251 Shares 7595 views

Frustracji psychologię: słabo rozumiana terminem

Wielu zagranicznych słów w naszym języku są wykorzystywane w prawo i lewo, chociaż ich znaczenie pozostaje niejasne dla laika. To, co stało się ze słowem „frustracji”, jest bardzo lubią używać nawet Niektórzy psychologowie praktykę, bez podania wyjaśnień. Więc co jest frustracja?

Określenie dźwięków – „emocjonalne i zmysłowe reakcja na nieoczekiwane oporem otoczenia.” Oczywiście, jest to bardzo ogólna definicja. Pod oporem może być rozumiane jako różne okoliczności – reakcje innych ludzi, nieprzyjemnych zdarzeń. Oznacza to, że jeśli istnieje pewna rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością, a człowiek daje mu emocjonalną reakcję, reakcja ta zostanie wywołana frustracją. W języku rosyjskim do słowa najbliżej pojęcia „zamieszania”.

Oczywiście, z definicji, jest oczywiste, że warunek ten jest bardzo nieprzyjemne. Frustracja w psychologii – często używany termin, ponieważ towarzyszy nam przez całe życie. Jest klasyfikowany do frustracji wewnętrznego i zewnętrznego na temat źródeł konfliktu. Wewnętrzna może wynikać z faktu, że człowiek postawił sobie cele i je osiągnąć nie działa. Frustracja często występuje, gdy niezadowolenie silnych pragnień i potrzeb i instynktów. Osoba jest często utracone, jeśli fakt, że uzyskuje się zazwyczaj nagle przestaje pracować. Jest również źródłem frustracji może być świadomi obecności jakichkolwiek kompleksów, na przykład, boją się mówić publicznie lub strach towarzyskich. Potem sytuacja braku twarz nie raz, nie dwa. Ponadto, wewnętrzna frustracja w psychologii jest uważane być konsekwencją celów wewnętrznego konfliktu, gdy realizacja śnie uniemożliwia realizację drugiego, nazywa się to dysonans poznawczy.

Zewnętrzna frustracji w psychologii – zamieszanie spowodowane przez czynniki, które są poza jednostką. Oznacza to, że jeśli utknął w korku – jest źródłem frustracji zewnętrznego. Albo nagle szef bezwzględnie wymagane do wykonania zadania, w którym pracownik nie rozumie. Pierwszy stan, że taka osoba będzie czuć i być frustracji. Chociaż to może iść do agresji, a nie skierowany na źródło, co wywołało zamieszanie. Więc nie są w naszej sytuacji mieszka podręcznikową: człowiek zadręczany szef, to człowiek w domu jest uszkodzony małżonek, małżonka dostaje od dzieci, a ostatni w łańcuchu agresji stają się zwierzętami domowymi. Wszystko zaczęło się od frustracji jednej osoby.

Stan ten może powodować nierówne ludziom różnych reakcji. Jaki jest związek frustracji i mechanizmy obronne jednostki? Jeśli natężenie co najmniej pierwszego płynu, drugi zawiera obowiązkowe. Pierwszy mechanizm – znana jako nie wszystko termin przemieszczania. Przykrych okoliczności w tym przypadku, jak to zostało zapomniane, ale nadal żyją w nieświadomości i nękać osoby. Regresja – „powrót” jednostki na wcześniejszym etapie rozwoju, który okazuje się być reakcją na frustrację. Trzeci mechanizm wspólna obrona – przelew, to jest sytuacja, że widział wcześniej – gdy osoba wyjmuje wrak jego nadziei, aby zamknąć (i nie tylko).

Oczywiście pewien stopień frustracji jest normalne i jest powodem, że poprawiają się, ale jeśli to jest opóźnione przez długi czas, efekt ciągłego stresu mogą osłabić zdrowie. Szczególnie częste choroby związane z frustracją, wspólne zarządzanie w środku. Ich praca jest na tyle odpowiedzialny, a ponadto mają odpowiedzieć na głowach wyższej rangi. Oczywiście, istnieją indywidualne cechy odpowiedzi i bariery można pokonać, ale wymaga dodatkowego czasu i wysiłku. Jeżeli dana osoba jest przeszkolony, aby rozwiązać problem, następnym razem w błąd nie może być. Frustracja w psychologii jest rozumiana jako reakcja na trudne do pokonania, więc jeśli dana osoba jest w trudne do pokonania, ale nie w kategoriach wyzwania umiejętności, nie będzie frustracji znaleźć.