820 Shares 3215 views

Pomoc z chorobami żołądka – tabletki „Omez”

Dość często z wrzodu żołądka lub innych chorób związanych z tym ciałem, lekarze przepisują lek „Omez”. Jego skład jest dość prosta. Głównym i aktywny składnik w nim – jest omeprazol. Dzisiaj ta forma leku może być różna. Po wydany kapsułki, proszku, tabletek powlekanych.


Opis „Omez” w akcji

Lek, dostając się do organizmu, w znacznym stopniu hamować wydzielanie kwasu nadmierne w żołądku. Efekt ten osiąga się szybko – dosłownie w ciągu pół godziny – godzinę po pigułka została podjęta. Wystarczy raz dziennie używanie narkotyków i wydzielania kwasu jest tłumione przez cały dzień i noc. Jest to skuteczny sposób pomaga utrzymać normalną wartość pH w ciągu 17 godzin z 12 pacjentów z chorobą wrzodową dwunastnicy.

"Omez" pigułki. Wskazania i przeciwwskazania

Lekarz przepisuje jako lek w leczeniu następujących chorób:

 • choroba wrzodowa (12 i wrzód dwunastnicy i żołądka);
 • stan, w którym występuje nadmierne wydzielanie kwasu żołądkowego (GI naprężenia natury wrzodu, zespołu Zollingera-Ellisona, układowej mastocytozy poliendokrynopatii typu gruczolakowatość);
 • NLPZ gastropatia.

W niektórych przypadkach, tabletka „Omez” take jako dodatkowe narzędzie w terapii skojarzonej. Często jest przepisany w celu zapobiegania nawrotom choroby.

Wśród przeciwwskazań do leku wskazują, nadwrażliwość na składzie, a także wiek dzieci. Nie ma potrzeby stosowania pigułki dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Pod nadzorem lekarza i ostrożnie „Omez” można pić dla pacjentów cierpiących na niewydolność nerek i zaburzenia czynności wątroby.

skutki uboczne

Istnieje wiele działań, które są konsekwencją otrzymania „Omez” lek. One przejawiać w różnych systemów organizmu.

Tak więc, układ trawienny jest w stanie odpowiedzieć na zaparcia lub biegunki na pigułki. Mogą wystąpić bóle brzucha, wzdęcia, a czasem nawet wymioty. W niektórych przypadkach, naruszenie doznań smakowych. Dla niektórych pacjentów rozwinął ustnej.

Narządów krwiotwórczych reakcji leukopenia, agranulocytoza i małopłytkowość do otrzymywania leku. Nervous System pokazuje skutki uboczne tylko wtedy, gdy pacjent ma choroby fizycznej. Następnie są:

 • depresja;
 • zawroty głowy;
 • Nadmierne pobudzenie;
 • ból głowy.

Bóle mięśni i stawów występują ze strony układu mięśniowo-szkieletowego ciała. Bardzo rzadko, ale istnieją skutki uboczne na skórze. Ta wysypka, łysienie, świąd i. Wśród alergii pojawiają pokrzywka, obrzęk lub wstrząs anafilaktyczny.

Istnieją również skutki uboczne leku, takich jak naruszenia zdolności widzenia, ogólne złe samopoczucie i nadmiernej potliwości.

dawkowanie

Tabletki „Omez” zawsze bardzo wcześnie rano, popijając szklanką wody. Nie trzeba żuć.

Na wrzód żołądka pacjentów odprowadza stosowanie 20 mg leku na dzień. Leczenie do 8 tygodni. W przypadku ostrej formy choroby zwiększenie dawki dokładnie 2 razy. Warto zauważyć, że w Zollingera-Addison „Omez” tabletki przepisane do 60 mg dziennie. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek dawki leku regulowane indywidualnie, w zależności od stanu pacjenta. W razie potrzeby, w celu uniknięcia występowania nawrotów się tylko raz dziennie w dawce 10 mg dziennie.

W przypadku przedawkowania muszą wystąpić następujące objawy znaków:

 1. senność;
 2. tachykardia;
 3. wizja staje się niewyraźne;
 4. arytmii występuje;
 5. świadomość staje się mylić.

W tym przypadku, przepisanego leczenia, w zależności od objawów.