828 Shares 7717 views

Przyczyny kłopotów. Szybki rozwój. Konsekwencje Troubles

Kłopoty z początku 17 wieku, jest uważana za jedną z najbardziej dramatycznych okresów historycznych Rosji. Okres ten miał ogromny wpływ na dalszy rozwój państwa.

Smoot. Powoduje. krótkie rozwój

Według niektórych autorów, że wydarzenia z tego czasu można scharakteryzować jako uzasadnione i jako przypadkowe. Jednak przed tym okresem w historii kraju trudno jest znaleźć czas, by obejmował wiele niekorzystnych czynników.

Czas Kłopotów rozpoczął się po śmierci Iwana Vasilyevich. Władzy, jak wiemy, przyszedł Borysa Godunowa, który miał związek z opriczninie. Z tego pochodzi nieurodzaju. Osłabiony Livonian War kraj rozpocząć zamieszki głodowe. Godunow walczy, aby zapisać dzień. Jednak wszystkie jego wysiłki są bezużyteczne. Co więcej, jest on podejrzewany o zamordowanie Dmitry (syn Iwana Groźnego), a Spółka nie ponosi żadnej dowodów i badań. Autorytet nowego króla w ludzi bedstvovaniya wreszcie spada. Wszystkie te czynniki prowadzą do pojawienia się oszustów. Zdesperowani ludzie są gotowi stanąć w obronie tych, którzy obiecują poprawę.

Szwecja i Polska, twierdząc, że jest terytorium rosyjskim, wykorzystać czas i kłopotów pojawiających się oszustów w ich własnym interesie. Na przykład, Lzhedmitry 1, wspierany przez polskiego króla, okazało rocznie króla Rosji. Jednak jego nadmiernej uwagi do Królestwa Polskiego spowodowała niezadowolenie wśród ludności. Skorzystałem z Shuya, który podniesionych przeciwko pretendenta niezadowoleni. W rezultacie, moc ponownie wymienić.

Przystąpienie Shuisky w 1606 roku nie zaradzenia tej sytuacji. W okresie panowania nowego króla złodziei rozwija się ruch. W efekcie wybucha Powstanie Bolotnikov. Według niektórych autorów, to rebelia była pierwszą wojną domową w państwie rosyjskim.

W tym samym czasie, nie Lzhedmitry 2. Bolotnicov sił z nim. Wojna wkracza w nowy etap. To zaczyna ofensywę na Rosję. Polacy uchwycić Smoleńska.

Shuya, będąc w beznadziejnej sytuacji, zaapelował o pomoc do szwedzkiego. W wyniku alianckich armii rosyjsko-szwedzkiej pierwszy przełamuje polskich żołnierzy, a następnie pokonał w walce Klushinskoy.

Awaria w walkach całkowicie podważa wiarygodność Shuya. Nowy etap charakteryzował się spisku kłopotów w Moskwie. W wyniku przesunięcia Szumski. Moc jest przenoszona do bojarów, zaprzysiężonych później Vladislav (polski książę). Na jesieni 1610 roku w Moskwie przyszedł Polaków.

Od 1610 do 1613 roku. Zaczyna się w czasie „rada siedmiu.” Zaczyna główną antypolską ruch w kraju. Bunt obejmować wiele z miasta, tworzą milicję. Ten ruch jest pokonany. Jednak w przyszłym roku tworzy drugą milicję, którego przywódcy zaczęli Minina i Pozharsky. Moskwa została podjęta, a Polacy zostali zmuszeni do kapitulacji.

Na zwołany w 1613 roku sobór ziemski wybrali nowego króla. Era panowania dynastii Romanowów. Pierwszy król z tej dynastii był Michael, który miał wtedy szesnaście lat.

Kłopoty stały się ciężkie skutki dla całego państwa. Wydarzenia z tego okresu doprowadziły do zubożenia, zakłóceń gospodarczych, a ruiny gospodarczej.

Konsekwencje tych kłopotów i umieścić go w stratach terytorialnych Rosji. Państwo wycofało Półwyspie Kolskim, Smoleńsk, Ukraina.

Konsekwencje Problemy pojawiły się w sferze kultury. Wzmocnienie niektórych izolacji kraju. Stan został osłabiony. Pomimo zwycięstwa, Rosja była w bardzo trudnych warunkach.

Sytuacja wewnętrzna w kraju odbija się, oczywiście, w swoim położeniu zewnętrznym. Rosja zaczęła zajmować inne miejsce w strukturze powiązań gospodarczych i politycznych. Relacje z niektórych krajach tymczasowo zatrzymany, potencjał militarny kraju jest w spadku.

Konsekwencje kłopotów pokonać kilka pokoleń władców.