723 Shares 9607 views

Rosyjski – definicja konstytucyjnego ustroju państwa języku rosyjskim

Słowniki dać około następującą definicję: język – jest to system znaków, który służy jako środek komunikacji między ludźmi, w wyniku myśli i wypowiedzi. Dzięki niemu możemy zapewnić wiedzę o świecie, tworząc osobowość. Język przesyła informacje reguluje ludzkie zachowania, a w stanie to zapewnić, że ludzie – urzędnicy i zwykli obywatele – zrozumieć siebie jak najwięcej.


Język rosyjski państwowy

Teraz stan języka. Koncepcja jest bardziej dogłębne, jak każdy kraj, każde państwo ma swoje własne cechy narodowe. Ale podstawowe zasady są takie same. Zatem uważamy bezpośrednio języka państwowego Rosji, że reprezentuje. Według konstytucji kraju jest język, który jest używany w prawodawstwie, prowadzenia dokumentacji, postępowań sądowych i innych dziedzinach życia społecznego i publicznego. Jest to język, w którym moc komunikowania się z obywatelami. Publikuje przepisy wydane urzędowych dokumentów i korespondencji urzędowej rząd jest prowadzona. Stan języka rosyjskiego używa mediów (głównie, ale nie ze szkodą dla krajowego), jest językiem wykładowym w szkołach, uniwersytetach i innych instytucjach edukacyjnych. Konstytucja (art 68) stanowi, że językiem państwowym Federacji Rosyjskiej na całym jego rozległym terytorium – rosyjskiej.

języki narodowe

Ale to nie oznacza, że inne, takie jak Ukraiński, Tatarski, Kalmyk, coś gorszego. To nie znaczy, że wszyscy obywatele Rosji muszą ze sobą rozmawiać tylko w języku rosyjskim. Niemniej, w każdym zakątku Rosji, wszyscy urzędnicy – sędziowie, policjanci, burmistrzów, gubernatorów – musi znać języka rosyjskiego. Więc pytanie, ile języka państwowego w Rosji, jest tylko jedna odpowiedź: rosyjski!

inne cechy

Jednocześnie, Republika, autonomia (powiat i województwo), część Federacji Rosyjskiej, kwalifikują się również do wprowadzenia do powszechnego użytku na jego terytorium językami, z którymi komunikuje się miejscowej ludności. Tak więc, według najnowszych danych, wraz z rosyjskim oficjalnego statusu do Federacji Rosyjskiej są 49 języki! W innych krajach (Kazachstan, Białoruś, Abchazji, Republika Dnestr), język rosyjski jest również stosowany jako urzędnik.

Prostym przykładem

Stan języka rosyjskiego – to po rosyjsku. A jeśli, na przykład, Herder Yakut przybywa w ośrodku w Osetii, nie ma żadnych problemów z rejestracją w hotelu lub, jeśli to konieczne, zakup leków w aptece. Młoda ładna Osetii-chemik uśmiecha się porozumiewawczo i realizuje zlecenia. A pasterze reniferów bohater ma nic się martwić. Wie, że na opakowaniu tabletek lub proszku do użycia Podręcznik jest napisany w tym rosyjski, rozumiał język. Raz w swojej ogromnej języka państwowego – imperium rosyjskiego, a problemy z czytaniem tekstów tego rodzaju nie.

Kto jest właścicielem języka?

Tak więc, możemy stwierdzić, że państwo, oświadczając, że stan języka rosyjskiego – rosyjski, definiując go jako języka urzędowego, jest zobowiązany zawsze rozumieją, kto odwraca się do niego. Prezydent, jako szef Federacji Rosyjskiej, dba o to, że państwo jest ich obowiązek ścisłego przestrzegania. Naturalnie pojawia się pytanie: „Kto jest właścicielem tego bardzo języka rosyjskiego – Jakuci, Karelii, Słowian Wschodnich?” W czasie, gdy Rosja była zjednoczona pod jednym stanie wiele narodów z ich historycznym językiem, językiem swoich przodków, stało się własnością wszystkich ludzi, którzy teraz żyją pod jego banderą. Byłoby pompatyczny powiedzieć, że Federacja Rosyjska jako naród jest dumny z każdego z dostępnych języków w swojej liście wielonarodowym, ale że ich uratować – zadania o szczególnym znaczeniu, nie ma wątpliwości. Jest to naturalne i naturalne jest, że wszyscy ludzie żyjący w Rosji, mają możliwość – mówią tym samym językiem (rosyjski) i jednocześnie swobodnie i bez ograniczeń obecnego Dyskusja rządowej w domu językiem swoich przodków.

Następujące wyniki ostatniego spisu powszechnego, ludność Rosji okazało się, że dziś w Rosji są przedstawiciele 160 narodowości. Oczywiście, każdy z nich – ich własny, wyjątkowy i w przeciwieństwie do innych języków. Trudno sobie wyobrazić, jak zrozumieć siebie przedstawicieli różnych narodowości, nie przychodzą im z pomocą Rosji.

postrzegane potrzeby

Jest rzeczą oczywistą, że każdy obywatel, który chce zostać urzędnikiem lub osobą publiczną, nie bez znajomości języka rosyjskiego. Stan z kolei daje możliwość jego poddani. Jeżeli obywatel nie zamierza wprowadzić usługę państwa, to nie znaczy, że język rosyjski nie jest przydatna do niego w życiu codziennym. To nie tylko okazja, aby przekazać swój głos, swoje zdanie z każdego rogu rozległym kraju. Jest także bogata tradycja kulturowa: piosenki, wiersze, książki. I byłoby wysypka nie słyszeć tego wszystkiego i nie wiem.