374 Shares 1040 views

udar mózgowy: profilaktyka. Środki ludowe dla prewencji udaru mózgu

Udar mózgu – jest patologiczna, zagrażające życiu, jak charakteryzuje się nagłym naruszeniem krążenia mózgowego. Zatem istnieje ogromne śmierć komórek nerwowych, a połączenia między nimi zostaje przerwany, a pojawia się także w mózgu lub ogniskowych objawów neurologicznych, który trwa dłużej niż jeden dzień, i może prowadzić do śmierci.


Jeśli przed taka diagnoza ustawić głównie osoby starsze, w ostatnim gorączkowy tryb życia przyczynia się do tego, że nawet młodzi ludzie są często narażone na tak poważnych chorób, takich jak udar mózgu. Zapobieganie tej chorobie można zaoszczędzić nie tylko na długotrwałej niepełnosprawności, ale również do ratowania życia.

Jak niebezpieczne jest udar mózgu?

Udar mózgu – to bardzo poważna choroba. Poza faktem, że ta choroba może prowadzić do nagłej śmierci, wciąż może sprawić, że osoba inwalidą, który był praktycznie zdrowy. Najczęstszymi powikłaniami są następujące:

 • Niedowład – częściowe naruszenie lub ograniczenie ruchów kończyn.
 • Paraliż – kompletny unieruchomienie kończyn, często obserwuje się uszkodzenia na jednej stronie. Ten tak zwany niedowład połowiczy, gdy w tym samym czasie nie działa ramię i nogę na bok.
 • Zaburzenia mowy.
 • Zaburzenia równowagi.

Wszystkie te powikłania prowadzą do długich i czasami nawet trwałego inwalidztwa, po którym zupełnie zdrowe do niedawna ludzie uważają, że trudno jest dostosować się do środowiska społecznego.

Czynniki ryzyka udaru mózgu

Profilaktyka udaru mózgu, którego celem jest czynników kontrolnych, które mogą spowodować tę chorobę i ich korekty. Należą do nich:

 • Nadciśnienie tętnicze i ciśnienie krwi spada, ryzyko wzrasta proporcjonalnie do liczby ciśnienie krwi.
 • Miażdżyca.
 • Choroby układu sercowo-naczyniowego. Na przykład, migotanie przedsionków zwiększa ryzyko udaru niedokrwiennego mózgu.
 • Długoterminowe stres i stres nerwowy.
 • Wiek po 50 roku życia. Im starszy pacjent, tym większe ryzyko zachorowania na tę chorobę.
 • Zaburzenia metaboliczne.
 • Choroby układu hormonalnego, takich jak cukrzyca.
 • Palenie zwiększa ryzyko mózgowe (CVA) o 50%.
 • Spożywanie alkoholu i narkotyków.
 • Długotrwałe stosowanie niektórych leków, takich jak doustne środki antykoncepcyjne i leki przeciwzakrzepowe.
 • Współczynnik sex – u mężczyzn po 45 latach zagranicznej wyższym ryzykiem udaru niż u kobiet.
 • Dziedziczność.
 • brak aktywności fizycznej.
 • Otyłość i nadwaga.

Prewencji pierwotnej i wtórnej

Wszystkie te czynniki mogą powodować rozwój poważnej choroby przed nami. Profilaktyka udaru mózgu dzieli się na pierwotne i wtórne. Profilaktyka pierwotna obejmuje czynniki ryzyka choroby. To może być prowadzone w całym stanie, jak również indywidualnie.

Cele drugorzędne wyeliminować czynniki ryzyka udaru mózgu, które w pewnych okolicznościach mogą powodować nawrót choroby. Najskuteczniejszą metodą jest regularne wizyty kontrolne, które pozwalają na terminowe wykryć i zapobiec niepożądanym odchylenia i, jeśli to konieczne, za pomocą leków do zapobiegania chorobom. Ponadto, zarówno pierwotnej i wtórnej profilaktyki udaru odbywa się nie tylko za pomocą leków, ale przy użyciu tradycyjnej medycyny, jak również poprzez zaprzeczenie złych nawyków i szkodliwych czynników.

dieta

Profilaktyka udaru mózgu w domu zapewnia prawidłowe odżywianie, aby zapobiec niekorzystne czynniki, które mogą powodować choroby. Taka dieta powinna zawierać wystarczającą ilość świeżych owoców i warzyw, chude mięso (pierś z kurczaka, cielęcina, wołowina), ryby, odmiany o niskiej zawartości tłuszczu i orzechów.

Pokarmy zawierające tłuszcze zwierzęce, powinny zostać usunięte. Pożądane jest również, aby korzystać z łatwo przyswajalnych węglowodanów. Należą do nich wszystkie słodycze, ciastka, wypieki. Jako deser można racjonalnie spożywane suszone owoce (śliwki, morele). Czekolada niech w ograniczonych ilościach. Powoli wchłaniane węglowodany użyteczne obejmują śniadanie, pożądane jest, aby wykorzystać je ze świeżymi warzywami. Może to być kasza gryczana lub proso witaminy sałatki ubrany z oliwą z oliwek.

Powinny być usunięte i smażonych wędzonych produktów żywnościowych zawierających cholesterol (kurczak żółtka, smalec i tym podobne. D.), konserwanty, solenie i marynat. Nadmiar soli retencji wody w organizmie, co może wywołać atak nadciśnienia. A to, z kolei, jest niekorzystnym czynnikiem, który może dać impuls do rozwoju mózgu.

Ludzi z nadmierną masą ciała wymagana jest w celu zmniejszenia masy ciała. Ale należy to robić stopniowo. Drastycznie schudnąć nie może, ponieważ może to powodować różne problemy zdrowotne, w tym udaru mózgu. Bez szkody dla organizmu może pozbyć się dodatkowych 2,5-3 kg miesięcznie.

stres ćwiczenia

Regularne ćwiczenia wzmacniają naczynia krwionośne i organizmu jako całości. Ale muszą być umiarkowane, zwłaszcza u pacjentów, którzy przebyli udar mózgu. Przeciążenie i tak osłabiony organizm nie może. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w wolnym tempie. Zapobieganie tego rodzaju przyczyni się do osłabienia organizmu przyjść tonem.

zgubne nawyki

Kompletny brak złych nawyków znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy naczyń krwionośnych mózgu i zakrzepów. Środki te mogą zapobiec udar mózgu. Zapobieganie tego typu poprawia jakość i zwiększa długość życia pacjentów, kiedyś cierpiał na tę chorobę. Zmniejszenie liczby wypalanych papierosów nie jest profilaktyka, a nie zmniejsza prawdopodobieństwo ataku niedokrwiennego. kompletne zaprzestanie palenia skorzystają tylko.

Niektóre źródła podają, że małe ilości czerwonego wina dobre dla naczyń krwionośnych, ale tak nie jest. Najnowsze odkrycia naukowe wskazują, że alkohol w dowolnej ilości, oprócz szkody nie będzie niczego. Dla celów oczyszczania naczyń krwionośnych lepiej jest używać sprawdzonych środków ludowej.

Etnonauki

Zapobieganiu udarom mózgu środków ludowej jest możliwe jedynie po konsultacji z lekarzem. Jest to często stosowane w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak lek. można wykorzystywać następujące narzędzia:

 • Kolba herbaty grzyba. Jest on używany do pół szklanki 3-5 razy dziennie.
 • Alkohol Nalewka z kasztanowca. 30 kropli uprzednio rozpuszczonego w niewielkiej ilości wody lub herbaty i rozpuszczono 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Nalewka przygotowywane następująco: a słoik pół litra całkowicie wypełniona kwiatów lub owoców kasztanowca oraz całkowicie napełnić z wódki. Oczyścić słój w ciemnym miejscu przez 14 dni. Po filtra i wynikające infuzji wylewa do naczynia z ciemnego szkła.
 • Świeży korzeń imbiru – dodany do herbaty lub jakichkolwiek napojów. Mielonego imbiru mogą być dodawane do potraw mięsnych.
 • Kruszywo gałka muszkatołowa – dodaje się do każdej potrawy. Proszek gałka może trzymać w ustach przez kilka minut, a następnie połknąć, wyciska zimnej przegotowanej wody.
 • Snem użyteczne do każdego nozdrza zakopać wodnego Mumie 2 krople.
 • Przy wysokim poziomie cholesterolu w zapobieganiu miażdżycy, co może powodować udar, warto jeść pokarmy, które zawierają w swoim składzie naturalne statyn. Należą kurkami i śledzia. Ale śledzia nie powinno być słony, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, a na parze lub piec. Duże ilości soli, produkt ten nie bardzo nadaje się do zdrowej diety.
 • Aby oczyścić naczynia krwionośne jest przydatna do korzystania z narzędzia, wykonane z miodu, cytryny i czosnku. Wszystkie składniki są w równych ilościach. Cytryna i czosnek zgnieciony w blenderze. Czosnek zanim konieczne jest, aby oczyścić i umyć cytrynę dokładnie. Nawiasem mówiąc, szlifować cytrusy prosto ze skórki. Powstały narzędzie może być przechowywana w lodówce i podjąć jedną łyżeczkę dziennie.

Po raz kolejny: profilaktyka udaru mózgu środków ludowych muszą być pod nadzorem lekarza prowadzącego i jego zalecenia. Tylko w takich okolicznościach będzie to korzystne.

Profilaktyka udaru mózgu. Surowce

Opcja ta, jak wielu pacjentów są najbardziej skuteczne. Omówmy plusy i minusy.

Jak dobrze wiadomo, szczególnie powinna dbać o siebie, aby ci, którzy są narażeni na tych strasznych chorób, jak udar mózgu. profilaktyka wtórna w tym przypadku polega na stosowaniu leków. Ponadto, często po przemijający atak niedokrwienny , lekarze zalecają pacjentom chirurgii rekonstrukcyjnej na tętnicach szyjnych, które mogą uratować im życie.

Osoby cierpiące na nadciśnienie, to jest dwa razy dziennie zalecany do pomiaru ciśnienia krwi i zapisać numery w specjalnym dzienniku. W recepcji, kardiolog, zapisy te muszą udać się do lekarza, aby mógł odebrać skuteczne leczenie nadciśnienia tętniczego, które jest czynnikiem ryzyka udaru mózgu – zarówno krwotoczny i niedokrwienny. środki przeciwnadciśnieniowe, takie jak „Lozap” i „Lozap plus” może być przypisana do leczenia nadciśnienia. Ponadto mogą być stosowane do awaryjnego obniżenia ciśnienia krwi, na przykład, lek „Capoten” i moczopędne, na przykład, „Furosemid” ( „Lasix”). Leki przeciwnadciśnieniowe pacjenci muszą trwać długo stać w stabilizacji poziomu ciśnienia krwi. Dostosować leki, oznacza, że muszą kardiolog nużące kontrolowanego lub lekarza. Taka profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu rozszerza aktywnego życia pacjentów i pozwala im na tyle długo, aby czuć się w sposób zadowalający. Jakie inne leki są przepisywane do swoich pacjentów?

Aby atak mózgowy nie powtórzy, profilaktyka musi obejmować odbieranie przeciwpłytkowe i terapię przeciwbakteryjną. Dość często, kardiolodzy polecam branie narkotyków, takich jak „Aspirin”, „tyklopidynę” klopidogrel „” dipirydamol”. Terapia ta jest zwykle zaprojektowany przez długi czas. To może trwać latami. Ważne jest, aby okresowo monitorować agregację płytek krwi. Z jego wzrost jest konieczne przypisanie pacjentów przyjmujących leków przeciwpłytkowych lub przeciwzakrzepowych, w tym „warfaryna”. leki te hamują tworzenie się skrzeplin, a tym samym zapobieganie powstawaniu udaru.

Profilaktyki udaru mózgu, miażdżycy, w celu obniżenia cholesterolu. Zwiększenie jej tylko 10% normalnej zwiększa ryzyko udaru mózgu o 25%. Nadmiar cholesterolu o niskiej gęstości (znane również powszechnie złego cholesterolu lepkie) sprzyja tworzeniu się na ścianach naczyń krwionośnych blaszek miażdżycowych. Wysokie ciśnienie krwi, zwiększa ryzyko udaru mózgu. Jak przeprowadzić profilaktyki udaru mózgu w tym przypadku? cholesterol jest niezbędny, aby spróbować utrzymać normalne. Aby zmniejszyć to stosowane obniżającego poziom lipidów, które obejmuje statyny. Do leków takich grup obejmują, na przykład, „” „simwastatyna Niacyna”, „prawastatyna”. Z reguły te leki powinny być podejmowane przez pacjentów do końca życia.

Ponadto, należy wziąć zespoły wzmacniające ściany naczyń, zwiększają elastyczność i dźwięk. Lekarze zalecają środkiem „Ginkgo Biloba Forte”, który zawiera substancje czynne pochodzenia roślinnego, które zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych i normalizowanie jej koloryt. W ten sposób możliwe jest zapewnienie kompleksowej profilaktyki choroby niedokrwiennej serca i zawału mięśnia sercowego.

Różnice udaru u mężczyzn i kobiet

 • Według statystyk, kobiety skok zazwyczaj wpływa okres wiekowej po 60 lat, podczas gdy u mężczyzn ryzyko tam jej rozwoju po 40 latach.
 • Mężczyźni noszą choroby łatwiej niż kobiety.
 • Pełna rekonwalescencji po udarze mózgu u mężczyzn zdarza się znacznie częściej niż kobiety.
 • Statystyki pokazują, że śmiertelność wśród kobiet po chorobie jest znacznie wyższy niż w przypadku mężczyzn.
 • Damskie czynnikami ryzyka udaru mózgu: doustne środki antykoncepcyjne, migrena, zaburzenia ciąży, a także wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy.

Profilaktyka udaru mózgu u kobiet i mężczyzn

Aby mówić o profilaktyce tej choroby, konieczne jest, aby zrozumieć jego przyczyny. Tak, palenia i przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych sprawiedliwego seks po ukończeniu 30 lat zwiększa ryzyko udaru mózgu o 25%, w porównaniu do osób niepalących i wolą inne rodzaje pań antykoncepcji. Wynika stąd logiczny wniosek, że profilaktyka udaru mózgu u kobiet z podobnymi uzależnieniami i środków zapobiegawczych zmniejsza ich wyrzec.

Także ludzie są bardzo wrażliwi i nie stres, częste zmiany nastroju są bardziej narażone na udar mózgu. Takie pacjentów jako środek zapobiegawczy może być wskazane, aby codzienne spacery na świeżym powietrzu, prysznic kontrastu rano, aw cięższych przypadkach – przyjmowanie środków uspokajających, ale mogą być podjęta dopiero po konsultacji z lekarzem. Jeśli cierpisz na bezsenność, a następnie jako hipnotyczna przydatna przed snem wypić pół szklanki ciepłej herbaty ziołowej lub rumianku.

Jak uniknąć udaru mózgu? Zapobieganie tej chorobie powinno być ukierunkowane na ograniczanie i eliminowanie czynników ryzyka. Aby to zrobić, corocznie prowadzonych badań medycznych i klinicznych badanie populacji. Pamiętaj, aby przejść testy dla cholesterolu i glukozy we krwi. W identyfikowaniu problemów zdrowotnych, należy podjąć kroki w celu ich wyeliminowania. Wszystkich obywateli, niezależnie od ich wieku i płci, pożądane jest, aby porzucić złe nawyki.