285 Shares 8687 views

Co to jest encyklopedia: typy wartości

wiedza ludzka – czas pomiędzy najcenniejsza naszej cywilizacji. Aby uzyskać więcej informacji stuleci kopilas i przekazywane na korzystnych nośnikach. Olbrzymie biblioteki, archiwa, bazy danych, wszystko to – magazyn informacji z różnych dziedzin nauki. Oddzielna zestawione tematem tablic wiedzy tworzyć encyklopedię. Że będą nasz artykuł.


Mamy zamiar rozmawiać o tym, co encyklopedii, co może być i co może nam powiedzieć. Jeśli ten temat jest interesujący, które zachęcają nas do kontynuowania.

Encyklopedia: koncepcja

Zacznijmy od pojęcia, że ta encyklopedia. Ta książka elektroniczna lub publikacja, nauka naukowy lub popularne, zawiera informacje na temat konkretnego kierunku praktyce badawczej. Termin pochodzi z połączenia dwóch greckich słów: – „nauki kręgu wiedzy” enkyklios i paidei, co przełożyło się interpretować jako

Zasady budowy encyklopedii

Informacje zawarte w encyklopedii znajduje się w określony sposób. W zależności od tej zasady również rozróżnić rodzaje publikacji.

Tak więc podstawowe zasady umieszczania artykułów encyklopedia – to w kolejności alfabetycznej, tematyczna, w kolejności alfabetycznej tematyce. Jeśli chodzi o łatwość użycia, nie jest przygotowany do czytnika w pewnej pilnej kwestii jest użycie Encyklopedie umieszczenie alfabetyczną artykułów. Dla konkretnego encyklopediach naukowych dogodnej kolejności alfabetycznej miejscowo umieszczanie informacji.

Najbardziej interesująca odmiana encyklopedie – tematycznie. W zależności od oświetlenia w tych aspektach publikacji są:

  • cel – zebranie informacji o wszystkich realiów życia, głównie w odniesieniu do kraju, który wydał encyklopedię;
  • regionalny – zawierają dowody dowolnym regionie kraju, kontynentu lub planety w ogóle;
  • Przemysł – dostarczają informacji, wyłącznie w odniesieniu do każdej gałęzi działalności człowieka;
  • konkretnej branży (problem) – podświetlić konkretne pytanie jednej z dziedzin działalności ludzkiej stanowi odrębny problem (naukowy i praktyczny);
  • biografie o życiu i twórczości znanych luminarzy nauki, sztuki, polityki i innych dziedzin społecznych;
  • Inne encyklopedie, przede wszystkim te, które reprezentują szeroki wachlarz informacji dla konkretnych odbiorców (żywy przykład – encyklopedia dla dzieci, dając szereg interesujących danych dzieci w pewnym wieku).

Śródroczne wyniki naszych badań będą wiedzieć, że ta encyklopedia, a główne rodzaje tego ostatniego.

Wyróżnić: encyklopedie, leksykony, encyklopedie, słowniki, encyklopedie

Nie ma innego kryterium decydującym dla odróżnienia danych wydań książek. Dotyczy to metody prezentowania informacji. Zgodnie z literaturą encyklopedycznej dzieli się encyklopedii podręcznikach, encyklopedii i słowników, encyklopedii.

Słowniki, encyklopedie różnią się tym, że informacja przedstawili zwięźle, często tylko w jednej interpretacji terminu.

Encyklopedia dostarczyć więcej informacji: Oprócz interpretacji słów i wydarzeń, z których możemy dowiedzieć się o jego historii, relacji z innymi koncepcjami. To jest różnorodność i szerokość prezentacji sprawia, że najbardziej interesujące, aby przeczytać typu. W tej edycji jest znany uniwersalny „Wielka Encyklopedia Radziecka”.

Innym typem, że nie uznały – odniesienie. Encyklopedia tego typu składa się z materiału rozmieszczonych grup tematycznych do wygodnego użycia.

wyniki

Mamy więc uznać, że tego encyklopedii. Tablica informacji danego sektora lub ogólne informacje rozmieszczone zgodnie z pewnymi zasadami. Istnieje wiele rodzajów encyklopedii, klasyfikowane według różnych kryteriów.

Encyklopedie zawierają ogromną ilość przydatnych i interesujących znajomości. Często trzeba dotykać rozwoju człowieka poprzez czas pracy tych publikacji!