433 Shares 1026 views

Krajobraz strefie podmiejskiej projekt

Ziemia kraj w 10 akrów – nie jest tak duże, ale najczęściej jest to obszar ten domki i wille. Dla wielu mieszkańców miasta, staje się miejscem wypoczynku obszar wolności. Dlatego ważne jest, aby to wygodne, funkcjonalne i piękne. Aby upewnić się, że wszystkie te czynniki są harmonijnie połączone, trzeba odpowiednio zaplanować strefie podmiejskiej Architektura krajobrazu. Nie ma potrzeby uciekania się do pomocy specjalistów z właściwego przygotowania i posiadania określonych informacji można poradzić sobie z całą pracę samodzielnie.

W tym artykule będziemy pomóc w tworzeniu przytulny kącik dla całej rodziny, możemy wskazać na nietypowy układ czynników, które nie mogą być ignorowane, ale może być opłacalna beat, i wiele więcej.

Jakie cechy terenu, aby zwrócić uwagę?

Myślenie poprzez projektowanie ziemi wiejskiej w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę następujące czynniki.

  • Ulga. Oczywiście, na etapie kupowania domów i sekcję (lub), można wybrać to, co chcesz, ale są chwile, kiedy ziemia zostanie odziedziczone lub nabyte na ślepo. Część może znajdować się w pobliżu wąwozu, rzek, na skarpie, w pagórkowatym lub górzystym. Wszystko to jest ważne nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale także z praktycznego, na przykład w zakresie budowy systemów inżynierskich.
  • Konstrukcja terenie wiejskim domu (10 ha lub więcej) zawsze zależy od jej kształtu. Jak pokazuje praktyka, może to być również bardzo zróżnicowane i nie zawsze geometrycznie regularny (prostokątne, kwadratowe, w kształcie litery L, a nawet trójkątne).
  • Rodzaj gleby: piaszczysta, glina, pleśni lub w połączeniu. Jakość gleby jest ważne przy wyborze roślin, na przykład, nie wszystkie z nich są w stanie znieść uwilgotnienia lub twarde, niepłodny podłoża. Tymczasem krajobrazu – ważnym elementem projektowania.
  • Położenie terenu w stosunku do punktów kardynalnych.
  • Obecność naturalnego akwenu w obszarze lub w pobliżu, poziomu wody gruntowej, co określa się obecność lub nieobecność części kanalizacji.

Wybrać stref funkcjonalnych na miejscu

Krajobraz podmiejski obszar do dowolnego rozmiaru zakłada jego podział na niektórych obszarach tematycznych. Mianowicie: mieszkalnych (z domu, taras, garaż, itp), rekreacja (głównie w głębi lądu, w kącie, ukryte przed wzrokiem ciekawskich), ogród warzywny, ogród (łóżka, szklarniach i szklarnie, drzewa i krzewy owocowe), gospodarcze (budynki dla zwierząt domowych są zwykle znajduje się po przeciwnej stronie w altanach i patio).

Nie jest to wyczerpująca lista lub wymagania, ale tylko życzeniem. W zależności od swoich potrzeb i gustów coś można usunąć lub odwrotnie, należy dodać.

projektowanie stron podmiejskich (10 arów): od czego zacząć?

Zaczynając pracę nad układem i układu strony, dokonać schematyczny plan. Najlepiej użyć do tego papierze milimetrowym, który pozwala najdokładniej odzwierciedlić skalę. W ten sposób o wiele łatwiej umieścić budynek. Gdy dane na nich będzie odzwierciedlać, można przystąpić do planowania pozostałej wolnej przestrzeni. Postawić dom na dziesięciu akrach – to tylko połowa historii. Najtrudniejsza część zaczyna się wtedy, gdy ograniczony obszar byłoby pożądane, aby wcielać wszystkie stare pragnienia i wyobrażenia. Jednak bez wyraźnego pomysłu, co chcesz, aby rozpocząć zadanie nawet nie warto. Priorytetów i jasno myśleć i racjonalnie.

ramka plan

Po pierwsze, zrobić listę wszystkiego, co chciałbyś zobaczyć na stronie. Start z budynków. Co jeszcze powinno być na stronie, z wyjątkiem domu? Może kąpiel lub sauna, taras, meble ogrodowe, staw, sad lub Mighty ogród, szklarnia, część wypoczynkową z płaskiego trawnika? Zapis wszystkich, tak będzie łatwiej poruszać się potem.

Po drugie, zdecydować, jak widać styl swojej stronie – to zależeć będzie wynik końcowy. Najprawdopodobniej niektóre pozycje z listy w tym samym czasie tracą swoje znaczenie. Po tym wszystkim, to nie będzie działać w tym samym czasie mają ogród japoński i malowane wykończenia w stylu rustykalnym. Użyj układu znalezione zdjęcia z sekcji projektowej dworek w odpowiednim stylu. To pomaga wizualizować pragnienie i być może z kilku opcji można zbierać własne, unikalne i niepowtarzalne.

Po trzecie, planuje się ogród, ogród warzywny i krajobrazu w ogóle, wybrać odpowiedni materiał do sadzenia. Jak byśmy chcieli, ale mandarynki w centralnej Rosji nie rośnie. Rośliny muszą być zgodne ze strefy klimatycznej i gleby w miejscu. Pozwoli to zaoszczędzić od martwienia się o śmierci krzewów i drzew po, na przykład, mroźnej zimy i dodatkowych kosztów.

Nie wszystko na raz!

Jest to główna zasada, której należy przestrzegać przy opracowywaniu własnej konstrukcji strefie podmiejskiej. Nie staraj się zmieścić to wszystko na raz, nie przeciążać odmiany. Pomyśl o tym z dwóch perspektyw. Po pierwsze, wszystkie rośliny, ścieżki, trawniki wymagają uwagi, czasu, cierpliwości i opieki. Staw powinien być oczyszczony i trawy – koszenie, lub po prostu stracić swój urok i piękno. Po drugie, obfitość szczegółami, czy to figurki ogrodowe, lub wiele ścieżek, drzew i klombów, komplikuje percepcji. Straciła spójność i harmonię. Wszystko powinno być z umiarem. Byłoby najlepiej, jeśli można zaplanować pracę na upiększaniu terenu i wdrożyć go w etapach.

Oto kilka pomysłów, co można strefie podmiejskiej Architektura krajobrazu (zdjęcia, funkcje i triki znajdziesz w artykule).

japoński ogród

Japoński ogród ma szczególny urok i przyciąga energię spokoju, równowagi i spokoju, to jest wszystko, co jest niezbędne, tak mieszkańcy miejskich. Idealny dla tych, którzy nie są na korzyść autograficzny uprawy warzyw w szklarniach i łóżka, chociaż jeśli chcesz można znaleźć w minimalnej ilości i miejsca dla nich.

Na zdjęciu widać typowego projektu w postaci prostokątnego obszaru w stylu japońskim. Oryginalność mu zygzakiem ścieżki linia dużych kamieni i podkreślając swoje tereny zielone. Ponieważ obie strony są ułożone struktury. Prawy – dom po lewej – część wypoczynkowa z tarasem. Ponieważ obszar jest niewielki, kilka dużych drzew. Są one obecne w pobliżu nieruchomości, zanurzając go w lekkim cieniu.

Cechy stylu japońskim

Pamiętaj, że projekt strefie podmiejskiej w japońskim stylu opiera się na trzech głównych elementach. Po pierwsze – to skały, stanowią one odporność i wytrzymałość, są podstawą całej kompozycji. Możemy ograniczyć piękne ścieżki dużych kamieni lub dokonać ogród głazów różnej wielkości, które są stopniowo pokryte mchem i porostami, co sprawia wrażenie, że byli tu zawsze.

Drugi element – woda, symbolizuje dynamikę i ruch życia. Z reguły jest to odzwierciedlone w wyposażeniu małym stawie, który może być nawet podpięty na lato ryb, lub może być ograniczony do małego potoku lub wodospadu.

Trzeci obowiązkowy element ogrodu w stylu japońskim jako całości, aw szczególności – wiecznie zielonych drzew iglastych i liściastych roślin ozdobnych. Ze względu na dobór teraz można znaleźć wiele odmian i mieszańców z gigantów do maleńkich krasnoludków, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że wiele z nich jest termofilnych.

Wildlife Area

Oryginalny i piękne część konstrukcja wiejskim domu lub willi możliwym i przy minimalnych kosztach, zarówno finansowej i energetycznej. Jeśli masz ciekawy teren lub rzekę, mały kanał ściekowy, już posadzone drzewa, wzgórza, itd., Możemy tylko podkreślić swoje naturalne piękno. Ważne jest, aby we wszystkim, co cię otacza, doskonałą podstawę, która jest łatwa do uzupełnienia.

Tak więc, jeśli istnieją duże drzewa, nie jest konieczne, aby je wyciąć, zwalniając miejsce pod łóżka. Wystarczy wybrać odpowiednie ich sąsiadów: paprocie, Szmaragd trawnik. Postać płynną toru. Bardzo miły w cieniu dużego dębu lub wierzby altana będzie wyglądać lub sklepu.

Zastosowanie kamieni w naturalnym stylu dekoracji

Odbieranie własności skalistych obszarach o nierównym terenie, właściciele często trzymając się za głowę. Tymczasem, jest to wspaniała baza do tworzenia piękna część. Użyj naturalne wzgórze do ogrodów alpejskich, sztucznymi wodospadami , a nawet łóżka wielopoziomowych, jeśli chcesz. Dodatkowe kamienie, wyciągnął z ziemi w rozwoju serwisu, mogą być wykorzystywane do śledzenia, budowa grilla ulicznych, tarasach. I, oczywiście, nie należy zapominać, kwiaty, byliny najlepiej nadają.

Rustykalny styl

Rustykalny styl dekoracji i projektowania terenów – rodzaj naturalny i naturalnie opisane powyżej. Jeśli spojrzeć na trzecim zdjęciem projektowania części wiejskiej, można zauważyć, że to nadaje smak wykorzystywane do budynków i dekoracji drzewa. To może być prosty lub ławki stary wózek, przekształcony w klombu, płot z wikliny, gliniane przedmioty, kamienie, rośliny naturalne (bez egzotyki).

Akcenty mogą być ustawione za pomocą światła, które w godzinach wieczornych i nocnych będzie przekształcić swój dom i ogród. Takie podejście jest właściwe, a zawsze w harmonii z każdym stylu.

Ewidencji gruntów w stylu śródziemnomorskim

Przetarg południowe słońce i morze, obfitość owoców i wspaniałej przyrody krajów odległych pozostawić nikogo obojętnym. Jeśli po podróż postanowili odtworzyć śródziemnomorskich krajobrazów na swoim miejscu, należy pamiętać o kilku podkreśla.

Główną cechą tego stylu – obfitość kamienia, żwiru morskich i marmurowe chipsy, różnych rodzajów obróbki. Zatem konstrukcja obszar podmiejski (15 setną lub inny obszar) wymaga pewnych załączników. śródziemnomorskim stylu urodził, gdzie górzysty teren – normalna rzecz, więc jest w pełni wyposażony w różnego rodzaju drabiny, rekwizytów, łuki, pergole (na zdjęciu), tarasy na stokach.

Naturalna roślinność gorących krawędzi w naszym klimacie nie będzie przyzwyczaić, ale może być zastąpiony przez zimozielonych drzew iglastych (tuje, cyprysy, dekoracyjne sosny i jodły, jałowca, cis, bukszpan, etc.), a także pnącza (bluszcz, dzikich i regularnych winogron i in.), w tym kwitnienia (rododendronu, Actinidia, wspinaczki róże, Powojnik).

Elementy ozdobne do obszaru projektowania w stylu śródziemnomorskim są ceramiczne wazony i amfory, posadzono je w ziołach, ampelnye kwiaty, gliniane naczynia, rzeźby, drewniane ławki i krzesła na tarasie.

SNIP i przestrzegać przepisów

Prawidłowe planowanie ochrony obszarów, w tym miejscu wszystkich budynków na nim – jest kluczem nie tylko bezpieczeństwo, ale także uspokoić, a także pokój i dobrobyt z sąsiadami. Budowa jednego z najważniejszych i jeszcze niekiedy problematycznych kwestii – zgodność z przepisami odległości pomiędzy poszczególnymi obiektami w okolicy.

Kod Grunty w artykule 40 stanowi, że właściciel gruntu ma pełne prawo, aby wznieść na niej budynków (mieszkalnych, komunalnych, handlowych, itp), ale zgodnie z celem nabycia gruntów i zgodności z przepisami urbanistyki, ochrony środowiska, sanitarnych , ogień i inne przepisy.

Oznacza to, że nie jest możliwe do przeprowadzenia planu wyłącznie na woli.

Jakie są wymagania?

Czy ci się to podoba czy nie, pewne zasady muszą być przestrzegane. W szczególności dotyczące lokalizacji budynków. Przeprowadzenie projekt strefie podmiejskiej, należy pamiętać, że odległość powinna wynosić od granicy z sąsiadami i:

  • mono- lub częściowo wolnostojący zablokowane – 3 m;
  • Inne konstrukcje (garaż, Bath, etc.) – 1 metr;
  • budynków dla zwierząt (drobiu i bydła) – 4 m;
  • pnie dużych (wysokich) drzewa – 4 m, sredneroslye – 2 m i krzewów – 1 m.

Ponadto, zgodnie z wymogami bezpieczeństwa pożarowego, szczelina między budynkami wewnątrz części powinna wynosić co najmniej sześć metrów.

Jak pokazuje praktyka, spory między sąsiadami nad przestrzeganiem powyższych standardów nie zdarzają się bardzo często, i stać się przyczyną sporu. Ramy prawne są takie, że niezgodność może prowadzić do wymogu odległość przymusowej rozbiórki budynków.

Dlatego też prowadzenie własnej konstrukcji architektonicznych strefie podmiejskiej zawsze pamiętać o zasadach. Pozwoli to zaoszczędzić od niepotrzebnych problemów i sporów z sąsiadami.