272 Shares 3029 views

Chakasja: Celowniki. Republika Chakasja

Republika Chakasja to mała część wielkiej Rosji. Region ten znajduje się na liście najlepszych rosyjskich ośrodków. Oficjalnie Republika została założona w 1992 roku, a wcześniej obszar został uznany za odrębny stan niezależne. Ale niektóre statusu regionalnego ani też nosić Chakasja, to zawsze słynie z przepięknych krajobrazów. Po tym wszystkim, tylko tutaj można znaleźć kamienie, które przypominają dawne nagrobki, malownicze skały i drzewa, przypominające wyglądem do japońskiej elektrowni. Chakasja – jest krajem, który nie może pochwalić się huku i różnorodność flory i dlatego tam rzadko natknąć wysokiej trawy lub drzew. Ale w Republice istnieje wiele różnych atrakcji, które opisują.


słońce kult

Chakasja, atrakcje , które – to głównie pomniki przyrody, znane z tego, że jego terytorium jest „góra słońca”, lub w górach Kun. Ten obiekt znajduje się w pobliżu miejscowości Ust-Abakan. Mountain Kun – tajemnicza i starożytnych zjawisko natury, która jest świętą relikwię Khakases. Ten charakterystyczny skały w pobliżu którego realizuje kult boga słońca. Uroczystości te odbyły się na platformie widokowej na górze Cooney. Tamże się i stara twierdza.

Top "Mountain of the Sun" oferuje fascynującą panoramę doliny Jeniseju. Na wysokości 400 metrów nad Kunja i jest doskonałym twierdza pochodzenia naturalnego. Już w epoce brązu ludzie używali go jako osłony przed atakiem wroga. mapa Khakassia z atrakcji wykazać, że wzmocnienie rozciąga się wzdłuż grzbietu, który oddziela góra łagodne stoki w środku obiektu. Tam, w zagłębieniu, będą mogli ukryć nie tylko kobiety z dziećmi, ale także dla ptactwa domowego. Mężczyźni mogli również prowadzić obronę murów armii wroga.

Jezioro Shira

Shira (Khakassia) – znany jezioro leczniczy w Rzeczypospolitej. Znajduje się on w strefie stepowej prowincji. Właściwości ludzkości zbiornika wiedział więcej niż sto lat temu. O tym mówi jego cudowną moc w różnych legend i bajek. Tak więc, pierwszą osobą, która zwróciła uwagę na funkcję terapeutyczną wodzie jeziora był Tsibulskiy Z. M. – Kupiec kopalni złota z Tomsk. To był energiczny i człowiek biznesu. Ale gdy on polował w okolicy z psem i przypadkowo zraniony jego wiernego towarzysza. Rana była bardzo poważna, ale z powodu frustracji kupiec opuścił psa umrzeć na jednym z brzegów Shira.

Ale najbardziej prawdopodobne, pies jakoś udało się pływać w stawie. Ona uczyniła go więcej niż raz, wyzdrowiał i wrócił do rodzinnej siedziby. Goldminers jest bardzo zainteresowany takim obrotem sprawy, tym bardziej, że nękani przewlekłe rwa kulszowa. Tak więc, w 1874 roku zorganizował w Shire dla siebie jurta, codziennie kąpał się w jeziorze i był w stanie pokonać chorobę. W lutym 1891 roku zaczęli osiedlać się tam ośrodek.

Pandory Box Rosji

Chakasja, blisko które są opisane powyżej, nie jest marne zwanej krawędzią cud. Dowód tego faktu jest obecność w regionie, kolejny niezwykły obiekt – jaskinia, która nosi imię Pandora. Przez długi czas był nazywany szerokości, a to był tylko jeden z małych jaskiń w kanionie z worka nazwa kamienia. W tym czasie był to tylko grota wysokość dwóch metrów i szerokości około dziesięciu metrów. Ale na początku lat 80-tych grotołazi wykopano około 25 metrów od wejścia i znalazł główną (drugą) część jaskini. I nazwał ją Pandora. Długość otworu może osiągnąć 11 metrów.

Istnieją spekulacje, które kiedyś służyły jako jaskini świątyni lub kryjówki starożytnych ludzi. Istnieją osoby prymitywne czaszki stwierdzono, stalagmite „grown” prosto z prehistorycznego ognia. Ponadto, w niektórych obszarach jest dobrze zachowane malowidła jaskiniowe.

kamień bóstwo

Chakasja, gdzie opiszemy zabytków, posiada jedną więcej bardzo ciekawe Object – Ulug Khurtuyakh Tas. Ten przykład wykonania bóstwem kamienia w postaci trzech metrów wysokości steli. Rzeźba przyszedł tu około czterech do sześciu tysięcy lat temu. Powstał on w miejscu, gdzie znajdował się geologicznej winy na skutek silnego promieniowania energii. Naukowcy sugerują, że jest radioaktywny, magnetyczne lub elektryczne w przyrodzie. Ale żadna z tych hipotez nie potwierdziła, ale dlatego, że tajemnica, a dziś nie jest rozwiązany.

muzeum

Muzeum „Kazanovka” – kolejny obiekt w Chakasja, który zasługuje na uwagę turystów. Rezerwa łączy różne rodzaje dziedzictwa kulturowego i naturalnego: obfitość funduszu archeologicznych, próbki Khakass życia narodowego i krajobrazy. Natura „Kazanovka” – to niesamowita sceneria że wzrok od pierwszej minuty pobytu na terytorium.

Chakasja (zabytki opisano powyżej) nie przestaje zadziwiać uwagę tych, którzy przychodzą tu po raz pierwszy i doświadczonych turystów, nie tylko przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej.