900 Shares 3213 views

„Święto topór” – zabawne, ciekawe, przydatne dla każdej gospodarki

Ax – bardzo starożytne narzędzie. Były to kamień u zarania ludzkości. Kiedy były analogi takie nowoczesne, prawie nikt nie wie na pewno. Ale z tym toporem w Rosji niemal najpopularniejszych narzędzi, wszyscy są zgodni. Ludzie mowa o nim wiele powiedzeń, takie jak to: „Nie bądź ręcznie ax, a dom nie ściąć” lub „On powiedział, jakby odcięty siekierą”. To nie jest nawet gotowane owsiankę w bajce. Nie jest więc zaskoczeniem, że urodził się nowy festiwal o nazwie „Festiwal siekiery”. Po raz pierwszy odbył się w 2008 roku, w ciągu ostatnich 7 lat stała się bardzo popularna. W przeciwnym razie, to nie może być, bo to jest święto narodowe.


Czas i miejsce

Każdy narożnik Rosja słynie z rzemieślników. W regionie Tomsk, mówią, żyją niezwykle utalentowanych stolarzy i stolarzy. Ich sprawa została reaktywowana festiwalu „Holiday Axe” został pomyślany. Po raz pierwszy udał się od 8 do 10 sierpnia w 2008-sza roku w miejscowości Zorkaltsev że rzeka Poros 20 km od Tomska. W kolejnych latach, data wysiedlonych. Tak więc, w 2014 roku na festiwalu odbyła się w dniach od 21 do 24 sierpnia. Do udziału w nim zostały uznane nie tylko przez rosyjskich mistrzów, ale także stolarzy, Anglii, Norwegii i Finlandii. Jednak za granicą o tych dniach odbywa się festiwal, więc kapitan nie mógł przyjść. W przyszłości planujemy trzymać „topór wakacyjny” w pierwszej połowie sierpnia. miejsce dla zawodników są w parku „Obrzeża”. Tutaj, za to, że przeznaczono 17 hektarów. Uczestnicy mieszkają w namiotach na brzegu Poros, niedaleko wieży widokowej zbudowanej przez byłych zawodników. Oto kuchni polowej.

Konkursy

Program festiwalu obejmuje 3 główne wydarzenia:

1. Zespoły konkurencji. Muszą zbudować dom zabawki wykonane z bali.

2. Konkurs jest indywidualna kreatywność. Oto mistrz będzie konkurować kto wybuduje najpiękniejszy sklep.

3. Konkurs jest fantazja. Tutaj rzemieślnicy będą musiały piętrzą rzeźby z drewna.

Zwycięzcy otrzymają nagrody – narzędzia stolarskie, dyplomy kryształ AX.

Ponadto festiwal „Holiday Axe” istnieje wiele innych konkursy zabawy, takie jak te:

– kto jest bardziej trafnie METNET topór na cel;

– kto ponumerować wyostrzyć ostrzejszy;

– które są najlepsze drewno nakolet;

– lub raczej kto będzie odciąć pasek dokładnie o 56 mm.

Rozrywka dla gości

Tomsk słynie z bogatej historii. „Święto topór” oferuje ciekawą wycieczkę z miasta i okolic, bo nawet Zorkaltsev ciekawy fakt, że nie raz powstrzymał Hannibal, który później stał się dziadkiem Puszkina. Również na festiwalu działa Fair pamiątki, amulety, wspaniałe rzemiosła, śpiewu i tańca grupy sztuki ludowej, walczą oferta Varenichki, shanezhki, grille i wiele innych potraw rosyjskich prosto z ognia. Dla dzieci jest wspaniały plac zabaw dla dzieci, wstrzymali konkursy dla dzieci. Dla miłośników sztuki na wystawę malarstwa, występy poetów. Bardzo zabawne, konkurs „Pierwszy człowiek we wsi,” nie ma nawet pokaz mody. Fani zabiegów wodnych czekają na lokalnym stawie.

Marzenia i plany

Festiwal „ax wakacje” został zorganizowany, aby inspirować stolarski młodzież, aby nie zapomnieć przypadek dawnych rzemieślników. Podobne uroczystości odbyły się w innych regionach Rosji, ale stało się międzynarodowym tylko w Tomsku. Aby wziąć udział w festiwalu chcą mieć zespoły z Mongolii, Kazachstanu, Chakasja, Czechach, Bułgarii, Finlandii, Anglii. Na „Holiday Axe” w 2014 roku przyszedł do ponad 50 tysięcy osób. W kolejnych latach można się spodziewać większej liczby gości. Postanowili zbudować hotel, który zostanie wykonany wyłącznie z drewna. Dla dzieci już wyposażone w małe zoo z kaczki, kury, świnie. Jest nawet kucyka, na którym można jeździć. Krowa bezpośrednio do publiczności oczy dojarka dojenia, tak że można spróbować sparowany mleko.

Rzemieślnicy praca po konkursie iść do przedszkola lub w parkach, a najlepiej mieć miejsce w muzeum. Przyjdź i jesteś na „Święto topór”. Nie martw się, będzie tam szczęśliwy.