze – dwa kawałki;
  • Ocet jabłkowy, sześć procent – cztery małe łyżeczki.

Jajo „Benedykt”: przepis na szybkie posiłki

Pieczenie główne składniki:

Aby przygotować taką zdrowe śniadanie, można użyć, a pszenica, i chleba żytniego. W ten sposób plasterki bochenek należy umieścić na patelni i smażyć z obu stron wraz z dwóch płyt lub wędzone boczek krojenia. Następnie, chcą opublikować na płaskiej płyty (pierwszy chleb i mięso przyprawione na górze), a następnie natychmiast rozpocząć przygotowania jajka sadzone.

Jaja „Benedykt”: przepis głównym składnikiem

Aby zrobić to danie, trzeba wypełnić metalową miskę z wodą pitną, dodać do niego pełną łyżeczkę soli i trochę octu jabłkowego. Następnie garnek ma obowiązek umieścić na silnym ogniu i doprowadzić ciecz do wrzenia. Następnie należy wziąć dwa małe jajka, podzielili je na talerz lub miskę. Należy zauważyć, że w żaden sposób uszkodzony żółtka, inaczej potrawa nie będzie działać tak samo, jak byśmy chcieli. Następnie mieszając wrzącej wody z jednej strony (poprzez widelec ruchem okrężnym) druga wymaga ostrożnie wlać jaja (na przemian). Powinny one gotować przez dokładnie jedną minutę. Po tym, zdjąć garnek z ognia i moczyć w jajku to ma około kwadransa. W tym samym czasie, można dokonać sosem holenderskim.

Niezbędne składniki:

  • kurczaka surowego żółtka – trzy kawałki;
  • masło – sto osiemdziesiąt gramów;
  • sok z cytryny – dwie małe łyżeczki;
  • Sól – szczypta.

Jajo „Benedykt”: przepis na pyszny sos

Trzy kurczaka surowego żółtka należy wymieszać z sokiem z cytryny i soli kuchennej. Następnie chcesz łamać sto osiemdziesiąt gramów masła i trochę schłodzić w powietrzu. Po tym, bitą żółtka należy umieścić w łaźni parowej i, stale mieszając, wlać do nich wszystko stopione masło. Kolidować z powstałej mieszaniny powinny być tak długo, jak nie tworzą gęstą i kremową konsystencję.

Jajo „Benedykt”: przepis ze zdjęciem

kursy formacyjne:

Gdy wszystkie składniki są gotowe, trzeba wyjąć jajka łyżką cedzakową i ułożyć na wierzchu boczek ze smażonymi kawałkami chleba. wymagana jest cała śniadanie wypełnić przygotowanym sosem holenderskim i natychmiast podawać.