261 Shares 988 views

Jak otworzyć plik zip? Który program jest lepszy w użyciu?

Istnienie takiego różnych kategoriach, takich jak „rozszerzenie”, „archiwum” mylić niektórych początkujących użytkowników komputerów. Postaramy się pokrótce rozważyć wszystkie z tych pojęć, a także jak otworzyć plik zip.


początkowe informacje

Zanim otworzysz plik ZIP, trzeba najpierw zrozumieć, co to jest. Słowo «zip» – to jest właśnie to, co nazywa się rozszerzenie pliku, a w tym przypadku mówi się, że plik jest archiwum.

Archiwum – rodzaj repozytorium, które mogą być umieszczone bardzo dużą liczbę plików lub dowolny inny z tych samych plików. Ponadto, większość umieszczony w informacjach ściętym, czyli staje się mniejszy (ale nie koniecznie). Archiwa są przydatne przez fakt, że są one łatwiej i szybciej jest wysłać za pośrednictwem Internetu lub sieci lokalnej, aby nagrywać na dowolnym nośniku, i tak dalej. E., ponieważ zmniejsza liczbę operacji wykonywanych przez użytkownika. Wyobraź sobie, ile trzeba, aby jednorodnej czynności, jeżeli każda strona akceptuje tylko pliki w jednym ilości i muszą zdać tysiąc!

Rozszerzanie «zip» – nie jedynym w swoim rodzaju. Istnieje wiele innych rozszerzeń, odpowiednie archiwa, takie jak, «7z» pliku. Jak otworzyć konkretny plik? Czy są jakieś programy, aby to zrobić? Oczywiście istnieją, a nie jeden.

Kilka sposobów jak otworzyć plik zip

Plik «zip» – najbardziej rozpowszechniona wśród ekspansja archiwum. W związku z tym trudności w otwarciu plik zip, zwykle nie występuje, a można to zrobić za pomocą prostych środków.

Więc jeśli komputer ma jeden z dowolnym systemem operacyjnym Windows, to będzie w tym pomóc. Chodzi o to, że system operacyjny zawiera wbudowany program, który działa tylko z tego typu archiwum. Aby otworzyć plik zip jest tak proste jak kliknięcie na niego kilka razy za pomocą myszki (lewy przycisk), a następnie pojawi się okno, które wyświetla pliki umieszczone w archiwum. Jednakże, jeśli komputer jest nieformalnym montaż systemu Windows, standardowy program może nie być, wtedy trzeba instalować innych firm.

Jednym z takich programów jest WinRAR, który można pobrać na oficjalnej stronie lub na dowolnej stronie (tylko nie zawsze jest to bezpieczne). Instalacja nie jest trudne. Zwykle po jego zakończeniu wszystkie pliki w systemie będą automatycznie otwierane przez WinRAR, więc pytanie, w jaki sposób otworzyć plik zip, nie powinno być: po prostu kliknij na niego dwa razy, to wszystko.

Ale co zrobić, gdy ręka nie jest taki program, a następnie pobierz i zainstaluj je nie masz czasu? W takim przypadku jest inny dobry sposób na to, jak otworzyć plik zip można użyć archiwizatora online. Najbardziej popularny jest program od Google, które mogą szybko wyodrębnić wszystkie pliki z archiwum i przekazać je do dyspozycji użytkownika do pobrania.

Jak wiecie, otwartych plików – nie ma takiego problemu. Ale niektóre z nich obsługuje ustawienia hasła, nie wiedząc, kim jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, aby wyodrębnić pliki, które w tym samym czasie lub korzystać z programu.