897 Shares 5166 views

Jak malować samochód z rękami tips

W eksploatacji samochód traci swój wygląd dawnego blasku w czasie. Wynika to z opadu (deszcz, śnieg) i brudu na karoserii. W ciężkich przypadkach może być konieczne do zakończenia malowania samochodów. Powstaje pytanie: gdzie można pomalować samochód, wydając minimum środków? Pierwsza opcja – do korzystania z usług profesjonalnych artystów. Jednak usługa ta spowoduje schludny sumy pieniędzy. Malowanie można wykonać w domu, z wyników nie będą się różnić (z właściwym i prawidłowym podejściem).


prace przygotowawcze

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zacząć – stanowisko pracy. Może to być zarówno garaż i wyspecjalizowanym hangar. W każdym razie, w pokoju nie powinno być brudne, zakurzone i wilgotne. Wynika to z faktu, że wilgoć i kurz padającego na ciało, niszczy integralność błony farby. Ze względu na to, co farba nie będzie trwać długo. Po inspekcji wizualnej ważne jest, aby zwracać uwagę na wszystko, nawet na niewielkich punktów. Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób pomalować samochód z rękami, ważne jest, aby pamiętać, że samochód powinien być dokładnie wypłukane.

Najbardziej narażone spoty: błotniki, stojaki, progi denne. Powinny one być bardzo dokładnie oczyszczone. Oględziny zewnętrzne obejmuje znalezienie oczywistych niedociągnięć. To może być skorodowane, opuchnięte pęcherze farby, poważnych wgnieceń, głębokie rysy i żetony. Po wykryciu takich wad wymagają dodatkowego sprzętu: spawanie i bułgarski. Wszystkie problemy można rozwiązać na miejscu, przed nałożeniem farby.

Oczyszczenie powierzchni roboczej

Kolejna faza – usunięcie wszystkich elementów, które nie mogą być malowanie. Odnosi się do okien, zderzaki, klamki (okap, pień), spojler. Oddzielne miejsca ciała można próbować chronić z taśm i folii samoprzylepnych (niektórych akcesoriów szklanych, które nie mogą być usunięte bez znacznego uszkodzenia nich). Na tym etapie, a także prostowania. Ten proces wyrównywania powierzchni ciała. Wykorzystuje konwencjonalne i młot pneumatyczny. Pomalować samochód całkowicie i zapewnić trwałość lakieru serwisu, musisz pozbyć się wszystkich nieprawidłowości. Powierzchnia młot może być całkowicie gładka. W przeciwnym razie dane pozostaną ślady, które są widoczne na prokraske.

cechy rihtovaniya

Podczas prostowania ogniska na zakrętach metalowych, bystrza i miejsc, gdzie istniały głębokie rysy. Tutaj gromadzi się brud i rdza mogą być utworzone po malowaniu. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli samochód ma kilka razy został poddany naprawie ciała, nie całkowicie pozbyć się wgnieceń. Faktem jest, że po rihtovaniya metalu, gdyż rozszerza się. A ponieważ tylko prostowanie nie dadzą pozytywne rezultaty. Aby zabezpieczyć koło najlepiej jest kupić specjalne osłony.

prace szlifierskie

Mielenie odbywa się za pomocą szlifierki i papieru ściernego. Znaczące chipsy i zadrapania najlepiej obsłużyć metal samolot. Miejsca, które są najbardziej narażone na korozję, oczyszczone szlifierki. To koło łuki i dołu. Reszta ciała do czyszczenia młynka. Odpowiadając na pytanie o to, ile to kosztuje, aby pomalować samochód całkowicie, ważne jest, aby rozważyć własne umiejętności i zdolności. Jeśli nie masz doświadczenia z czyszczeniem powierzchni metalowej w ramach przygotowań do malowania go, lepiej jest korzystać z usług profesjonalnych instalatorów. Wytwarzają one zarówno prostowania i szkolenie podstawowe. Jednak koszt malowania znacznie wzrośnie.

Po oczyszczeniu powierzchni metalu musi być oczyszczone z farby. Jeśli w niektórych miejscach, ten ostatni jest utrzymywany mocno, użyj specjalnej gąbki (Scotch-Brite). To pozwala pozbyć się polysk na ciele. Jest to wystarczające do nakładania nowej warstwy farby.

Funkcje i rodzaje powłok na karoserii

Na podstawie prac podłogi prowadzi się w kilku etapach, – stosowanie 3-4 warstw. Po każdej warstwie korpusu muszą być szlifowane. To dlatego, że po usunięciu farby w niektórych miejscach metal jest cieńszy. Jeśli farba samochód w tym momencie, powłoka nie trwa przez cały rok. Istnieje kilka rodzajów wypełnień. Najbardziej popularne są miękkie kit. Ma on zastosowanie do wszystkich rodzajów metali i zastosowanie również warstwę wypełnienia nierówności. Jeśli ciało jest poważnie uszkodzony, naprawy wgnieceń (a nawet otwory) można kit z włókien szklanych. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, ale jest to trudne do opanowania. Praca z nim jest możliwe tylko jeśli masz odpowiednie umiejętności.

Ogólnie rzecz biorąc, kwestia, ile to kosztuje, aby pomalować samochód całkowicie, można odpowiedzieć na różne sposoby. Wszystko zależy od dostępności niezbędnych narzędzi. Na przykład, zakup szlifierki (800 str. 2500) i pneumatyczny (cena od 1000 do 3000 r.) Będzie kosztować znaczne kwoty. W odniesieniu do materiału kit jest przedstawiony w wystarczającej ilości na rynku budowlanym. Zużycie kit (w klasie „sedan” wielkość przeciętnego samochodu) będzie 1,5 kg na metr kwadratowy. Na tej podstawie będzie wymagało co najmniej 7 kg materiału w celu przeprowadzenia prac jakości. Nie zapomnij o grunt. Na samochód jako całość będzie potrzeba około 700 gramów. Całkowity koszt prac przygotowawczych nad szpachlowych, płaszcze i nadzienia (do wykorzystania gospodarczego) będzie 7000-9000 rubli. W zależności od jakości rihtovaniya i wybierając rodzaj wypełniacza ostateczny koszt może się diametralnie zmienić.

Technologia nakładania nadzienia

Do pracy potrzebuje szpachelki gumowej. Po zakupie odpowiedniej ilości wypełniacza można dostać się do pracy. Należy zauważyć, że każdy producent na opakowaniu oznacza okres, w czasie którego materiały stosowane do wysuszenia. Po nałożeniu ostatniej warstwy korpusu miele. Można używać maszyny do szlifowania lub przeprowadzić procedurę korzystania nazhdachki. Ostatecznie obrobiona powierzchnia powinna być gładka. Jeśli efekt ten nie zostanie osiągnięty, powtórzyć operację szlifowania. W wyjątkowych przypadkach, gdy kit zastosowano warstwę nierówna, najlepiej do ponownego wytworzenia operacji szlifowania. W tym przypadku, można zabezpieczyć się przed nierównym nakładki farby na karoserii.

Odpowiedź na pytanie, jak malować samochód z rękami, mając przy sobie niezbędne elementy, jest dość prosta. Przy prawidłowej i odpowiedzialne podejście, końcowy wynik będzie nie różni się od twórczości profesjonalnych malarzy. Ponadto, zostaną one zapisane pieniądze, które można przeznaczyć na inne elementy samochodów malarskich, takich jak koła.

Gruntowanie praca

Ostatnim etapem prac przygotowawczych – zagruntowane ciało. Niektóre intencjonalnie pominięcie tego etapu (na przykład, ze względów ekonomicznych). Jednak główną zaletą podkładu jest dodatkowa ochrona organizmu przed wilgocią. Większość podkłady wykonane na podstawie akrylu. Materiał ten jest wilgoć, co przedłuża powłoki farby.

Powstaje pytanie: ile to kosztuje, aby pomalować samochód podczas prac zalewania? Dla każdego elementu samochodu pozostawi różne ilości podkładu. W związku z tym okap przepływu przetwarzania na około 450 ml, do zderzaka 250. w innych elementów – około 150 ml. Na podstawie tych średnich, możliwe jest, aby obliczyć średnią cenę podkładem ciała. W każdym przypadku, wynikiem – całkowita ochrona przed wilgocią i rdzy – będzie miało korzystny wpływ na wzmocnienie farby na leczonej powierzchni.

Metody nakładania podkładu

Grunt nanosi się za pomocą kompresora. Wymagane 2 warstwy. Pierwsza warstwa – ilustracyjny. Dodano do emalii podkładowej i rozpuszczalnika. Wszystko to jest stosowane do organizmu w celu wykrycia nieprawidłowości przy stosowaniu kitu. Pory te powinny natychmiast usunąć papierem ściernym. Druga warstwa – rdzeń. Wykonuje się to, aby chronić organizm przed korozją i wilgoci. Na tym wstępnym etapie jest zakończona. Konieczne jest, aby zostawić samochód na jeden dzień w suchym miejscu na „Ustawienia” podkładu. Następnego dnia, można przejść bezpośrednio do malowania.

Farbowanie auto żarówki

Najbardziej ekonomicznym i skutecznym rozwiązaniem – malowanie samochodu poprzez natrysk. Na jaki kolor pomalować samochód, właściciel samochodu decyduje za siebie. Teraz rynki motoryzacyjne ogromną gamę kolorów i różnych odcieniach. Głównymi zaletami tej metody jest to łatwe do malowania osadzanie na powierzchni samochody LPC. W ten sposób możliwe jest uzyskanie równomierności powłoki, nawet w odległych miejscach (na przykład, na nadkola lub samochodów dołu).

Malowanie rozpoczyna się od powierzchni roboczej odtłuszczania. Odbywa się to poprzez zastosowanie rozpuszczalnika do wszystkich części obróbce metalu. Następnie można zastosować farbę. Lepiej jest eksperymentowanie na materiałach odpadowych. Ważne jest, aby zrozumieć, jak farba leży na powierzchni, z jakiej odległości najlepiej jest natrysk. Zdecydowana większość sprayu pozwala LCP w odległości nie mniejszej niż 30 cm.

Przed nałożeniem puszka powinny być starannie wstrząsnąć. Pierwsza warstwa jest nakładana dostatecznie szybko. Ważne jest, aby upewnić się, że na ciele pozostała brakujących elementów. Jedna warstwa jest niewystarczająca. Należy odczekać około 30 minut, w tym czasie, farba schnie. Po nakłada się drugą warstwę. Jeżeli istnieją wady i nieprawidłowości, konieczne jest i trzecią warstwą. Następnie, stosując lakier natryskowy 2 nakłada się warstwy powłokowej. Ważne jest, aby dbać o to, że nie ma żadnych plam, lub sprawiać wrażenie, że ciało jest pomalowane nierównomiernie. W ogóle, odpowiadając na pytanie, w jaki sposób pomalować maszynę natryskową, ważne jest, aby uznać, że LCP należy stosować sprawnie. Jest również konieczne, aby dać czas na wyschnięcie ciała przed naniesieniem następnej warstwy.

Dając wóz kolor matowy

Coraz więcej pojazdów pomalowane matowym kolorze. Obecnie istnieje ogromna ilość kolorów. Najbardziej popularne są czarne, brązowe i białe. Można zastosować kolor matowy tylko w niektórych częściach ciała. W tym przypadku, nie ma nic, jak malować samochód rozpylać żądany kolor.

Mgiełka może być podany za pomocą odpowiedniego lakieru. Zabieg przeprowadza się w kilku etapach: Lakier nakłada się na powierzchnię starego samochodu w celu ukrycia starą LPC błyszczący połysk. Następnie za pomocą kasety z pożądanym natryskiwania farby matowe powłoki prowadzi się w organizmie. Ta procedura nie różni się od zwykłych samochodów przemalowania.

Najdroższe i spektakularna forma malarstwa jest uważany za dodanie połyskiem aksamitu. Daje to samochód „szorstkość”, który jest odczuwany podczas dotykania ciała. W ten sposób pomalować samochód w kolorze matowej mogą być w każdy możliwy sposób. Wykonać tę procedurę, można mieć. Lub – jeśli finanse pozwalają – przy pomocy profesjonalnych dekoratorów.

Cechy ciekły kauczuk lakierów

Ciekły kauczuk różni się tym, że jest nakładana na powierzchnię ciała jest stosunkowo łatwe i również szybko wysycha. Wynika to ze składu funkcji farby. Jest on oparty na polimerowym materiałem bitumicznym, które po wystawieniu na działanie otoczenia natychmiast zestala się i tworzy grubą warstwę ochronną. To zastrzeżenie powinno być brane pod uwagę przy określaniu miejsca, gdzie obraz będzie. W ogóle, do malowania samochodu z gumy ciekłej można niezależnie wytrzymać wszystkich reżimów temperaturowych, oraz z pomocą profesjonalnych dekoratorów. Ta ostatnia opcja będzie jednak wpływać na kierowcę torebce. Nie uznały go.

Zaletą tego sposobu farbowania jest również fakt, że może on być stosowany w postaci aerozolu lub konwencjonalne szczotki. Podczas natrysku uzyskuje się gładką i gęstą warstwę, która jest trudna do osiągnięcia podczas pracy z narzędzi malarskich. Biorąc pod uwagę fakt, że kompozycja posiada gęstą bazę należy rozcieńczać. W większości przypadków nie nadaje się konwencjonalnym rozpuszczalnikiem. Optymalne – rozpuszczalniki specjalistyczne farby zaleca producent gumy (informacja ta jest na etykiecie). Farba kauczukowa stosuje się 3 warstw. Odstęp między nimi powinna wynosić co najmniej 10 minut. Na koniec trzeba zostawić samochód w ciepłym miejscu na jeden dzień. Kiedy można rozpocząć polerowanie nabłyszczacz. Tak więc, odpowiadając na pytanie, w jaki sposób pomalować samochód z rękami, ważne jest, aby pamiętać, że będzie to trwać długo i żmudnej pracy. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wskazówki dla samochodów malarskich

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najlepiej jest pomalować każdy element samochodu oddzielnie. Jeśli nie jest to możliwe, należy zwrócić uwagę, że farba nie trafić na otwarte przestrzenie, które nie mogą być pomalowane. Odnosi się to do tworzyw sztucznych, wycieraczki kołach. We wszystkich przypadkach, widocznych części ciała są zamknięte folią lub taśmą klejącą. Tak pomalować samochód opony trzeba kupić pokrowce na koła. Tylko tak żrący płyn nie wchodzi w autobusie.

Przed rozpoczęciem prac ważne jest, aby obliczyć odpowiednią ilość dostaw. Odnosi się to zarówno do puszek farb i rozpuszczalników i wypełniaczy. W sytuacjach krytycznych, gdy samochód ma znaczne szkody ciała, potrzebne są dodatkowe narzędzia: młotek (do prostowania), spawanie, ściernego papieru, taśmę. Cała kwestia jak malować samochód z rąk, jest istotne dla tych, którzy nie chcą płacić za wolne od kurzu i prostą obsługą wyspecjalizowanych ośrodkach dla samochodów malarskich.

wniosek

Odpowiedź na pytanie, jak malować samochód z rąk, jest dość proste – trzeba uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie wykonywać wszystkie czynności omówione w artykule. W tym przypadku, nie tylko można uniknąć typowych błędów, ale również zaoszczędzić znaczne środki, które przeszły do usunięcia wad powstałych w trakcie eksploatacji. Inną ważną kwestią. Jaki jest koszt pomalować samochód, jeśli używasz tylko improwizowane środki? Ostateczny koszt będzie zależeć od wybranych materiałów i stopnia zużycia. Tak więc, podczas malowania balonchikom należy pamiętać, że zużycie wyniesie około 200 ml na średniej, każda jednostka samochodu. Średnia cena farby zmienia się od 150 do 300 rubli (w różnych obszarach, to jest inaczej). Objętość Balonchika z – 200 ml. Generalnie, auto ciała farba zajmie około 2 litrów farby. Jest to średnia cena, a to zależy od technologii i grubości warstw. Zatem wydatki na zakup puszek będzie 3000 rubli. W związku z rozpuszczalnika i utwardzania cena wzrośnie do 5500-7500 rubli. Zatem ta jest 10 razy mniej niż w przypadku korzystania z usług profesjonalnych malarzy.