387 Shares 4080 views

Jak zrobić analizę ortograficznego?

Słowo „pisownia” przychodzi do nas z języka greckiego. Orthos oznacza „prawo” i grapho – „pisanie”. Kiedy więc zrobić analizę słów pisowni, po prostu nauczyć się poprawnie przekazuje go do joty. Mówiąc najprościej – prawo do zapisu słów. W tym artykule dowiesz się jak to zrobić analizę pisowni, jakie są zasady ortografii, a także uzyskać kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć błędów podczas pisania mniej.


W podręcznikach języka rosyjskiego analizy ortograficznej jest zwykle wyznaczony numer 6. W celu dokonania sama analiza, należy najpierw określić orfogrammy Cię i sprawdzi. Większość ludzi popełnia błąd ortograficzny, kiedy list pisanie słowa nie jest taka sama jak struktura dźwięku. Na przykład, „podłoga”, „Zegar”, „telefon”, „książka”, „kompot”, „ołówek” i tak dalej. Ale mnóstwo takich przykładów nie oznacza, że trzeba zapamiętać wszystkie te słowa. W rzeczywistości, tylko trzeba wybrać odpowiednią regułę, w którym można sprawdzić orfogrammy.

Jazda żadnych zasad pisowni oparte na dwóch głównych elementów: na składzie słów i części mowy. Aby rozróżnić słów na temat składu, należy zauważyć morfemu (zrobić analizę morphemic) i określić część mowy wystarczy, aby zrozumieć, że, jak wskazano szukanej. Rzeczownik wskazywałoby na temat, czasownika – w zależności od działania, przymiotnik – na temat nieruchomości, cyfra – ilość elementów i tak dalej.

Wszystkie zasady pisowni może być podzielone na kilka odrębnych grup typu morfem, a mianowicie:

 1. Orfogrammy oparty morphemic zasada (morfem w prefiksie, root, przyrostek lub zakończenie).
 2. Skondensowane lub pisanie defisnoe.
 3. Oddzielenie "b" i "V".

Po określeniu rodzaju orfogrammy, można zacząć analizować. Nie trzeba analizować pisownię tego programu:

 1. Wpisz słowo pisowni bezkrytycznie.
 2. Włóż brakującą orfogrammy.
 3. Podkreślić orfogrammy.
 4. Wyjaśnij swój wybór i udowodnić pisownię.
 5. Wpisz słowo weryfikacji lub słowa z podobnymi orthograms.

Dla jasności, dajemy przykład – dokonać analizy pisowni słowa „ścięty” od zdania: „… Dziadek gromadzi Szkocja (H / HH) th trawy.”

 1. Ścięty … (n / nn) th.
 2. Ścięty.
 3. Szkocja enn th.
 4. Orfogrammy słowo „ścięty” pisze przyrostek w komunii. Ponieważ bierna bierny z przeszłym powstaje z doskonałej formy czasownika pochodzi od czasownika -it, ma przyrostek „enn”.
 5. Słowa o podobnej orthograms: czytać, malować.

To jak sprawdzić pisownię. Sprawdź pisownię słowa na, jak widać, można szybko i łatwo, wykonując prosty schemat. Oczywiście, zawsze są wyjątki i nie zawsze możliwe do zastosowania takiego ortograficznego analizy. Propozycje zwroty i słowa mogą być różne. Język rosyjski nieskończenie bogata i wzbogacony z zaskakującą szybkością. Dlatego przez całe życie, nauczyć się czegoś nowego każdego dnia i nie zapomnij, aby poszerzyć swoją wiedzę!

207 shares 8705 views
Sytuacja Mowa i jej składniki
120 shares 4700 views
534 shares 4132 views