535 Shares 4773 views

Ioahim opłacanej: biografia oficer SS

Przyszły oficer SS Ioahim opłacanej urodził się 30 stycznia 1915 roku w rodzinie wojskowej. Jego ojciec Waldemar służył w armii cesarskiej i uczestniczył w kampanii w Afryce Wschodniej.

Przed wojną

W dniu, kiedy miał 18 Joachim Adolf Hitler został kanclerzem. W kraju w obliczu poważnych zmian. Wtedy młody człowiek wraz ze swoim starszym bratem wstąpił do Hitlerjugend. Wojska zaczął służyć w 1935 roku i szybko stał się oficerem SS.

Zdolny młody człowiek został przypisany do urządzenia Genriha Gimmlera. spotkania tam, Urząd pracy, itp oficer poznał swoją przyszłą małżonkę Sigurd, którą poślubił w 1939 roku … – Jest odpowiedzialny za kwestie organizacyjne Ioahim opłacanej było Małżeństwo miało troje dzieci.

osobisty asystent Himmlera

Wraz z nadejściem wojny Ioahim opłacanej był na froncie. Po raz pierwszy był w akcji podczas inwazji Francji. Nawet wcześniej, pomógł Himmlerowi do pracy w układzie Rzeszy w okupowanej Polsce. Funkcjonariusz nadal towarzyszyć swojego szefa na ważnych spotkaniach. Na przykład, to było spotkanie z Himmlerem Franco w Madrycie w 1940 roku. Reichsfhrer nadzorował również poprawki do nowych obozów koncentracyjnych. Ioahim opłacanej z Himmlerem odwiedził Auschwitz, Dachau i innych strategicznych lokalizacjach.

Od początku kampanii wschodniej główną działalność adiutanta związał się z ZSRR. Poinformował szef sukcesy w walce przeciwko „untermensch” (Słowian, Cyganów, Żydów, i tak dalej. D.). Wkrótce Yohen opłacanej został wysłany bezpośrednio do przodu. Był jednym z dowódców w walce o Mariupol i Rostów nad Donem.

operacje wojskowe

Później, Piper został wysłany do Włoch. We wrześniu 1943 roku, miejscowi partyzanci niewoli dwóch swoich żołnierzy. Włosi, którzy go wykonane zostały znalezione. Zostali zabici, a jednocześnie spalone wioski, która jest domem dla sprawców konfliktu. Ogień zginęło wielu cywilów. Później ten odcinek był jednym z głównych zarzutów procesów norymberskich.

Piper podkreślił, że jego żołnierze nie dotykać cywilów. Według niego, śmierć cywilów został sprowokowany przez pomyłkę niemieckiego ataku artyleryjskiego, który nigdy nie dowodził.

Piper w końcowej fazie wojny był w Normandii. Jego związki cofają się aż miał kontratak w Belgii. Dostępne Piper miał wiele czołgów i dział. Jednak jego umiejętności i talenty były bezużyteczne, ponieważ niemieccy żołnierze byli wyczerpani wieloletnich bitew w całej Europie. Oni nawet nie pomogło złą pogodę, który uniemożliwiał samolotów wroga. W Belgii funkcjonariusz skierowane podziału, znany jako „Hitlera”. Jego atak był udany tylko w ciągu pierwszych kilku dni. Wkrótce zanikła, a Piper musiał wrócić do Niemiec.

Opłaty w procesie norymberskim

Po III Rzesza została pokonana, zaczął próby Norymberga. Jednym z oskarżonych był i opłacanej Ioahim. Biografia oficer był pełen różnych faktów zbrodni wojennych.

Był oskarżony o nielegalne zastrzelenie kilku żołnierzy tuzin amerykańskich. Stało się to w grudniu 1944 roku, kiedy alianci postępowym w Ardenach. Piper oddział więźniów zastrzelony krótko przed wyjazdem ze strategicznie ważnych stanowisk.

Ten odcinek nazywano „Malmedy Massacre”. Masowe mordowanie amerykańskich żołnierzy zaangażowanych bezpośrednio z amerykańskiego Senatu, który przeprowadził własne dochodzenie. W sumie, według szacunków z działań żołnierzy, na czele funkcjonariusza opłacanej Ioahim, zabijając około 350 żołnierzy i 100 cywilów Belgów.

Jednocześnie żołnierze alianckich przed zabiciem poddał. Masakra z nich wchodzi w zakres zakazane przez konwencje genewskie.

Joachim także żołnierze pod jego bezpośrednim nadzorem spalone kilka spokojnych wiosek w regionie Charkowa w walkach na froncie wschodnim. szwadrony śmierci zniszczone chaty wraz z ludźmi, którzy byli w środku. Wszystkie ofiarami tych ataków było więcej niż 800 osób. Rannych prawie nie było, jak w SS wykończone bezkrytycznie.

Zdanie, a ostatnie kilka lat

Piper był prawnikiem, który był w stanie chronić swojego klienta od większości zarzutów. Był w stanie zwrócić uwagę sądu na fakt, że w trakcie dochodzenia Johan poddawany torturom i innych nielegalnych działań ze strony Amerykanów. Ci, przyznał, że użyto zastraszanie i fałszywe zeznania. W końcu, wyrok śmierci zamieniono na dożywocie. W Ameryce, to wywołał skandal polityczny. Senat uchwalił inspekcji, po którym senator Dzhozef Makkarti oskarżył armię że torturowano więźniów, a także w swoim czasie zrobił gestapo.

W 1958 Piper został zwolniony z więzienia i mieszkał we Francji i Niemczech. Przez kilka lat pracował w fabryce „Porsche”. Niemniej jednak, jego nazistowska przeszłość nie została zapomniana. W lecie 1976 roku, zostałem wrzucony do okna swojego domu Mołotowa koktajl. 60-letni Piper dusi we śnie z dymem. Ludzie, którzy popełnili tę masakrę, nie zostały znalezione.