674 Shares 3696 views

Aktor Bochkarev Wasilij: biografia i ciekawych faktów z życia

Niewątpliwie Wasilij Bochkarev – Aktor z dużej litery. Jego wyjątkowy talent sprawia, że każdy grał ich rola jasny i niezapomniany. Nawet najbardziej misternie zaplanowany przez reżysera malowniczych obrazów aktor wygląda najbardziej naturalnym i rozpoznawalne, że dotyka widzów, którzy często nie mogą powstrzymywać swoje emocje, siedząc w fotelu. Aktor Bochkarev Wasilij stanie wykazać swoje niezwykłe talenty teatralne w miejscu najbardziej różnorodny styl i wystawił spektakle. Pracował z takimi guru sztuki scenicznej, Andrei Goncharov, Sergey Zhenovich Leonid Varpakhovskii.

Fakty z biografii

Wasilij Iwanowicz Bochkarev pierwotnie z syberyjskiego miasta Irkuck, światło, ukazał się w 1942 roku. Powojenny dzieciństwo było głodne. W szkole, przyszły aktor poszedł źle. Nie zatrzymać się na drugim roku, młody Bochkarev Wasilij został zmuszony do przyłączenia się do klubu dramatu.

To było wtedy, że chłopiec zainteresował się sztukami teatralnymi, chociaż jego rodzice przewidział konstruktor kariery. Los zaprowadził go do samego Valentin pochodzi, który zorganizowany zabaw działające studio dla dzieci, który przyszedł jako znany dziś Siergiej Szakurow i Valentin Smirnitsky. Ale Bochkarev Wasilij dzisiaj Valentin wdzięczny za to, że pomógł mu podjąć decyzję o ich przyszłego zawodu, powołując Schepkinskoe szkoły. W Moskwie stał się nauczyciel Wiktor Iwanowicz Korshunov. Więc Wasilij Bochkarev, którego biografia jest niczym specjalnym nie niezwykłe, został zapisany w gimnazjalnej słynnego teatru.

po studiach

Future Gwiazda hipokryzja Schepkinskoe ukończył studia, a potem wpada w towarzystwie Teatru na Malaya Bronnaya. Po pewnym czasie, Bochkarev Wasilij otrzymuje zaproszenie do teatru imienia K. I. Stanislavskogo, gdzie brał udział w produkcjach „Weselu Belugina”, „Dni turbin.” Pod koniec lat 70-tych aktor idzie do Teatru Małego, który jest do dziś.

W tej świątyni Melpomeny, został zapamiętany za role w „Hipolit” Phaedrus Khlynova w „gorącego serca” Platon w „lokajów”.

debiut

Absolwent „Chips” za debiut w filmie dostaje część bit w filmie „Running”, który został nakręcony na początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Dopiero po kilku latach ciężkiej i żmudnej pracy młody aktor Bochkarev Wasilij został zaproszony do głównej roli.

Aspekty jego talentu

Za to, co publiczność kocha aktora z prowincji Irkucku? Tak, Wasilij Bochkarev – aktorem od Boga. Ale sekret swoich kwalifikacji zawodowych? Fakt, że jest on w stanie wykazać na obraz i prawdy psychologicznej i odrobiną zła, a jednocześnie podkreślić co za przyjemność przeżywa, grając rolę.

Wydaje się, że do każdej swojej pracy, to należy tak dokładnie jak jego postać Paula z „Vassa Zheleznova” miał w ręku gołębia na żywo tak, że nie odleciał, ale nie dusić.

Praca w filmie

Bochkarev Wasilij – aktor filmowy i teatralny – odgrywają ogromną liczbę ról. Zagrał w takich kultowych filmów jak „Dzieci Arbatu”, „Iwan Groźny”, „Pole Straż Mozzhukhina”, „Saboteur. Koniec wojny „” Dochodzenie czołowych ekspertów „i inne. Według publiczności, jest doskonale reinkarnacji jako Konstantin Sukhanov w filmie „Władywostok 1918”. Zarania jego „kinowej” kariery można uznać za okres 70-80-tych ubiegłego wieku.

w teatrze

Nakręcony w filmie, Wasilij Iwanowicz Bochkarev koncentruje wysiłki na pracy w teatrze. Widz chwalił mistrzów pracować w produkcjach „Chory z urojenia”, „ostatnią ofiarą”, „Love kręgu”. Narodowy uznanie był należne Ulotka role w spektaklu „Małego Księcia i” Kolesov i wystawił „Pożegnanie w czerwcu”.

Uznanie i nagrody

Protasov dla obrazu w „żywy trup” aktor otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora Stanisławski.

Warto też praca w produkcjach „Weselu Bal'zaminova” i „cara Borysa”. Na ostatniej Bochkareva ponownie nagrodzony. I, oczywiście, trzeba podkreślić rolę Pribytkova wystawił „ostatnią ofiarą” przez Ostrowskiego. Ta praca została nagrodzona „Złotą Maskę” w nominacji „Najlepszy aktor”.

Powrót w 1986 roku, Wasilij został Honorowy Artysta RFSRR, aw 1995 nadano mu tytuł krajowego. Między innymi z Irkucka aktor otrzymał Nagrodę Państwową Rosji. Ten stan nabył za doskonałą rolą sił Yerofeyich Groznova w spektaklu „Prawda jest dobrze, ale szczęście jest lepiej”. Na jesieni 2012 roku, zachodzącego Bochkareva „Nasze Miasto” (T. Wilder) otrzymał specjalny dyplom jury 32. Międzynarodowego Festiwalu z VGIK „dla zachowania i rozwoju prawdziwej rosyjskiej szkoły aktorskiej.”

Przez lata służył w teatrze Wasilij Bochkarev szczęście pracować z takimi znanymi artystami jak L. Heifetza, Shapiro, A. Wasiljewa, A. Goncharov.

mistrz dubbing

Wasilij poświęcił sporo czasu i artykulacji zagranicznych projektach, które zostały uznane gotówki. W szczególności, mówimy o filmach „Władca Pierścieni”, gdzie Wyraził krasnolud Gimli.

Również w głosie mówi książę Bołkońskiego w obcych interpretacje „Wojny i pokoju”, który został nakręcony w 2007 roku. Zaproponowano mu na głos znaki Gandalf i Erik Selvig w popularnego przeboju „The Avengers”. Nie bez Bochkareva i kopiowanie słynnych filmów „John – kobieta na tronie papieskim” „Duchy Goi” i Brał także udział w „Islands” do popularnej widowni projektów dokumentalnych i „By pamiętać …”.

A dziś popyt

Nadzwyczajne energię i niezwykły talent Wasilij Bochkarev nie pozwalają mu pozostać bezczynny. Obecnie pracuje z „Szkoły Nowoczesnej Play” na scenie, która posiadała spektakle z jego udziałem :. „City”, „Notatki o rosyjskiej Traveler”, „Mewa” Wiele osób zastanawia się: „Gdzie jest Wasilij Bochkarev”. Obecnie pojawia się regularnie w telewizji: w tym roku weźmie udział w nowym projekcie. Obecnie aktor nadal odgrywać różne role w teatrze, uczestnicząc w antrepriznyh występów.

„Byłem przekonany, aby przejść do Lyubimov”

Według aktora, był wdzięczny, że jego pierwszy obszar etap nie zrobiła niewiele Theater. Yuri Lyubimov uporczywie nazywa Bochkareva do niego, a nawet po oficjalnym zagroził mu, że jeśli nie chce pracować w dyrektora artystycznego Teatru „Taganka” młody aktor będzie pozostawiony bez dyplomu.

Jednak wszystko działało, a Wasilij zdecydowaliśmy Gonczarowa, w teatrze, gdzie nauczył się ćwiczyć podstawy sztuki aktorów.

mistrz uczyć

W 2003 roku Wasilij Bochkarev zaproszony do nauczania studentów działających Schepkinskogo School. Oczywiście, że zgadza się na tę propozycję. Jednak aktor wierzy, że studenci trudno się czegoś nauczyć. Według niego, muszą skupić się na własnej nauki, ponieważ zawód działając wymaga systematycznego procesu zrozumienia czegoś nowego.

„Moim celem jest, aby nauczyć się podstaw aktorstwa i zapalić knot wiedzy wśród studentów. Najważniejsze jest to, że oni wierzą w ich mocy, w ich wyjątkowości. Trzeba opracować sposób myślenia, tak że w końcu zdać sobie sprawę, jak ważne jest, aby nauczyć się przez całe życie”- powiedział Wasilij Bochkarev. Aktor jak nikt inny wie, jak tę ważną lekcję – pedagogikę. Przed numerem własnego kursu, spędził kilka lat nauczania w grupie dał Jurij Sołomin. Później wystawił dwa przedstawieniu dyplomowym „Rainmaker” R. Nash i „Dzieci Vanyushina” S. Naydenova. Szanuje doświadczenie życiowe każdego z jego uczniów. Jednak Wasilij Iwanowicz uważa, że trzeba spędzić czas z tymi, którzy naprawdę chce zostać zawodowym aktorem, i przypadkowi ludzie powinni opuścić.

życie osobiste

Aktor Wasilij Bochkarev, życie osobiste, które było dość udane po raz pierwszy ożenił się ze swoją koleżanką Ludmiła Polyakova, który również osiągnął wyżyny w dziedzinie play-aktorskiej.

Małżeństwo trwało osiem lat, ale, niestety, Unia była bezdzietna. Pomimo tego, Polyakova Ludmiła utrzymywał dobre stosunki z Botchkarev. Dziś dawni małżonkowie są w świątyni Melpomeny – Teatru Małego. Polyakova Ludmiła czule mówi o latach życia razem z Wasilija Iwanowicza. Obecnie jest żonaty z aktorką słynnego Ludmiła Rozanova. Następnie miał córkę, która dorastała, wybrał zawód lekarza. Z żoną, aktor musi wymienili poglądy na temat występów grał.

Problemy zdrowotne

W sprawiedliwości należy zauważyć, że zdrowie aktora w ostatnich latach pozostawia wiele do życzenia. Był czas, kiedy przez kilka miesięcy nie mógł uczestniczyć w przedstawieniach. Jednak problemy zdrowotne nie przeszkodziło mu wyjść na scenę „małego”. Wtedy media zaczęły pisać o tym, że słynny aktor po długiej przerwie powrócił na scenę. Gdy choroba wycofała, Wasilij Iwanowicz wrócił do swoich zajęć dydaktycznych w „Sliver”. Uzna to za swój obowiązek przekazać studentom, czego nauczyli się od siebie.