506 Shares 8226 views

Ukraińska łyżwiarka figurowa Alisa Agafonov: Biografia i kariera w sporcie

– известная украинская фигуристка, выступающая за сборную Турции. Alisa Agafonov – znany ukraiński łyżwiarz grać dla Turcji. Z powodzeniem występuje na światowych i kontynentalnych mistrzostw, został zwycięzcą Zimowej Uniwersjady.


informacje biograficzne

появилась на свет в январе 1991 года в одном из крупнейших украинских городов – Харькове. Alisa Agafonov urodził się w styczniu 1991 roku w jednym z największych ukraińskich miast – Charków. W łyżwiarstwie figurowym dziewczyna przyszła do szóstego roku życia, kiedy doshkolnitsu zauważył trenerów dzieci Władimir i Larisa Leonovich Baratz.

Po ciężkim treningu przez kilka lat Agafonov zaczynają wykazywać dobre wyniki, a do 10 lat udało się wziąć trzecie miejsce w Junior Mistrzostw Ukrainy.

kariera sportowa

Już w młodym wieku Alisa Agafonov pokazał na lodzie doskonały poziom artyzmu. Znany choreograf Ludmiła Filippovna Kurinskova przekonał dziewczynę spróbować swoich sił w pary taneczne i zgodziła się. Dzięki jasnym wyglądem i charyzmą Alice mogła otworzyć w pełni ujawnić swój talent w postaci łyżwiarstwie figurowym.

Pierwszy partner był ukraińskim sportowcom utalentowany Dmitri Dun. Ta para taniec jest uważany za najbardziej obiecujący na Ukrainie. Alicja i Dmitry stał krajowych liderów w swojej grupie wiekowej, uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów, a także finału Młodzieżowego Grand Prix.

W sezonie 2009/10, para zerwała z powodu serii nieudanych występów.

Alisa Agafonov – łyżwiarz zespół turecki

Po przerwie z Dmitri Dunem sportowiec szuka nowego partnera. не очень популяризировано, поэтому Алиса уехала в США. Niestety, jazda na łyżwach na Ukrainie nie jest bardzo spopularyzowane, więc Alice udał się do Stanów Zjednoczonych. Tutaj, ona w końcu znaleźć nowego partnera – SKATER-Sculler Alper Ucar.

Pod kierunkiem słynnego rosyjskiego trenera Natalia Dubova pary służącej do Turcji, zaczyna brać udział w różnych konkursach międzynarodowych.

и Альпер Учар становятся серебряными призерами зимней Универсиады в Эрзуруме. W 2011 Alisa Agafonova i Alper Uçar stać srebrnych medalistów zimy Uniwersjady w Erzurum. Trzy lata później para dostał swoją pierwszą okazję do zaprezentowania Turcji w łyżwiarstwie figurowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Pomimo faktu, że duet Uçar Agafonov wygrał na igrzyskach pokornych miejsce 22., są one dobrze zna prawie wszystkich ekspertów na świecie.

и Альпер Учар стали вторыми. Po roku 2014 Igrzysk Olimpijskich w pary Mistrzostw Europy taniec jest w rankingu na 12 miejscu, a na mistrzostwach świata – 16. Najbardziej udany był występ w Pucharze Nestlé, gdzie Alisa Agafonova i Alper Uçar stał drugi.

Sezon 2015/16 rozpoczął się taniec para w niemiecki Nebelhorn turnieju, gdzie wyniki krótkim programie zajmują trzecią pozycję, ale ostatecznie stał się piątym. W październiku, w duecie z doskonałymi wynikami wygrywa w tak prestiżowych turniejach jak i NRW Trophy Cup Denkova-Stavisky.

Zmuszony przenieść się do USA

Pod koniec 2015 roku ze względu na wybuchł konflikt rosyjsko-tureckiej pary tańca Uçar-Agafonov został zmuszony do opuszczenia terytorium Federacji Rosyjskiej, gdzie przeszkolony z Aleksandrą Zhulina. Nowe miejsce zamieszkania stał Stanford w Stanach Zjednoczonych, gdzie duet pracuje z nowych nauczycieli – Azhelikoy Krylova i Pasquale Kamerlinga.

Z nowym programem, para Alper Uçar – Alisa Agafonov ponownie wziął 12 miejsce w mistrzostwach kontynentu w Bratysławie, a więc powtarzając swój najlepszy wynik. Niestety, występ na mundialu była katastrofa – taneczny duet nie kwalifikują się do bezpłatnego programu.

W tym sezonie, para zaczęła aktywnie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Biorą udział w scenach Grand Prix, pokazując bardzo przyzwoite wyniki. Na turnieju w Tallinie estoński tancerzy, reprezentujących Turcję, zajął czwarte miejsce, aw konkursie „Ice Star” w Mińsku został srebrnych medalistów.