342 Shares 5276 views

Remont przepompowni: najczęstsze problemy i ich rozwiązania

Automatyzacja przepompowni – warunkiem koniecznym do nieprzerwanego zasilania osiedli wiejskich wody pitnej ze studni i otworów wiertniczych. W przypadku braku takiego centralnego układu dostarczania wody posiada szereg cech związanych z zapewnieniem stabilnego działania elektromechanicznych pompowni.

Zasada działania pompowni

Ogrodzenie krajowy wody prowadzi do obniżenia ciśnienia roboczego w sieci i urządzenia zawiera pompę, zmuszając wodę ze źródła naturalnego. Nadmierne obciążenie zobowiązuje akumulator, działa w połączeniu z automatycznym on / off przystanki pracującą jak tylko ciśnienie systemu jest przywracany. Częstotliwość załączania i wyłączania pompy i automatyki powinna być jak najmniejsza, aby zwiększyć ich żywotność. Oznaczać to będzie najbardziej bezawaryjną pracę pompowni.

Jednak właściciel podmiejskiej rezydencji musi być przygotowany, aby zapewnić, że w przypadku awarii, aby znaleźć przyczynę i przeprowadzić naprawę przepompowni. Poniżej przedstawiono główne cechy katastrofy i działa zgodnie z nimi.

1. Stacja działa. Pompa jest włączona. Woda nie chwiać

Sprawdzenie szczelności rurociągów, pompy do napełniania wodą, sprawdzić działanie zaworu. Sprawdzić się w studni lub studni. Może więcej mocy w szczelinie pomiędzy wirnikiem i obudową pompy (zastąpienie części lub całości pompy). Jest to również możliwe w sieci niskiego napięcia.

2. Stacja działa. Pompa zaczyna zbyt często. szarpnięcia wahadłowy woda

Sprawdź dynamikę manometrze. Jeśli istnieje ostry spadek ciśnienia przed włączeniem:

  • pęknięcie membrany (membrana) akumulatora, wymaga wymiany;
  • Zbiornik akumulacyjny nie wystarcza ciśnienie powietrza; szpula uszczelnienia nieszczelności;
  • Uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy, który włącza / wyłącza pompę.

3. Stacja działa. Pompa jest włączona. Woda jest przerywany

Podejrzenie przecieku powietrza. Sprawdzić poziom wody w połączeniach rurowych dobrze lub wiertnicze lokalizacjach.

4. stacja pracuje. Woda idzie. Pompa nie jest wyłączony

Przepompownia naprawa polega na regulacji wyłącznik ciśnieniowy do wydawania nowych wartości górnych i dolnych poziomów, na których włącza / wyłącza pompę. może trzeba oczyścić przekaźnik wlotowy zatyka sole.

5. Stacja nie działa – nie włącza pompę

Sprawdź elektrownię. Sprawdzić styki wyłącznika ciśnieniowego i oczyścić je, jeśli są one spalone. Sprawdzić silnik. Charakterystyczny zapach spalonego izolacji będzie wyraźnie wskazują, że nie. W tym przypadku, naprawiać pompowy musi być wykonywane tylko specjalistów.

6. stacja nie pracuje – pompa generuje brzęczenie, ale nie chce się włączyć

Najprawdopodobniej pompowni w okresie zimowym przechowywano w niezbyt przystosowane do tego środowiska. Stacje wirnik pozostaje przez długi czas bez ruchu, w przypadku braku wody „zalipla” do ciała. Remont przepompowni w tym przypadku jest prosty: zatrzymać pompę, obracać wirnik ręcznie i ponowne włączenie do sieci.

Podsumowując, warto zauważyć, że automatyzacja pompowni pomaga bez stałej dbałości o to, aby wytrzymać optymalnych parametrów jego pracy, utrzymując ciśnienie w sieci własności domu, podobnie w systemach miejskich scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę.