725 Shares 6797 views

Co lepsze benzyna?

Imponujący większość kierowców zastanawiać jak benzyna jest lepiej na drogach rosyjskich krajowych marek, opracowany na normy Euro-4. Należy jednak awansować zawieść wszystkich obecnych: jak powiedzieć w większości forów oraz w różnych sieciach społecznych (dzięki ogromnej ilości testów i badań), A benzyna jest najbardziej odpowiednia tylko w standardzie Euro-3 (przestarzałe parametrów), a nawet wtedy nie każdy producent. Różnica może być odczuwalne dopiero między 95 i 98 paliwa, produkt o najwyższej liczbie oktanowej dla silnika benzynowego jest bardzo rzadkie na stacji benzynowej rosyjskich miastach i jest drogie (średnia cena – tuż ponad trzydzieści rubli). Aw pozostałych gatunków paliw są często stosowane do wszystkich pojazdów, różnica nie jest tak krytyczna. W związku z tym pytanie, co jest lepsze benzyny 92 lub 95, konieczne jest, aby odebrać dwuznacznie.

Pierwszy samochodowe (w większości obcych samochodu), w którym przeciwwskazane stosowanie bardziej rozcieńczonych substratów oraz paliwa zaleceniami zawartymi Au 95, różnica w stosunku do Au-92 nie jest widoczne. Ta gorzka prawda ma prawo do życia tylko w produkcie krajowym. Rozwodniony stacji paliw benzynowych w rosyjskim nie różni oktanowa, często producenci niskiej jakości sprawiają 95 benzyna nawet gorzej, dodając różne dodatki, niszcząc samochód od środka.

Po drugie, w porównaniu do dwóch identycznych pojazdów, które są wypełnione na stanowisku napełniania i AI-92 AI-95 ma w prawie bez dostrzegalnej różnicy (jeśli są badane TNK). Jedynym wskaźnikiem w tym przypadku gaz lepiej, może służyć jako polityki cenowej. Z tańszych 92-m można zaoszczędzić nawet do kilkuset rubli miesięcznie, nie więcej.

Ale nie zapomnij o naprawach samochodowych, które mogą stać się częstsze ze względu na wykorzystanie paliwa „malware”. W zasadzie to można zauważyć, patrząc na świecy zapłonowej, która ze względu na niską jakość benzyny może pozostać niewielka Film sadza. Ale to tylko doprowadzi do tego, że w niedalekiej przyszłości będziemy potrzebować innego TO.

Więc jak można zdecydować, które benzyna jest lepsza, jeśli wszystkie nasze testy wskazują na nieznaczną różnicę między tymi dwoma markami?

Trzeba tylko trzymać się własnych poglądów i do wyboru jakości stację benzynową, która jest w danym mieście lub regionie będzie miała wiele pozytywnych opinii.

Możliwość poprosić o świadectwo paliwa nie został odwołany, ale nie radować tylko co będzie pokazane papier, gdzie wszystko zostanie uwierzytelniony przez wyższe władze. Jeśli rosyjskiej fałszywej benzyny, to na pewno „wskaźnik” na papierze …

Najlepiej jest przeprowadzić badania kierowców, które pomogą ustalić, jak najlepiej wypełnić benzyny. To przynajmniej będzie wybrać jeden lub dwóch producentów, którzy mogą być zaufane.

Ale nie należy zapominać, że w kompozycji paliwa zima musi również zmienić ze względu na duże minusy na termometrze. Jak w tym przypadku w celu określenia, które gaz stacja została przeniesiona do formatu zimowym, więc wlać trochę i „bodyazhnoe” benzynę?

Nie będzie tylko badanie wybranego paliwa, z powodu parametrów zewnętrznych będzie bardzo trudno odróżnić. Wymagać to będzie wziąć kilka kropli wpisując je w pojemniku i przewieziony do niezależnego laboratorium.

Pamiętaj, że głównym wyznacznikiem jakości benzyny będzie dziełem swojego samochodu. Spaliny, zwinność na drodze, dźwięk silnika – to wszystko powie właściciela o poprawności jego wyboru, dlatego zawsze lepiej jest benzyna rozwiązać konsumenta, ponieważ jest odpowiedzialny tylko za bezpieczeństwo swojego samochodu. I chcesz jeździć na swoim „Iron Horse” dłużej.