691 Shares 1460 views

Uprawiamy jednoroczne dalia na stronie

dalie jednoroczne, jak i długoterminowe, odnoszą się do listy ogrodowych kwiatów, który szczyci się najdłuższym okresie kwitnienia. Zaczyna się na początku lata i trwa aż do połowy jesieni. Ponadto, dalie mają szeroki zakres barw, różnych wielkości i różnych pierwotnej formy. To samo można powiedzieć o ich płatków. Dalie z nasion, zwykle uprawiane tylko rok życia. Mogą osiągnąć wysokość 120 cm, a największa średnica kwiatka mają. – 12 cm kwiaty są miód roślin, a zatem ich położenie na stronie obok łóżka poprawi zapylanie warzyw. Inną istotną zaletą jest brak konieczności przechowywania cebulek, które są często narażone na choroby. Pomimo tego, uprawa korneklubney my rozłożone bardziej.


przygotowanie terenu

Dla takich roślin, takich jak rocznego dalia, zaleca się, aby dać pierwszeństwo do witryny, która ma płaską lub lekko przechylona na południowej stronie powierzchni jest dobrze osłonięta od wiatrów. W tym przypadku woda Podłoże musi być usytuowana niżej niż 70 cm od powierzchni. Jeśli chodzi o glebę, to musi być pojemność wodną i płodność. W każdym z wcześniej przygotowanych otworach w dnie konieczności dodawania nawozu. Najlepiej jest przystosowany do mieszaniny tej trzeciej części wiadra odchodów, łyżka popiołu, małej ilości gleby próchnicy i 20 gramów superfosfat.

lądowanie

Po wylądowaniu korneklubney na stałe, jeśli istnieje zagrożenie mrozem, muszą być chronione, co czyniło cylindrów papą pasują idealnie. Dalii sadzi się w otwartej przestrzeni w odległości od 60 do 100 cm od sąsiednich przypadkach, w zależności od rodzaju i wielkości przyszłych roślin. Prześwit między rzędami zwykle opuszczają wielkości około jednego metra. dalie Jednoroczne dostają się do gleby w pochmurnej pogodzie lub w nocy, do głębokości 6 cm. Pędy powinny być dostępne w ciągu dwóch tygodni. Aby pomóc roślinie rosnąć, należy natychmiast związać w kilku miejscach. Na kołku zwykle napisać nazwę odmiany.

pielęgnacja

Jednym z głównych warunków do uprawy kwiatów, takich jak dalie jednoroczne jest ich terminowe i obfite nawadnianie, szczególnie w okresie wegetacji. Glebę przed pojawieniem się pierwszych pąków należy po każdym karmieniu (a) dodaje się wodę w celu poluzowania. Nie zapomnij o stałej pielenia chwastów. Jeżeli hodowlę prowadzi się korneklubney, roślina jest konieczne, aby opuścić nie więcej niż dwóch silnych pędów, a cała reszta – usunąć, a do tego trzeba jak najszybciej. Jeżeli kwiaty są Czerenkowa, wystarczy pozostawić jedną łodygę.

Przygotowania do następnego roku

Jednoroczne dalie w późnym latem często stanowią bulwy, które mogą być wykopane i zapisać w zimie w piwnicy. Ponadto, mogą być gromadzone i nasion roślin z przyjemnych. Odbywa się to dopiero po kwiaty blakną i skurczy. Następnie ziarna muszą być oddzielone, suszono i przechowywano w kopercie. Nie należy zapominać, że w przyszłym roku jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces rosną kwiaty podwójne, ponieważ często mają objawy, które różnią się od swoich poprzedników.