381 Shares 9222 views

Solanka dla kiszonej kapusty: receptura ze zdjęciem

Kapusta kwaszona – stały uczestnik zimowego menu w niemal każdej rodziny. Warto zauważyć, że to warzywo jest przepuszczany przez fermentację jest znacznie bardziej użyteczne niż świeże. Tradycyjnie Kwasi kapusta w sosie własnym. Oznacza to, że oprócz niej i sole do procesu w ogóle nie potrzebują niczego innego – (marchew, żurawina, jabłka, itp) jest aromatyzowana. Jednak metoda ta jest dość pracochłonne i długotrwałe. Ponadto wymagane piwnicę, która w mieście mieszkania nie znajdzie. Tyle gospodynie wolą używać solanki z kapustą. Przepis może być bardzo proste i można to pikantne, nadając produktowi finalnemu nowe nuty smakowe. W większości przypadków, kapusta przychodzi do gotowości szybciej. Solance do kapusty można pić w celach leczniczych (w przypadku, oczywiście, nie zawiera ocet). I najważniejsze: sól warzywo może być małe, cyfry „Urban”.


Najprostszym rozwiązaniem

Kiedy po raz pierwszy przygotować solankę z kapustą, klasyczny przepis będzie pasować więcej niż inni. Go na litr wrzącej wody, sól i cukier – dwie łyżki. Kapusta Shinko tradycyjne solenie, zmieszane z startej marchwi (stosunek – w kucharzy uznania) i napotyka bardziej gęsta w słoiku lub pojemnika. Zbiorniki muszą być czyste i suche, tak że resztki wody nie jest rozpuszczony w solance kapusty kwaszonej. Przepis na zimę zaleca się również do sterylizacji naczyń, ale jeśli jesteś Kwasi do nieuchronnego użytku, to nie może zrobić. Gdy solanka jest ochłodzeniu wlewa się brzegiem, tak że nie osiąga dwa palce do góry. Szyi zacisnął gazą i pozostawić w ciepłym kapusty na trzy dni. W tym czasie muszą być wielokrotnie przebity do dolnej warstwy, tak że masa nie jest w zastoju powietrza i fermentacji był jednorodny. Kiedy osiągnął pożądany stopień dojrzałości, banki są zamknięte zaślepkami z tworzywa sztucznego i czyszczone w chłodzie.

szybka kapusta

Zdarza się, że nie ma czasu na czekanie. Albo po prostu chciał zasoleniu teraz. W takim przypadku, ukuł solanki do peklowania szybkiego gotowania kapusty, pozwalając na marynowane go przez trzy godziny. Wstępne przygotowanie standardowych produktach: kapusta, marchew strzęp wcierać, warzywami i odrobiną dodać trochę soli. Następnie w „sałatki” dodaje czosnek ugięcia, przy czym podstawa jest umieszczana na misce i zagęszcza. Przygotowywania solanki, kapusty: gotowano dwa szklanki czystej wody wlewa się do niej pół szklanki oleju roślinnego i octu ćwierć kubka, a także dodać cukier (0,5 filiżanki) i łyżkę szkiełkiem grubej soli. Wrzenia prowadzi się jeszcze przez pięć minut, a następnie wlewa się do gorącej kapusty marynaty, które bezpośrednio umieścić towar. Trzy godziny później, możemy już znieść tabeli. Lub przesunąć do kompaktowego pojemnika i schować do lodówki.

kapusta napar

Innym ciekawym Marynata do kiszonej kapusty. Przepis ciekawy i te, które nie zniszczyć głowę, jak zwykle, i pokroić w plastry 4-8, mimo jak duże głowy kapusty. Wrzącej wody wlewa w ilości soli trzy łyżki litrze wody i po dodaniu w anyżowy kminku (łyżeczka do herbaty) i kompozycję wlewa wrzenia kapusta. Aby nie pojawiły – wciśnięty lżejszych ładunków. Ciężkie ciśnienie może dokonać warzyw i delikatnego nacisku. Po ochłodzeniu solanką, zbiornik jest umieszczany skorupę czarnego chleba żytniego. kapusta Wander wynosi 3-4 dni w cieple. Potem pakowane na banki, uzupełnione świeżych żurawin lub żurawiny, szczelnie zamkniętymi powiekami i ukryty na przechowanie.

kapusta miód

Co było nie do wzbogacania solanki kapustę! Przepis z miodem w najprostszej wersji zakłada prymitywny substytut cukru w pszczołę marynacie darmo. Jednak znacznie ciekawsze i smaczniejsze podążać inne zalecenia. Sam solankę przygotowuje się z wody, soli (łyżki na litr) i cukier (dwie łyżki w tej samej ilości). Gdy rozpuści się wlać ugaszenia pożaru i marynaty jest chłodzony. Kapusta z marchewką strzępić i wymieszać. Solitsya warzyw będą w rondlu lub małego wiadra i kawałek płyty nie powinny być aluminium. Jego dno i boki są smarowane miodem naturalnym, hojnie, ale bez fanaberii. Pojemnik składa się kapustę i rodzynek usiana goździków. Schłodzoną solanką wlewa tak, kapusta pod zniknął całkowicie. Wprowadzenia towarów, a kawałek płyty pozostaje w ogniu przez 2-3 dni. Okresowo, konieczne jest, aby spróbować kvass roślinne różnym czasie, w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Kiedy przychodzi do pożądanego stanu, jest on usuwany na zimno.

koreański

Koreańskie recepty odwołać się do wielu kucharzy domowych. Przede wszystkim dotyczy to różnych marynat. Istnieje Koreańczycy i ich solanka z kapustą. Przepis z octem jest często określany marynat, ale nie powinno to być przeszkodą, aby spróbować. Oprócz marchwi, kapusty zmieszano z czosnku, a nawet (w taki sam bez niego!) W 600 ml wody pobieranej pół łyżeczki cukru, jeden – soli do ośmiu – dziewięciu procent octu jabłkowego. Można wymienić jadalnia, ale smak będzie nieco mylące. Po usunięciu z płyty w marynacie dodaje się żądaną koreańskiego przyprawa. Podostyvshim mieszanina solanki roślinny wylewa się na nim znajduje się jarzmo, kapusta pozostaje w ciepłym noc.

gruziński

Kapusta piękny szkarłat kochać wszystkich, nawet tych, którzy nie są zbyt chętnie z niego w postaci marynowanych. Istnieje wiele opcji dla gruzińskiego receptury. Oferujemy jeden z nich, który jest uznawany za najlepszy wśród swoich „mistrzów”. Najważniejsze w nim – nie tylko dla solanki kapustą receptury z buraki wymagający w stosunku do innych składników. Po pierwsze, kolby są wybrane małe. Jakie są one większe, tym większe ryzyko, że plaster rozpadnie, a to powinno być w stanie nienaruszonym. Po drugie, burak podjęte dokładnie połowa masy kapusty. Po trzecie, z zielonym arkusza jest ważna tylko seler – dwie duże wiązki w trzech funtów kapustą. Po czwarte, czosnek (wymagane minimum dwie głowice) i ostra papryka, trzy strąki. I wreszcie solanką wylewa się całkowicie schładzany tak, że jest konieczne, aby przygotować wcześniej. W dwóch litrach wrzącej wody rozpuścić trzy łyżki soli do góry, można morze. Kapusta jest cięta nie jest bardzo duże segmenty, burak – cienkie plasterki, pieprz – pierścionki, ząbki czosnku – wzdłuż na pół. Wszystkie warstwy rozprzestrzeniania: kapusta – buraki – przypraw z gałązki selera. Pierwszy i ostatni być buraki. Pojemność jest zadaszony i odstawić na co najmniej trzy dni. Gdy dostanie solanka nasycony kolor, można rozpocząć próby. Nawiasem mówiąc, w takiej zalewie smaczne wszystkiego, łącznie z solanką, buraki i czosnku.

francuski

Jeśli zastosujemy się do zaleceń królów kulinarnych, nie trzeba marynowane kapustę. Przepis w czymś podobnym do konwencjonalnego rosyjskim, ale zawiera tyle sterty egzotyczne składniki do marynaty. Kapusta Shred, wbity solą i umieścić w pojemniku, pereslaivayas dodatki: liczba kapusta – papryka, groszek, winogrona, plastry jabłek i pigwy ponownie kapusty, jabłek, śliwek i pieprzem ponownie. Sekwencję obserwowano do produktów końcowych. Top zamknięte całych liści kapusty, na której umieszcza się ładunek. Jeśli sok jest mały, i to nie działa, to zwieńczona ciepłej słonej wody. Wander będzie trzy tygodnie, więc to zajmie cierpliwość. Ale smak – niesamowite!

Solanka dla kiszonej kapusty: przepis w indyjskim

Miłośnicy korzenny musi spróbować. Trzy litry solanki wziąć cztery łyżki himalajskiej różowej soli (można wziąć na morze), taką samą ilość brązowego cukru, trzy lavrushki, trzy małe saszetki gorącej pieprz, łyżka kurkumy, czarnego pieprzu i garam masala, (jeśli można znaleźć). Wszystkie suche składniki, wlać mieszaninę do warzyw, a następnie wlewa się gotowane ale schłodzono wodą. Fermentacja będzie utrzymywać 3-5 dni, w zależności od wielkości naczynia.