510 Shares 3330 views

opieki pielęgniarskiej dla dławicy: planowanie i wdrażanie

Istnieje ogromna ilość usług medycznych, które świadczą usługi dla patronatem. Obejmuje opiekę pielęgniarską dla dławicy piersiowej, problemy z oddychaniem po udarze mózgu i zawału serca, dla chorych na raka, i tak dalej, jak również pomocy przedmedycznej. Takie usługi mogą być świadczone zarówno w domu jak iw szpitalu. W tym artykule zajmiemy się zapoznać, co pomaga oficer medyczny ma anginę.


opieki pielęgniarskiej dla anginy: Etapy

Dusznica bolesna – rozpowszechnioną formą choroby wieńcowej. Pacjent czuje ciężar, wyciskanie, wzdęcie w klatce piersiowej. Pomaga pielęgniarka jest natychmiastowe wyeliminowanie bólu. Sam proces pielęgnowania dla dławicy obejmuje pięć etapów:

 1. egzamin pielęgniarski. Zbiera informacje dostarczone przez pacjenta stanu zdrowia i wprowadzenie ich do karty siostrę.
 2. diagnoza pielęgniarska. stan zdrowia jest ustanowiony w badaniu. Główne metody diagnostyczne – to obserwacja i rozmowa. Nie należy mylić z diagnostyki medycznej. Pomiędzy nimi istnieje różnica. diagnoza pielęgniarska oparta jest na opisie pacjentów do ich problemów (np fizjologiczne, psychologiczne, społeczne), które są związane ze zdrowiem i medyczny – w sprawie uznawania patologicznych. Gdy pacjent skarży się na dusznicę bolesną, jak wspomniano powyżej, ból w klatce piersiowej, duszność, a także pojawiających się problemów psychologicznych. Ponieważ choroba złamał swoje plany i jakości życia.
 3. Planowania opieki. Na tym etapie, siostra tworzy metody, czas i oczekiwane rezultaty, metody te czynności pielęgniarskich, które są potrzebne, aby osiągnąć cel. Cel jest do wyleczenia pacjenta.
 4. Realizacja planu. opieki pielęgniarskiej dla anginy polega na stałym monitorowaniu pacjenta. Pracownicy służby zdrowia powinni zmienić ubranie, karmić pacjenta, aby monitorować oddech, puls obserwowany, należy wykonać leczenia zaleconego przez lekarza jest stale w kontakcie z pacjentem i rodziną, spędzić kojący rozmowę.
 5. Ocena wyników. Jest to końcowy etap, w którym mierzy się i analizuje dusznica pielęgniarskiej przedłużony do pacjenta, i sumowane.

doraźna pomoc dla anginy

Obejmuje ona następujące etapy:

 • Pacjent musi zapewnić absolutną ciszę.
 • Pomóc mu podjąć półleżącej lub pół pozycji pionowej.
 • Pacjent powinien być w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 • Pomóc mu odpocząć i uspokoić.
 • Dać tabletkę „Valodol”, a następnie, jeśli ból nie minął, drugi. Jeśli ból jest ciągle obecne po dwudziestu minutach, może to pomoże tabletka „Nitrogliceryna” niech pacjent umieścić go pod językiem.
 • Jeśli leki nie pomagają, a jeszcze pojawił się pacjent wymioty, ból w dole brzucha i nudności, a następnie natychmiast zadzwonić „pogotowie”.
 • Dopóki jest wymagane przybycie lekarza, aby położyć tynk musztarda pacjentowi na serce i ręce dać ciepłe poduszki. Wszystkie te działania będą dać chwilową ulgę.

pomocy w nagłych ataku dusznicy ma na celu zniesienie bólu, który rozkłada się pod lewym łopatki, szyi i lewej ręce. Pielęgniarka w tym przypadku jest zobowiązany do okazania powściągliwości i pracy pewnie, szybko i bez zbytniego wysiłku.