599 Shares 8113 views

Potasowe: dzienna szybkość zużycia

Celem tej pracy było zbadanie roli głównych komórkach pierwiastków chemicznych – Potas – w metabolizmie organizmu ludzkiego. Mamy również dowiedzieć się stawka dzienna potasu i magnezu zapewni funkcjonowanie wszystkich ważnych narządów i układów fizjologicznych organizmu.

Biochemia, jej problemy i perspektywy

W życiu codziennym często używamy wyrażeń takich jak: „Konieczne jest, aby jeść, ponieważ jest przydatny”. Dla banalnych stwierdzeń jest cała nauka, dając wyczerpującą odpowiedź na pytania dotyczące zdrowia i odżywiania, na podstawie składu chemicznego substancji, które są zawarte w produktach żywnościowych. Biochemia bada rolę pierwiastków chemicznych w metabolizmie i służy jako podstawa do fizjologii wieku, żywienia i higieny żywności. Jego zadaniem jest: studium mechanizmów regulujących reakcje asymilacji i dysymilacja i wyjaśnienia roli pierwiastków, takich jak sód, potas, magnez i chloru w życiu komórek ludzkich i całego organizmu. Dietetyczne, na podstawie badań biochemicznych określa co dzienna szybkość potasu, żelaza, siarki i innych elementów potrzebnych do utrzymania normalnego poziomu metabolicznego.

Elementarna Skład chemiczny organizmów żywych

Naukowcy biochemików wykazały, że rośliny, zwierzęta, ludzie, zawierają część komórek większości pierwiastków układu okresowego. Potasu i magnezu, których wartość uważamy to makro, czyli ich zawartość w komórkach jest duża. Zbadajmy swoją funkcję w sposób bardziej szczegółowy i dowiedzieć się, co będzie równa stawki dziennej potasu dla ludzi.

Rola potasu do transportu substancji przez błony komórkowe

W celu określenia roli potasu w przenoszeniu jonów poprzez dwuwarstwę błony komórkowej użyciu wskaźnika takiego jak współczynnik przepuszczalności R. To zależy od grubości błony komórkowej, przy czym rozpuszczalność jonów potasowych w warstwie lipidowej, a współczynnikiem dyfuzji D Na przykład, pory ludzkiej błony erytrocytów selektywnej dla jonów potasu i ich współczynnik przepuszczalności wynosi 4 pM / s. Ponadto bardzo niska przepuszczalność błony długiego ramienia neurocyte – aksonów – całkowicie zależne kanały potasowe. Chociaż należy zauważyć, że może przenikać i inne jony, ale o niższej wartości współczynnika przepuszczalności niż potasu. W oparciu o powyższe, staje się jasne, jaką rolę w układzie nerwowym odgrywa potas, dzienne stawki, która wynosi średnio 2 g, a dla ludzi, którzy angażują się w ciężkich rodzajów pracy – od 2,5 do 5 g

Wpływ jonów potasu na układ sercowo-naczyniowy

Wszystkie informacje i badania odnoszące się do prawidłowego funkcjonowania pracy serca i układu krążenia, jest obecnie bardzo istotne ze względu na zwiększony poziom sytuacjach stresowych, zwiększenie tempa życia, występowania szkodliwych nawyków (palenie, alkoholizm wśród ludności). Częstość występowania dusznicy bolesnej, choroby wieńcowej, ryzyko zawału serca i udaru mózgu jest obecnie bardzo wysoka. Potasu, dzienna stawka, która przychodzi do naszego organizmu szczególnie cennych produktów pochodzenia zwierzęcego: ryby, cielęciny, mleka, normalizuje ciśnienie krwi, reguluje unerwienie mięśnia sercowego. To przyczynia się do zapobiegania arytmii serca: arytmia i tachykardia. Nie ma potrzeby, aby pominąć faktu, że makro elementem znaleźć w wielu roślinach, podawania żywności nam, a mianowicie: Ziemniaki – 420 mg w buraków – 155 mg, w kapusty – 148 mg (w przeliczeniu na 100 g).

Dobry towarzysz potasu – magnez

Należy podkreślić, że wraz z potasem dla normalnego metabolizmu komórki wymaga także jony magnezu. Odnoszą się one do makroelementów i często działają synergiczne w reakcjach biochemicznych. Magnez, potas i tym podobne, dzienna szybkość, która jest stosunkowo wysoka (od 0,8 do 1,2 g), reguluje tonus mięśni szkieletowych, aktywność serca, kontroli przenoszącym sygnały w tkance nerwowej, a zatem zarówno makroelementów stosowanych w celu zapobiegania bezsenności, drażliwość, napady paniki stany Otrzymany niedobór potasu i magnezu.

Zarówno makro elementu dochodzi do diety z produktów, takich jak ryż, grykę, fasola, wątroby i drobiu, jak i sfermentowanych napojów mlecznych. Zwykły Spożywanie takiej żywności kompensuje niedobór potasu w organizmie człowieka.

Wieku i płci różnice w dawce makroskładników

Jak już wspomniano wcześniej, zarówno pierwiastek śladowy i – magnez i potas (z których dzienna szybkość zmienia się od 2 do 4 g na dzień) – wpływ na tworzenie się tkanki kostnej i przyczyniać się do jej rozwoju i naprawy. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w dzieciństwie. Aby uzyskać wymaganą ilość potasu (od 0,15 do 0,3 g na dzień) w diecie dziecka musi być obecne, owoce i jagody, zwłaszcza morele, banany, truskawki. W wystarczających ilościach dziecko powinno jeść jogurt, jogurt, kurczak i jaja. Jako ciała dziecka szybko się rozwija, potrzebuje codziennie dodatni bilans potasu komórkowych. Jony pierwiastków chemicznych biorących udział w syntezie białka, glikogen jest utworzona właściwości buforujące krwi, ale także na impulsy nerwowe i skurczu mięśni. Nie ma powodów, by powiedzieć, że wszystkie te funkcje są wykonywane przez potas. Dzienna stawka swoich dzieci wynosi 460 mg. Potrzebuje tego pierwiastka, a także wzmocnienie zdrowia kobiecego ciała. Codziennie przychodzi do trzech gramów potasu. Biorąc pod uwagę fakt, że poważne formy pracy fizycznej odbywa się głównie przez mężczyzn, gdyż ich stawka dzienna potasu powinno wynosić do 5 gramów.

Żywienia ostrzega, że zastosowanie cukru rafinowanego, kawa, alkohol blokuje wchłanianie potasu otrzymanych z pożywienia w przewodzie pokarmowym. Makroelementów deficyt można przezwyciężyć przy użyciu kompleksów witaminowo-mineralne, takie jak „Duovit”, „Supradin”, lub wprowadzając do diety osób o złych nawyków, suszonych owoców, orzechów, nasion dyni. Tak będzie potasu codziennie normą. W jego zawartość suszonych moreli – 2034 g w przeliczeniu na 100 g produktu. Objętość ta powinna zostać podzielona na kilka posiłków zamiast jeść w czasie, w przeciwnym razie można obserwować objawy niestrawności. W związku z promocja aktywnego stylu życia naukowcy opracowali dietę, w której najlepszy bilans magnezu potrzeba i potasu w organizmie. To przede wszystkim wprowadzenie do diety łatwostrawnego białko roślinne i ich mieszaniny, nie wymaga długiej obróbki cieplnej i przygotowanie na parze. Zawierają one potasu dzienny wskaźnik w gramach – od 3 do 4,7, i wymaganą ilość magnezu, wapnia, żelaza i pierwiastków śladowych.

Dlaczego żywność powinna być kompletna

Co może się zdarzyć, jeśli nasze ciało doświadczy brak lub nadmiar pierwiastków takich jak magnez i potas? Dzienna norma z nich, wycofanie powinno być 1,8-2 3-4,7 g i g. zaburzenia układowe trawiennego, zaburzeń układu nerwowego, nadciśnienie może wystąpić w wyniku niedoboru pierwiastka, takiego jak wodorotlenek potasu. Dzienna norma to również nie powinna przekraczać 4,7 g, w przeciwnym razie osoba zdiagnozowana wielomocz, zaburzenia serca i nerek.