797 Shares 7578 views

Grzybicy. Co to jest grzybica u kotów?

Najbardziej znanym i częstą chorobą u kotów jest grzybicy. On odnosi się do chorób grzybowych i występuje w dwóch odmianach – i trihofitia mikrosporiya. Charakteryzuje się uszkodzeń skóry głowy i skóry.

Jego sława zoster było ze względu na fakt, że oprócz zwierząt, to zaraża ludzi. Może to nastąpić przez bezpośrednią styczność ze zwierzętami i przez obiektów wykorzystywanych przez kota.

Przyczyna choroby i wygląda na to, grzybicy u kotów

Szczególnie warto wspomnieć, że zarazki są odporne na działanie czynników środowiskowych, ich żywotność jest utrzymywana przez kilka lat.

Półpasiec najczęściej występuje u bezdomnych lub swobodne chodzenie kotów. Można to łatwo wyjaśnić, ponieważ choroby sprzyjające warunki są brud, pasożyty, urazy na ciele zwierzęcia i warunki atmosferyczne. Więc być szczególnie ostrożny w kontakcie z bezpańskich zwierząt.

Co to jest grzybica u kotów – przykłady zdjęć z chorobą:

Niestety, zwierzę domowe zakażone chorobą nie są mniej prawdopodobne. Zarodniki tej choroby, można wnieść wraz z brudem na buta, jak również, a agenci innych chorób.

Dla zapobiegania trzeba regularnie sprawdzać włosy i skórę kota. Powinno to odbywać się co najmniej raz w tygodniu. A także utrzymuje czystość w domu, a zwierzę użyciu szczepionki przeciw grzybiczych.

Okres wylęgania choroby trwa od 2 dni do 3 miesięcy. Następnie mieć zwierzaka, otrzymasz jeden lub więcej plam z rozbitego włosami lub bez włosów. Na zdjęciu wyraźnie pokazuje jak to wygląda grzybicy u kotów. Pierwsze spoty są małe, z czasem stają się coraz zwiększają rozmiary. Jeżeli łysiny, jest pokryta łuskami i skorupy mogą mieć zaczerwienienia.

Zarażone zwierzę zaczyna wykazywać troskę, jest ona wyrażona w intensywnym zgrzeblenia, kot próbuje lizać rany witryny. Tylko jest to pożądane, aby uniknąć, jak rozprzestrzenianie się choroby.

Najczęściej dotknięte wylotowych, łapy, ogon i kocie uszy, choć na tym terenie mogą znajdować się w dowolnym miejscu na ciele.

Grzybica występuje niekiedy powierzchowne, czasem głęboko i czasami nietypowy przebieg choroby. Głęboko wewnątrz niej jest łatwo zdiagnozowane. A jeśli choroba jest powierzchowne, nie zawsze jest możliwe, aby zobaczyć charakterystyczne plamy, zwłaszcza u zwierząt z długimi włosami. W tym przypadku całkiem łyse plamy nie występują u niego rzadką formę pocieranie płaszcz.

Co to jest grzybica u kotów – Zdjęcie:

Weterynarz dla diagnostyki pozbawienia przy użyciu lampy Wooda, emituje światło ultrafioletowe. Jeśli światło z lampy wysłać do dotkniętych obszarów, będą one blask jasnozielonej. Ale w tym lekarzy weterynarii nie są ograniczone do wiarygodności diagnozy jeszcze zrobić wyskrobin z powierzchni skóry i próbek włosów.

Jeżeli gonty uderzył mężczyznę, potem plamy pojawiają się na skórze, w której centrum jasnożółtego koloru. W trakcie leczenia konieczne jest, aby skonsultować się z dermatologiem.

U kotów, leczenie choroby jest bardzo długi z uwagi na żywotności zarodników i możliwości ponownego zakażenia. Dlatego leczenie jest absolutnie konieczna gruntowna dezynfekcja wszystkim dlaczego chore zwierzę.

W celu zapobiegania chorobom weterynarze zalecają szczepionkę. Szczepienia są podwójne, a miesiąc później kot będzie postacią choroby odporną układu odpornościowego przez okres do jednego roku.

Leczenie tej choroby mogą być różne, wszystko zależy od tego, który wygląda jak grzybicy u kotów, jakąś formę choroby. Szczepionkę zazwyczaj wykorzystują Mikroderm „”, „” klotrimazol maści „Mekoseptinovuyu” maści lub sprayu „BIOPAROX”.

W celu upewnienia się, że zwierzę jest utwardzony, należy zdać te same testy, które przeprowadzono w celu zdiagnozowania choroby. Wskazane jest, aby ponownie przejść testy w ciągu kilku tygodni, aby zakończyć autentyczności.

Jeśli nie mamy do czynienia z traktowaniem zwierząt, niekorzystnie wpływają na zdrowie kota i jego wygląd. Miej oko na swojego zwierzaka, nie zapomnij o zapobieganiu chorobom, a nigdy nie będziesz wiedzieć jak to wygląda grzybicy u kotów.