124 Shares 3370 views

Wit – to … Żarty i ich stosunek do nieświadomości

Wit – to nie jest takie częste jakość u ludzi. Aby przełączyć język słownika, termin ten jest nazywany wyrafinowania myślenia i kreatywności, która przejawia się w oryginalnym, zabawnym i udanej ekspresji. Ale to jest zbyt uogólniona definicja.


Wit jako styl życia

Z pewnością każdy z nas ma znajomego, który jest inny niż ten jakości. Tacy ludzie mają tendencję do wyglądają pewny siebie, spokojny i zadowolony życie. Palą oczy, a jeśli spojrzeć na ich zdaniem, możliwe jest, mówiąc w przenośni, aby obserwować myśli. Wydawałoby się, co ma wygląd i jakość odnoszące się do psychologii i socjologii? I pomimo tego, że stan wewnętrzny osoby jest zawsze odzwierciedlenie w W jego oczach.

Wit – jest to cecha, która zawsze narzuca swój „ślad” na osobę, co nie jest zaskakujące. Po dowcip – to magazyn umysłu, wyrażony w postaci słownej żywy. Jakość ta daje ludziom zdolność do spłaty prawie wszystkie konflikty używając zwrotów na etykiecie. Wit osobowość pokazuje jego poczucie humoru, dowcip, erudycja i umiejętne posiadanie mowy.

Osoba z tym jakości, w stanie wyrazić żadnej myśli, tak, że będzie zrozumieć znaczenie każdego z nich. Z tego powodu jest on zawsze pewni swoich umiejętności i kompetencji. A osoba, która ma tę cechę, ma wszelkie szanse, aby zostać wysłuchanym. Tak więc można uznać, wit styl życia? Zdecydowanie.

Odwołując się do Freuda

W 1905 roku słynny austriacki psychoanalityk opublikował bardzo ciekawą pracę. Znany jest jako „żarty i ich stosunek do nieświadomości.” Jeśli czytasz tę pracę, możemy zrozumieć, że Sigmund Freud utożsamia się z pojęciem humoru. To jest zdolność do rozróżnienia intelektualnej w tych lub innych zjawisk zabawny i ironiczny stronie.

Freud zasugerował, że humor (podobnie jak sen) wiąże się z ludzką nieprzytomny. Psychoanalityk zapewnił – żart rodzi się w momencie, kiedy człowiek stara się wyrazić ideę, jest nie do przyjęcia w społeczeństwie lub ograniczone. Ale to, co nazywa się super-ego – jest odpowiedzialny za wartości religijnych i moralnych, pozwala ludzkie ego wyrazić szczególny pomysł w humorystyczny sposób.

„Żarty i ich stosunek do nieświadomości” – obszernej pracy. W opisuje ciekawą myśl, iz tej pracy warto wiedzieć wszyscy. Ale w skrócie, wit Freuda jest zamrożenie psychicznego. Jest to mechanizm obronny , w którym napięcie wyjściowe jest wewnętrzny.

Pracować na

Wit – jakość, która jest bardzo trudna do opracowania. Ta opinia jest podzielana przez wielu ludzi. Istnieje specjalny predyspozycja do niego. Być darem. słowo „charyzma” jest w porządku. To jest w rzeczywistości, a nie tylko niektóre cechy zewnętrzne, które czynią człowieka bardziej interesujący wygląd. Charyzma jest również wyjątkowa osobowość intelektualnie. Jednak wiele osób interesuje się, jak rozwijać dowcip. Cóż, wszystko naprawdę.

Po pierwsze, trzeba stać się ironiczny w stosunku do siebie. Jeśli ciągle żartować z innych, nie może uchodzić za mądrego człowieka i złośliwym dowcipem. Ale człowiek, który wie, jak ironiczny „pin up” samego siebie, jest lokalizacja. Tacy ludzie wydają się proste, przyjazne i otwarte.

Po drugie, żarty muszą być dopracowane. W towarzystwie bliskich przyjaciół, oczywiście, niech humor z kategorii „podłogi”. Jednak społeczeństwo musi być wyrażona pięknie, ale to jest zabawa.

Po trzecie, trzeba mieć mniej poważne. Ludzie, którzy nawet na wakacjach wyglądają napięte, bardzo niewielu ludzi lubi. Musimy nauczyć się czuć humor innych i staram się być tak samo.

słownictwo

To nie wszystko, na pytanie, w jaki sposób rozwijać dowcip. Jednak najważniejszą rzeczą, którą należy odróżnić. Ponieważ nie jest, oczywiście, słownictwo.

Napełnić to może (i powinna) na różne sposoby. Książki, filmy, programy edukacyjne, ciekawych ludzi – wszystko wokół nas istnieje wiele unikalnych źródeł informacji. Możemy uczyć się od swoich ulubionych słów, fraz, maniery, a nawet życia. Ludzi zastanawiało pytanie, jak nauczyć się dowcipem, konieczne jest, aby go nauczyć.

Słownictwo osoby – to jak urządzenia w samochodzie: to jest szerszy niż – tym lepiej. Człowiek sam zaczyna czuć się bardziej pewni siebie. I w każdej firmie i warstwy społeczeństwa, będzie jak ryba w wodzie, jeśli jest on świadomy różnych stylów wypowiedzi, sposób prezentacji i zachowania. To pokazuje wszechstronność.

Brak ram

Jest to kolejna cecha, która odróżnia dowcipny osobowość. Wszakże w rzeczywistości, że istnieją granice i zakres? To jest coś, co reguluje wszystkie standardy, które w dzisiejszym świecie zbyt wiele. A jaka jest norma? To jest – nuda, brak oryginalności, niepowtarzalności.

Dowcipne ludzie widzą świat inaczej. Uczą naszą rzeczywistość w całej jej różnorodności, biorąc pod uwagę wszelkie zmiany, i pamiętając najciekawsze, niezwykła, które następnie stosuje je w życiu. Przykłady wit w manifestacji liczne. W trakcie danego dyskusji tematycznych, gdy muszą dać odpowiedź, osoba może zrobić pauzę wyrazisty i zapytać, czy jego przeciwnik słyszał o danym zjawisku? Następnie poprosić go, aby powiedzieć, dlaczego pomyślał o tym, aby wykazywać linku, argumenty. Wit – to nie tylko poczucie humoru. Jest również możliwość prowadzenia rozmowy ciekawy.

Oryginalny poczucie humoru jest zawsze cena

Powyżej było dużo do powiedzenia na temat dowcipu nieświadomości i umiejętność wykorzystania tego daru. Cóż wart kilka przykładów błyskotliwych fraz, które wykazać.

W pierwszej połowie XX wieku mieszkał i pracował tak słynny amerykański aktor, Oscar Levant. On należy do następującego zdania: „Zdecydowałem się je zrobić. Rzucić palenie i picie, usiadłem na diecie, dał się obfitym posiłku. I w ciągu dwóch tygodni, straciłem 14 dni”. Trudno dyskutować z oryginalności tego powiedzenia. Levant był dowcipny i charyzmatyczna osobowość i może powiedzieć z pewnością, że aktor stał się, w przeważającej części, dzięki tej jakości.

Jurij Nikulin należy również do wielu ciekawych wyrażeń. Oni, podobnie jak w poprzednim przykładzie, nie są bez znaczenia. Tu, być może najlepsze, co powiedział: „Nigdy pomścić ohydnych ludzi. Po prostu stać się szczęśliwy. I nie przetrwać. "

Nie bój się być absurdalne

Jest to ostatnia zasada do naśladowania, jeśli chcesz stać się mądry. Absurdalność niekiedy bardzo właściwe. Więc pomyślałem, dobrze znany amerykański pisarz Mark Tven. On należy do frazy, które do dziś wywołuje uśmiech nawet w tych, którzy je słyszeli. I brzmi tak: „Rzucenie palenia jest łatwe. I rzucał 50 razy. " W tym przypadku, absurd wycofane przez przesady. Można użyć i poniżanie. W „Martwych dusz” Gogola, nawiasem mówiąc, podobne przykłady nie są również rzadkością.

Tutaj, nawiasem mówiąc, i potwierdzenie, że jest to konieczne w celu zapoznania się z literaturą – z to można znaleźć wiele ciekawych rzeczy.