752 Shares 4549 views

Tatuaż smoka. Rodzaje smoków (foto)

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów tatuażu – tatuaż, reprezentujących różne rodzaje smoków. Wolą większości ludzi, ale czasami wybrać i kobiety. Uważa się, że te tatuaże symbolizują siłę, odwagę i niezależność. Mogą być różnych rozmiarów (choć często dość dużych rozmiarach), kolorów i szczegółów.


Spis treści artykułu

W tym artykule omówimy rodzaje tatuaży ze smokami i ich przykłady. Będziemy również rozważyć znaczenie i reprezentować swoją uwagę różne wzory, rodzaje smoków, fot. Mamy nadzieję, że będziemy zbierać inspirację z tego artykułu i znaleźć w nim pomysły, które są odpowiednie dla Ciebie.

Historia tatuażu w kształcie smoka

Smoki są jednym z najbardziej legendarnych stworzeń w historii mitologii i folkloru. Były one częścią historii kultury Chin, Japonii, Wietnamie i wielu innych krajach. We wschodnich stanach smoki są szlachetne stworzenia, obdarzone organu. W świecie Europejskiej ten symbol zwykle związane ze złym, ciemnym bestii.

smoki Tatuaże są bardzo zróżnicowane zarówno pod symboliczną i semantycznie. Cywilizacja może traktować je jako symbol siły i mądrości, podczas gdy inni uważają je za symbol zła i nieszczęścia. Najbardziej popularne są chińskich i japońskich smoki, jak Celtic.

Chiński smok symbolizuje mądrość, szczęście i dobrą wolę. Przynajmniej to, co większość starożytnych Chińczyków przedstawiony smoka. Japoński smok symbolizuje życiową harmonię, równowagę energetyczną „yin” i „yang” w życiu. Celtic reprezentuje siłę i wytrzymałość. Ten smok jest często przedstawiony na tronie z koroną.

W zachodniej kulturze starożytnego tatuaż smok jest znacznie ciemniejszy obraz. Orientalne smok jest traktowane jako szlachetnego zwierzęcia. On jest zwykle przedstawiana bardzo inteligentny i mądry, symbolizuje ochronę. Ten typ tatuaż symbolizuje wolność. Po tym wszystkim, smok może poruszać się bez przeszkód w dowolnym miejscu chce. Ponadto, jest to wewnętrzna wolność duszy i życia.

Tatuaż smoka symbolizuje ochronę, moc i mądrość. Jest również stosowany w celu zastraszenia i uczynić wojowniczości. Wiele słyszałem historię rycerza, który zabija smoka i księżniczki poszukuje miłości. W starożytnych kulturach miłość kobietami ma jeden z najwyższych wyróżnień, które mogłyby dostać człowieka. Podobna historia znajduje odzwierciedlenie w chrześcijańskiej legendy św Jerzego, choć jest to raczej religijne znaczenie. Niemniej jednak, okazuje się, że w czasach starożytnych smok był bardzo ważnym symbolem w wielu różnych kultur.

Właściwości tatuaże

Jedną z niezwykłych właściwości tych tatuaży jest to, że może on być stosowany w różnych stylach, na przykład takich jak tribal przedstawiony poniżej. Można, na przykład, aby użyć rodzaje smoków w „Skyrim” – dobrze znana gra fabularna w gatunku fantasy. Ta gra jest bardzo popularna, więc tatuaż będzie także modne.

Oczywiście, każdy ma inne gusta. Jak to się mówi, „smak i kolor towarzyszy tam.” Niektóre preferowane typy smoków w „Maynkraft”, nie mniej popularne gry. Inni, jak klasyki – obraz chińskiego lub japońskiego smoka. Istnieje wiele rozwiązań, można wybrać odpowiedni dla siebie.

Rozwiązanie kolor może być także inna. Wiele tatuaż smoka wykonane tuszem i postępuj starożytną tradycję tatuażu. Jednak dziś istnieje więcej przykładów tatuaż wykonane w kolorze. Czy wybrać czarnego tuszu lub zmiany koloru, na przykład, różne rodzaje smoków w „Skyrim” – każdy z wyobraźni może być zrealizowane.

lokalizacja

Przystępujemy do lokalizacji obrazu. Tatuaż smoka mogą być umieszczone w różnych częściach ciała. Mężczyźni mają tendencję do wyboru górne ramię lub przedramię do niej. Często Chińczycy widzą duży tatuaż pełną plecy.

Takie obrazy mają zwykle węższe znaczenie. W tym samym czasie, te tatuaże noszone przez członków mafii w całym grzbiecie, jako symbol tego, że oni patrzą na władzy i prawa. Dziś ten rodzaj tatuażu traci jego znaczenie jest podobne i nie jest koniecznie członkowie mafii. Kobiety mają tendencję do noszenia tatuaż na łydki, kostki, szyi.

Numer 9 – Specjalnie dla Chińczyków. Jest to największa liczba, i że jest to związane ze smokiem. Ściana Dziewięciu Smoków jest w wielu chińskich cesarskich pałaców i ogrodów. Tylko najstarsi urzędnicy są uprawnieni do przeprowadzania 9 Dragons na ubrania. Inne mniej wysokie są z 8 lub mniej, w zależności od gatunku. Jest to tylko jeden z przykładów jak smok symbolizuje siłę i moc.

Tatuaż przedstawiony poniżej, jest doskonałym przykładem farby, jasny obraz. Zauważ, jak wiele kolory użyte w nim. Są one zaprojektowane, aby podkreślić piękno smoka.

Następny tatuaż nie mniej ciekawe. Tutaj można zobaczyć zdjęcie 9 planet. Jest to chiński tatuaż. Kolory są nasycone i wspaniały. Top, może słońce jest przedstawiony. Jak wspomniano wcześniej, figura 9 jest bardzo ważne w kulturze chińskiej. W tym przypadku, reprezentowana przez 9 planet, innych rodzajów smoków, obrazy.

Kolejny tatuaż – dobrym przykładem tatuaż w stylu celtyckiej. Tutaj są nie wszystkie smoka, a tylko oczy. Detailing tatuaże są bardzo wysokie, co jest charakterystyczne dla sztuki celtyckiej. Top mogą być wyświetlane łuski. Niebieski i szare kolory używane w tatuaż wygląda dobrze ze sobą i wzajemnie się uzupełniają.

Dragon – ważna postać w chińskiej kulturze. Jest on jednym połowa energii „yin”. Druga połowa, symbol „yang” Feniksa.

Rodzaje i znaczenie tatuaż smoka

Orientalne smok jest jednym z najbardziej popularnych w sztuce tatuażu mitologicznych stworzeń. Ich rodzaje i style mogą się różnić. Na przykład, nie jest starożytny gatunek smoków i są nowoczesne. Zwierzęta mogą być skrzydlate i bezskrzydłe, z atrybutami takimi jak wąż skalę, lub bez nich, a niektóre nawet mają rogi. Mogą one być wyświetlane na tle niebo, chmury, morze. Japońskie smoki mają zwykle bardziej smukłą sylwetkę i rzadko przedstawiana w locie. Zwykle mają one 3 pazury, a chiński – 5. Smoki są uważane za mające zdolność do namnażania się wszystko, czego dotkną. Pearl, pokazany wraz z bestią stanowi największą wartość, która istnieje tylko na ziemi.

Jak już wspomniano, Chińczycy wierzą w doskonałej równowadze energii „yin” i „yang”. Chińskie tatuaże często opisują go. Smoki mogą podszywać się za jedną, a inny energii. Biały smok uosabia „yang” i czerwień – „yin”.

Japoński smok jest przedstawiany zazwyczaj bardzo kolorowe i symboliczny. To nie przypadek, ponieważ była częścią mitologii od setek lat. Przez długi czas smok reprezentowana zarówno dobre i złe. Ogólnie rzecz biorąc, japoński smok symbolizuje równowagę, wolności, szczęścia i wolności, a także nadprzyrodzone moce i mądrości.

Wiele osób chce zrobić sobie tatuaż ze smokiem, aby pokazać, że ich życie jest harmonia. Uważa, że równowaga we wszystkich dziedzinach jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Inną wartość, aby zainwestować w taki tatuaż, może masz wszystkie dobre rzeczy w życiu od jego właściciela, jak również wolność, liczne możliwości.

rodzaje smoków

Chiński smok – symbol władzy i siły. Ma ona również inspirować strach innym.

Rogaty smok znany jako najsilniejszy, najważniejszy smoków.

Niebiański Smok jest obrońcą bogów i niebiosa.

Żółty smok – symbol wiedzy.

Smok strzeże skarbów – symbol bogactwa, obrońcą kamieni szlachetnych i innych skarbów ziemi.

Duchowy smok – mistrz deszczem i wiatrem.

Water Dragon – mieszkaniec głębokiego morza.

Rodzaje smoków w kulturze japońskiej

Japonia – domem dla wielu smoków. Główne rodzaje smoków w kulturze japońskiej są następujące.

Rio Han. Ten smok jest jednym z największych, o długości do 12 metrów. Posiada paski na całym ciele.

Kai Rio. Ten smok jest zazwyczaj mniejszy niż innych. Jest on przedstawiany w pięknym czerwonym kolorze.

Sue Rio. Król wszystkich smoków.

Kiedy Rio. Bardzo rzadkich gatunków. O nim niewiele wiadomo. Ma zaskakująco ostre widzenie.

Wysoka Rio. Dragon-ptak. Najczęstszym typem smoka, zaczerpnięte z mitologii chińskiej.

Fuku Riu. Uniwersalny ulubiony, znany jako symbol szczęścia.

kolorowy tatuaż

Tatuaże Kolor ma również znaczenie symboliczne. Rodzaje smoków i koloru są zwykle powiązane.

Czarny kolor symbolizuje mądrość głębokie korzenie.

Zielony jest zwykle związane z małych smoków. To symbolizuje życie i Ziemię.

Kolor niebieski charakteryzuje bardziej na Zachód. Oznacza to, współczucie i przebaczenie, czasami lenistwo.

Żółty kolor jest związane ze Wschodu. Symbolizuje egocentryzm.

Złoto symbolizuje cechy takie jak mądrość, życzliwość i uczynność.

zalecenia

Teraz, gdy wiesz znaczenie i symboliczne znaczenie tatuażu i rodzaje smoków, chcielibyśmy przypomnieć, jak ważne jest, aby myśleć o swojej decyzji i wyboru. Nie spiesz się, pamiętaj, że tatuaż pozostanie z wami do końca życia. Wiele z nich nie można usunąć za pomocą lasera lub innych środków. Nigdy podjąć decyzję, ulegając ulotnej impuls!

Bądź ostrożny przy wyborze kapitana, poprosić ich, aby pokazać swoje prace. Dla doświadczonego specjalisty, to nie powinno być problemem. Popytaj innych klientów, wysłuchać ich opinii. Pomyśl dokładnie o lokalizacji tatuażu również. Jeśli pracujesz z ludźmi w biurze może wymagać od pracodawcy na pokrycie tatuaż.