275 Shares 3716 views

Najlepszym sposobem, aby utrzymać żyzność pól

Zdolność do nasycenia gleby roślin podczas ich wzrostu i owocowania odżywczych, wody i powietrza nazywany jest płodność. Jego wartości bezpośrednio zależy od plonów.

Naukowcy od dawna szukają wszechstronny sposób, by utrzymać żyzność pól. W artykule rozważa kilka opcji, które mogą być stosowane w celu utrzymania gleby wartość odżywczą na odpowiednim poziomie.

standardowe metody

Zweryfikowane agrotechniczne, za pomocą którego zachowanie płodności gleby są:

  • Regularne stosowanie substancji organicznych. Nawozy te są uniwersalne. Poprawiają strukturę gleb ciężkich i lekkich tie supeschanniki.
  • Prawidłowe przetwarzanie pola odrzucenie hodowców i nieporęczne maszyny, który jest przekształcany w górnej warstwie pyłu uziemienia. Płodność po prostu „zszokowana” z pól.
  • Regulacja równowagi kwasowo-zasadowej w ziemi za pomocą wapna lub zakwaszanie.
  • płodozmian – sprawdzony sposób na utrzymanie żyzności pól. Główną istotą recepcji jest poprawne uprawy przeplotem w celu utrzymania równowagi w glebie składników pokarmowych, minimalizacji nagromadzenie patogenów.
  • Daniele – drogie, ale to dobry sposób na utrzymanie żyzności pól. Na 1 sezon na ziemi, która nie jest niczym zasiane, dać mu odpocząć, nabrać sił przed nowym zbiorze.
  • Stosowanie nawozów zielonych – zielony nawóz.

Zagrożenia dla środowiska

W ostatnich czasach mówi się, że najlepszym sposobem na utrzymanie żyzności pól musi być dla środowiska i całkowicie naturalny. Daniele, nawozy zielone, płodozmian i nawozy organiczne nie przyniesie szkody.

Chemia – nawozy, rekultywacja – nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo biosystem. Gromadzić się w glebie, dostania się do wód gruntowych i powierzchniowych spłukiwania, substancja chemiczna dotknęła niebezpiecznego stężenia żywego organizmu. Konsekwencje tego procesu może być nie tylko zatruwa otoczenie, ale również śmierć poszczególnych gatunków.

innowacje

Doktor nauk medycznych, biotechnologii Igonin AM Zaproponował rewolucyjny sposób na utrzymanie żyzności pól – przy użyciu dżdżownic dla wermikompost – nawóz wysoce organicznej.

Metoda ta jest bardzo tanie i łatwe do wdrożenia. Konieczne jest jedynie, aby zapłodnienia pole organiczną zamieszkałego przez dżdżownice. Jest najlepiej nadają się do tego celu specjalnego czerwonego kalifornijskiego robaka.

Praca dżdżownic przekształcić Nawóz organiczny humianu posiada szereg przydatnych właściwościach roślin. Dzięki niemu, zwiększenie produktywności, zmniejszenie i bardziej równomierne dojrzewanie, lepszą jakość produktu. Humianu również w stanie neutralizować toksyny w glebie.

Zastosowanie dżdżownic jako sposób na utrzymanie żyzności pól jest nowością i nie jest jeszcze powszechnie stosowane w rosyjskich gospodarstw.