214 Shares 8907 views

Rui u psów: co zrobić właściciele

Psy dzisiaj trzymać nawet w mieszkaniach miejskich. Oczywiście, podobnie jak innych zwierząt do nich powinny być starannie opieką. Jednym z najważniejszych okresów suki życia można uznać podczas rui. Ten artykuł analizuje szczegółowo, kiedy to nastąpi i że powinien zrobić właściciele zwierząt.


Rui u psów: co robić i jak dbać o zwierzę domowe w tym okresie

Definiowanie początku rui u samic może być z kilku powodów:

  • sromu ściany pęcznieją i stają się miękkie;
  • pies zaczyna częściej oddawać mocz;
  • widoczne zaplamienie sromu;
  • suko, aby pokazać wzrost zainteresowania psami.

Zwykle pierwsza ruja u psów zaczyna sześć miesięcy. W tym czasie samica ma w rzeczywistości, gotowy do macierzyństwa. Jednak wiązanie najczęściej odbywa się w drugim ciepła. Do tego czasu, kobiece ciało jest lepiej przygotowany do pielęgnacji szczeniąt zostawić. My kobiety gospodarza są często pojawia się pytanie o to, ile razy pies w rui nadchodzący rok. Zwykle dzieje się dwukrotnie – jesienią i wiosną. W tym czasie zwierzę wymaga szczególnej uwagi i starannej konserwacji.

Wielu hodowców psów polecić w tym czasie codziennie, aby zmyć swoje ulubione. Zapobiegnie to różne rodzaje zakażeń i chorób, takich jak obrzęk, lub raka macicy. Takie zdarzenia są w większości przypadków wymagane w przypadku wystąpienia zjawiska znanego jako rui u psów. Jakie zwierzę nie dostać krew sofy, krzesła i dywany? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Trzeba tylko kupić zwierząt w sklepie zoologicznym specjalne majtki. Obecnie produkuje osiem rozmiarów psa akcesorium. Można kupić odpowiednią opcję dla małej rasy, a za duża.

Rui u psów: co zrobić, aby uniknąć niechcianego parowanie

Kwestia ta jest szczególnie ważna dla właścicieli rasowych samic zakupionych do hodowli. Oczywiście, przede wszystkim konieczne jest ścisłe monitorowanie zwierząt podczas spacerów, nie dopuszczając go do sąsiednich mężczyzn.

Ponadto, można kupić w sklepie zoologicznym specjalnym środkiem na niszczenie zapach przyciąga je. Jest on traktowany z tylnej części ciała suki przed spacer.

Rui u psów: co zrobić, aby zajść w ciążę suka

W przypadku psów i rasowy zakupione specjalnie hodować szczenięta w tym okresie odbywa kryciem. Zazwyczaj właściciele ofensywnej rui u samic ma już w głowie odpowiedniego samca. Gody odbywa się zawsze na jego terytorium. W tym przypadku, tym większe prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku.

Czas trwania rui u psów w zależności od rasy może być około 18-30 dni. Średnie – trzy tygodnie. W pierwszym okresie – około dziewięciu dni – suki zaobserwowano obrzęk pętli i wyglądu krwawienia. Jednak nadal owulacja nie występuje, więc pies jest „flirtuje” z mężczyznami, ale nie dopuścić go do siebie. Krycia może być przeprowadzona na 10-19 dni. W tym okresie, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Typowo, dwa dni po pierwszym kryciem, drugi – sterowania. Jeśli ciąża nie jest jeszcze nadchodzi, w ciągu najbliższych kilku dni genitalia psa są spuchnięte, ale mężczyzna traci zainteresowanie nią.

Podsumowując. Więc, gdy Twój dom ulubionym włącza sześć miesięcy, trzeba będzie podjąć środki w celu zapobiegania niechcianej kryciem. W drugiej rui domu rasowych zwierząt zazwyczaj odbywa gody produkować potomstwo.