212 Shares 5848 views

23 lutego: festiwal sportowy w przedszkolu. Scenariusz wakacyjny

Działania w przedszkolu powinny być znaczące i dynamiczne. Wtedy dzieci nie będą zmęczone, biorą udział w zawodach z zainteresowaniem. Jeśli zorganizujesz festiwal sportowy w przedszkole 23 lutego, obecność tatusiów i dziadków będzie dodatkowym bodźcem do obchodów. W scenariuszu wydarzenia należy uwzględnić bohaterskie momenty (na przykład wiersze o walorach uczestników wojny), tak aby dzieci miały specyfiki urlopu.


23 lutego: wakacje w przedszkolu

Takie święto odbywa się w DOW od drugiej grupy młodzieży. Grupy pielęgniarskie zazwyczaj nie biorą udziału w tym wydarzeniu. Niemowlęta od 3 do 5 lat zapraszani są na uroczystości dla starszych uczniów w formie widowni. W innych przypadkach przechodzi jako rodzaj rozrywki.

Dla seniorów przedszkolnych, święto odbywa się z rodzicami (ojcami). Przewiduje następne wydarzenie – 8 marca (z mamą).

W każdym DOWU są różne tradycje trzymania 23 lutego: festiwal sportowy w przedszkolu, Koncert dla taty, wyścigi przekaźnikowe na ulicy, quiz.

Najbardziej ekscytującą rzeczą w przygotowaniu się na wakacje jest wypróbowanie swojego munduru wojskowego. Przedszkolaki ubierają się w piloci, marynarzy, zwiadowców, rycerzy, piratów. Dziewczyny w kształcie pielęgniarek. Lub ubierz się jak piękne księżniczki, które muszą być uratowane.

Jak przygotować się na wakacje?

W domu 23 lutego w przedszkolu nauczyciele przygotowują tematyczny kącik. Są gazety ścienne z gratulacjami, zdjęcia ojców, dziadków. Eksponaty i rysunki dzieci na temat wojskowym są wystawione – samoloty, statki, czołgi, pistolety.

Przedszkolaki zaczynają przygotowywać prezenty dla taty i dziadków na kilka dni przed wakacjami. Uczy się poezji, pieśni wojskowych. Nauczyciele prowadzą rozmowy o patriotyzmie, rodzajach żołnierzy. Dzieci patrzą na zdjęcia z wyposażeniem wojskowym.

W niektórych placówkach przedszkolnych dzieci są pokazane na wideo – fragmenty paradacji na Placu Czerwonym, gdzie można zobaczyć wojskowe ćwiczenia, flagi, różne formy żołnierzy, czołgi i samoloty.

W domu Obchody 23 lutego w przedszkolu, możesz zaprosić oficera wojskowego lub policjanta. Gość powie dzieciom o dniach roboczych, pokaże medale i nagrody.

Dekoracje świąteczne

W grupie lub w przestronnej hali można przygotować "Walk of Fame". Jest to rodzaj rogu z rysunkami dla dzieci, rzemiosło na tematy wojskowe. W korytarzu warto spojrzeć na kolaże zdjęć żołnierzy, sprzętu wojskowego i akcesoriów.

W wystroju hallu można używać kolorów flagi rosyjskiej. Tło jest ozdobione uroczystym salutem – gwiazdami o różnych rozmiarach i kolorach. Z modułów miękkich do budowy wieży, twierdzy lub tunelu, przez które dzieci mogą wchodzić w proces gry.

23 lutego – święto w przedszkolu, którego konstrukcja zazwyczaj składa się z materiału sportowego. Są to flagi, batony przekaźnikowe, obręcze, kręgle, duże kulki gimnastyczne.

23 lutego – festiwal sportowy w przedszkolu: scenariusz

Podczas opracowywania scenariusza uwzględniany jest temat wakacji. Jeśli jest to turniej rycerski lub partia piratów – to wybierane są odpowiednie konkursy, wiersze, tańce.

Początek wakacji to wejście dla dzieci do sali z flagami lub sułtanami. Przebudowa w 2-3 kolumnach, kilka ćwiczeń gimnastycznych. Czytanie wierszy, śpiewanie piosenek.

Następnie dzieci dzieli się na 2 lub 3 drużyny – zależy to od liczby uczestników. Każdy zespół ma własną formę i atrybuty. Jeśli festiwal sportowy odbywa się z papieżami – stanowią uzupełnienie zespołów dla dzieci. Są gry, zabawne wyścigi przekaźnikowe. W przerwach, aby zmniejszyć obciążenie ciała dziecka, można przygotować interesujące pytania dotyczące broni armii.

Koniec podsumowania wakacji. Nagroda odbywa się w ogólnym stylu imprezy – to medale, medale, skarby czy przysmaki.

Najlepiej się umówić 23 lutego festiwal sportowy w przedszkolu. Scenariusz Powinien wziąć pod uwagę okresy aktywności motorycznej i bierność dziecka. W okresie odpoczynku dzieci konieczne jest włączenie tańca i dziadków – może to być opowieść o armii lub pieśń z gitarą.

Temat wakacje na morzu

Festiwal Sportowy w przedszkole do 23 lutego Można zorganizować temat nadmorski. Dzieci ubierają się jako marynarze. Aby zespoły były inne – mogą to być różne okręty wojenne i różne atrybuty formularza. Przekaźnik zbliżony do tematu wakacji.

" Zbuduj statek ". Moduły Soft są przygotowywane dla 2 zespołów. Dziecko bierze 1 część statku (1 moduł), biegnie i umieszcza w pewnym miejscu. Następny uczestnik ma drugą część statku. I tak dalej, dopóki zespoły nie zbierz ich statku.

Przekaźniki zastępują pytania lub zagadki. Na przykład:

  • Jaka jest nazwa kucharza na statku? (Cook);
  • Z czym możesz zatrzymać statek? (Przy użyciu kotwicy);
  • Czy można pić wodę morską? (Nie, jest słone);
  • Jakie ptaki latają nad statkiem podczas rejsu? (Mewy, albatrosy);
  • Jaka jest pierwsza część pokładu? (Feed).

Pirate wakacje tematów

Biorąc pod uwagę temat – dzieci ubierają się jako piraci 23 lutego. Festiwal Sportowy w przedszkolu Nie robi bez ciekawych postaci. Możesz ubierać się i rodziców w piratach – będą organizatorami konkursów.

" Węzeł morski ". W każdym zespole jest dorosły. Podczas wyścigu przekaźników, piratów dorosłych uciekają i łączą węzeł morski na liny. Następnie, dzieci biegną przed nim.

Ucieczka od statku piratów . Dziecko umieszcza pierścień życiowy, biegnie do "brzegu" przez wszelkiego rodzaju przeszkody (szpilki, obręcze, moduły). Uczestnik wraca do swojego zespołu.

Działka może być zbudowana wokół znalezionej mapy piratów. Z jej pomocą dzieci i dorośli pokonają przeszkody (wyścigi przekaźnikowe), odwiedzą różne kraje i poznają swoich mieszkańców (tańce, pieśni, wiersze), znajdą skarb.

Dziewczęcy temat wakacji

Na takie wakacje można zrobić pociski rycerzy od chłopców – od srebrzystego isolonu. Dziewczynki ubierają się w bajkowe księżniczki, które zostaną skradzione (lub czarowały) Smok (postać dorosła). Zadaniem rycerzy jest spełnienie wymagań Smoka (przekaźnik), odgadnięcie 3 zagadek i zapisanie księżniczek.

" Dociągnij cel ". Zespoły wrzucają do kosza worki piasku.

" Polowanie na Rycerza ". Przez przeszkody leśne – wąwozy, strumienie, wzgórza (obręcze, kręgi, ścieżka masażu) – aby dotrzeć do polany, gdzie przemieszczają się dzikie zwierzęta (zabawki). Każdy członek zespołu umieszcza w specjalnej torbie 1 zabawkę i wraca do swojego zespołu.

Festiwal Sportowy w przedszkole do 23 lutego można zakończyć wspólnym tańcem rycerzy i przyniósł. Po tym – zaproś Smoka do traktowania w grupie.

Wojskowe tematy wakacji

W hali, poza rejestracją wojskową, do wprowadzenia odcinka na festiwal sportowy w przedszkolu: "Sport to zdrowie, siła i odwaga", "Sport to życie".

Każda drużyna wybiera formę pewnego rodzaju oddziałów. Na początku obchodów można zorganizować parę – są sondaże, dzieci przemaszerowały przed gośćmi, demonstrowały swoje oddziały. Przedszkolaki czytają wiersze o armii, wojska, zwycięstwie. Pary mogą wziąć udział w konkursach.

" Jeźdźcy ". Dziecko bierze worek piasku, spoczywa na ojcu na ramionach. Ojciec prowadzi jeźdźca do określonego miejsca. Dziecko rzuca worek na cel. Zarówno powrót do swojego zespołu, jak i przekazanie batonu.

" Pole minowe ". Do tego konkursu dwa koliska są przymocowane do kolan tatusiów i dzieci. Konieczne jest, aby przejść przeszkodę tak, aby kule nie pękły.

Przekaźniki są przeplatane pytaniami quizowymi:

  • Kto chroni granicę kraju? (Funkcjonariusz Straży Granicznej);
  • Jak są powołane wojsko, które kontroluje zbiornik? (Tankowce);
  • Za które otrzymujesz zamówienia i medale? (Odwaga, odwaga, waleczność, czyn).

Wakacje na ulicy dla starszych przedszkolaków

Jeśli pogoda jest ciepła, bezwietrzna, to można zorganizować imprezę na ulicy poświęconej 23 lutego. Festiwal sportowy na świeżym powietrzu powinien rozpocząć się od przygotowania miejsca na uroczystości. Jeśli wyścigi mają przyjść – wyczyść śnieg tak, aby drużyny i widowni mają wystarczająco dużo miejsca.

Udekorować ulice umieszczone w sztandarach flag, plastikowych latarek, kręgle. Możesz zbudować fortecę – to będzie ostatnim punktem przekaźnika i miejscem nagród.

Konkursy na ulicy odbywają się w sankach, nartach 23 lutego. Festiwal sportowy w przedszkolu kończy się uroczystością wręczenia nagród. Musimy się upewnić, że obie drużyny wygrywają. Na przykład dla każdego zespołu – jego własną nominację i te same prezenty, dyplomy, proporczyki. Dziewczyny po zakończeniu wakacji dają chłopcom prezenty – rysunki lub ręcznie robione artykuły.