531 Shares 5165 views

Rodzaje żółwi

Żółwie odnoszą się do rodzaju gadów, które są jednym z najstarszych na naszej planecie. Jednak pojawienie się tych zwierząt nie zostało poddane żadnym zmianom od czasu istnienia dinozaurów. Najwyraźniej natura stworzyła bardzo rozsądną i wygodną formę.


Typy żółwi są klasyfikowane w zależności od środowiska, w którym żyją. Na przykład gadki morskie mają płetwy zamiast nóg, ponieważ praktycznie całe ich życie przechodzi w wodzie. Żółwie słodkowodne są częściej na lądzie. W związku z tym mają nogi, ale membrany, które znajdują się między palcami, pozwalają im być doskonałymi pływakami. Wszystkie żółwie lądowe mają potężną sylwetkę i krótkie, mniej ostre pazury.

Główną cechą wyróżniającą tych gadów jest ich skorupa. Jej struktura, która zawiera kilka płyt, pozwala na wzrost wraz ze zwierzęciem.

Wszystkie żółwie są zimnokrwiste. Temperatura ciała jest bezpośrednio zależna od środowiska. W zimnych porach te gady są w stanie zawieszonej animacji, charakteryzującej się spowolnieniem wszystkich procesów w ciele do minimum. Żółwie lądowe przygotowują się do zimowania głębokich dziur, a ptactwo wodne – zakopane w błocie, usytuowane na dole siedliska.

Te gady mają osobisty spłaszczony kształt ciała. Ich szczęki są pozbawione zębów, ale często mają napalone dziób. Cztery końce żółwi mogą mieć pazury. Skóra gadów zawiera kostnienie.

Wszystkie żółwie są bardzo flegmatyczne. Gady rosną powoli. Do reprodukcji krążą jaja na lądzie, które są umieszczane w specjalnych gniazdach w ziemi.

Żółwie są podzielone na dwie główne grupy:

1. Besschitkovye. Te gady mają szkielet skóry składający się z niezbitych elementów indywidualnych. Nie mają też napalonych tarcz i pazurów. Kończyny żółwia żeńskiego mają kształt płetwy. Największym i najstarszym przedstawicielem tej grupy jest żółw skórzany. Ten gad można znaleźć w morzu, zlokalizowany w gorącym pasie.

2. Ekranowanie. Przedstawiciele tej grupy mają dobrze rozwinięte karabiny grzbietowe i brzuszne.

Żółwie osłonowe składa się z trzech grup:

– skryty, składany na wycofaniu szyi w płaszczyźnie pionowej, jak litera "S" i posiadająca miednicę, która nie połączyła się z tarczami;

– Usta, które przyciągają szyję za pomocą jego dodania w stosunku do poziomej powierzchni, jak również te ze skręconymi tarczami części brzucha i grzbietu;

– miękka, charakter wycofania szyi, zbiegający się z tajemnicami, jednakże nie ma tarcz osłonowych, a jego właściwości są to bakterie do pływania.

Rodzaje żółwi domowych mogą obejmować zarówno przedstawicieli gadów słodkowodnych jak i lądowych. Częściej niż nie, miłośnicy tych zwierząt mają rojalale, bagno i zwierzęta z Azji Środkowej. W domu możesz być wszelkim żółwiem, z wyjątkiem olbrzyma.

Czerwonawe gadki są zielonobrzemionymi zwierzętami o czerwonych plamkach na głowach. Te żółwie odnoszą się do gatunków słodkowodnych. Aby stworzyć normalne warunki, potrzebują ziemi. Żywią się rybami i warzywami. Ten rodzaj gadów jest najbardziej popularny wśród miłośników żółwi. Są aktywne nawet w stosunkowo niskich temperaturach. Przedstawiciele tego gatunku szybko rosną. Przez pięć lat mały żółw zamienia się w duży dorosły żółw, co wymaga zmiany akwarium.

Środkowoazjatyccy przedstawiciele gadów w młodym wieku są bardziej bezradni. Wyrastają wolniej niż czerwonoskóry, ale w dorosłości mają te same wymiary. W niskich temperaturach gadki z Azji Środkowej są bardzo powolne.

Jakie rodzaje żółwi kupujesz w Twoim domu akwarium? Będzie zależeć od gustu i preferencji użytkownika.