151 Shares 8624 views

"Dedykowane": aktorzy. "Inicjuj" – ostatni film Olega Teptsova

W 1990 roku było bardzo niewiele filmów w gatunku mistycznego dramatu. Wynika to z faktu, że w czasach sowieckich było mało scenariuszy w tym temacie. Dyrektor Oleg Teptsov wydał dwa filmy w latach 1989-1990: "Master Designer" i "Initiate", które są tajemniczymi i dramatycznymi opowieściami. Do filmowania drugiego filmu aktorzy zostali starannie wyselekcjonowani "Dedykowani" dla wielu znanych już artystów stała się dodatkową płytą startową, która pozwalała im przemieścić się z teatru do kina.


Podstawowe fakty dotyczące tego filmu

Praca aktora jest z pewnością ważna dla stworzenia udanego filmu, ale bez dobrego scenariusza i pracy reżysera obraz nie będzie w stanie. "Dedykowany" był drugim filmem Teptsova i ukończył swoją karierę jako twórca filmów fabularnych. Później reżyser napisał scenariusze i wydał dwa filmy dokumentalne.
W filmie "Dedykowane" aktorzy i role były rozproszone bardzo organicznie. Ten dramat opowiada o młodym człowieku, który nabył dar, aby zabić ludzi przy pomocy siły woli. Nie będziemy mieszkać na tej fabule szczegółowo, ponieważ zalecamy obejrzenie tego filmu dla każdego czytelnika. Współcześni miłośnicy kina wyrazili wspólną opinię, że historia została rozważona w ten sposób, że film jako całość okazał się mroczny.

Premiera taśmy była nadawana w telewizji, ale była to sprasowana wersja zaledwie 107 minut. Podobnie jak wiele zdjęć z tamtych lat, "Inicjatywa", której aktorzy w tym czasie były w większości nieznane, nie była zauważana przez szeroką publiczność. Tymczasem ta taśma Olega Teptsova została zaprezentowana na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie. Pokazali pełną wersję w ciągu dwóch godzin.

Vladimir Simonov i Siergiej Makovetsky

Aktor Vladimir Simonov grał w tym dramacie na samym początku kariery. Przybył do kina w 1981 roku. Nie spodziewał się zbyt wiele od filmu, podobnie jak wielu innych aktorów. "Dedykowany", zdaniem Władimira Aleksandrowicza, był tylko miejscem na zdobycie dodatkowych doświadczeń. Przed tym filmem Simonov miał przeważnie małe epizody, aw filmie Olega Teptsova bohaterowie byli tak mali, że talent Władimira nie pozostawał niezauważony.

Simonov wystąpił w tym dramacie z kolegą z Schuyinsky School, Sergei Makovetsky. Pracowali także w tym samym teatrze (imię Vakhtangova), a nawet przed filmem, który często grają razem w produkcjach. W filmie "Dedykowany" aktorzy grali dwie bardzo złożone role: Simonov musiał wcielać się w Mute, a Makovetsky musiał zostać inkarnowany jako rzeźnik rzeźbiarza Lecha. Jednak według reżysera obaj absolwenci szkoły w Szczucinie poradzili sobie z tym zadaniem.

Kochaj Polishchuk

Wielu aktorów "Inicjatywy" uważano za film, w którym otworzyli się z drugiej strony. Dla Polishchuk ten film nie był debiutem, wtedy cały kraj znał ją jako aktorkę komicznego gatunku. "Dedykowane" to jej 38 prac w filmie, a ten film znacznie różnił się od poprzednich. Aktorka grała rolę matki bohaterki. Była drugorzędna rola, a dramatyczna, przyzwyczajona do komedii lubovowskiego polskiego.

Aktorzy filmu "Inicjuj" przed rozpoczęciem zdjęć. Jest to standardowa procedura wyboru dla każdego filmu. Próbki te były nietypowe dla Polischuk. Dzięki makietowi udało jej się zmienić nie do poznania. Załoga filmu nie mogła rozpoznać sławnej aktorki, a Miłość została zatwierdzona do roli natychmiast po obejrzeniu.

Gor Hovhannisyan

Ciekawe, że Oleg Teptsov odgrywał główną rolę w filmie dla laików. Gor Hovhannisyan od dzieciństwa został przyciągnięty do rysowania i pisania poezji. Jest nadal niejasną postacią dla kultury rosyjskiej, ale znany jest pod innym nazwiskiem – Gor Chakhal. Nie wiadomo, co skłoniło reżysera do nadania głównej roli Volodyi Gora, ale spojrzał na ekran nie gorszy od innych aktorów.

"Dedykowane" dla Horusa było podobne do eksperymentalnego miejsca. W tym czasie przyszły artysta szukał drogi twórczej. Udział w strzelaninach uważał za ciekawy i niezwykły sposób odkrywania innego talentu.
O jego małym doświadczeniu jako aktor w filmie, popularny artysta nie lubi mówić, ponieważ nie uważa tego za ważny. O wiele bardziej chętny dzieli się swoimi twórczy planami i opowiada o tym, co może osiągnąć przez lata.

Alexander Trofimov

Alexander Alexeevich w filmie "Dedykowany" zagrał w szczycie kariery. Nie wiadomo, dlaczego Oleg Teptsov wybrał go na drugą główną rolę. Trofimov musiał zagrać figurę Frolova, który jako bohater Horusa Hovhannisyana był uosobieniem zła i mężczyzny, który musiał zostać wyeliminowany.
Wszyscy aktorzy, którzy wzięli udział w filmie "Dedykowany", nazywają taśmę złożoną i filozoficzną, Alexander Trofimov nie jest wyjątkiem. Zgodził się uczestniczyć w tym obrazie właśnie ze względu na podtekst, głębokie znaczenie. Trofimov mówi o "Inicjatywie" jako jednym z jego najlepszych dzieł i skarży się, że film nie został wydany na kasetach i dyskach w szerokim wynajmie. Przez długi czas zdjęcie zostało uznane za utracone, ale teraz, wraz z rozwojem technologii internetowych, entuzjastom filmowym można oglądać.