295 Shares 8824 views

Klark Geybl (Clark Gable): biografia, filmografia i najlepsze filmy z aktorem (na zdjęciu)

Klark Geybl – jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów początku XX wieku. Jego filmy i dzisiaj są popularne wśród widzów. Pomimo wszystkich trudności, Clark stała się prawdziwym wzorcem – każdy człowiek próbuje trochę zysku niczym słynnego aktora. Co możemy powiedzieć o kobiecej widowni – płeć piękna została uznana za idealny. Ale droga do sukcesu Clarka był trudny i drażliwy.


Klark Geybl: biografia i dzieciństwo

Przyszły aktor światowej sławy urodził się 1 lutego 1901 w mieście Cadiz, w stanie Ohio. Jego ojciec, Uilyam Genri pracował w odwiertach naftowych wiertarek. Adeline matka cierpiała na padaczkę i zmarł, kiedy Clark miał zaledwie siedem miesięcy. Jego ojciec wysłał dziecko do przybranych dziadków.

Po chwili tata chłopca ożenił się ponownie, a następnie zabrał syna do domu. Razem z macochą Dzhenni Klark przeniesiony do Houpdeyle. Nawiasem mówiąc, chłopiec interesował się sztuką od najmłodszych lat. W szkole był w orkiestrze, a często brał udział w produkcjach teatralnych. Ojciec Clark czuł jego pasja kaprys. Niemniej macocha Jenny wspiera dążenia chłopca do angażowania się w teatralności. W wieku 16 lat, Klark Geybl uciekło z farmy nadrzędnego.

Jak zrobił karierę aktorską?

Oczywiście, człowiek marzył o pomyślnej przyszłości. Ale droga do sławy była niezwykle trudna. Młody człowiek dorabiał jako robotnik w teatrze. Aby przetrwać, pracował w tartaku, dostarczanie gazet, sprzedaży krawaty, i tak dalej. D.

Dość zaskakująco prosty szczęście dziecko – w 1924 roku poznał słynnego teatru aktorka Dzhozefinoy Dillon. Pomiędzy nimi natychmiast zaczął romans, aw tym samym roku wzięli ślub. Nawiasem mówiąc, ta kobieta była 14 lat starsza od Clarka. Młody mężczyzna wszedł do obsady swojego ciała, a nawet dostał niewielkie role w filmach niemych. Na przykład w 1924 roku zagrał epizodyczną rolę w filmie „Zakazane Paradise”, a w 1995 roku jako statystyk udział w kilku filmach – „Wesoła wdówka”, „Ben-Guru”, etc …

Pierwsze prace w Hollywood

Wkrótce Clark opuszcza swoją pierwszą żonę, i zaczyna spotykać aktorka Rhea Lenghem. To ona doprowadziła go do Broadway, uczy dobrych manier, on zaszczepił poczucie stylu, aby zapewnić udział w kilku produkcjach. Tutaj zauważył producentów, a wkrótce popularna amerykańska firma Metro-Goldwyn-Mayer zasugerował aktora do podpisania długoterminowej umowy.

Od tego czasu, Klark Geybl regularnie otrzymała małe role w filmach. W 1931 roku dostał małą scenę w filmie „Front Page”, „Secret Six”, „Krwawy sport”, „Night Nurse”, „Syuzan osobników swojego gatunku”, „Obsessed” i tak dalej .. W 1932 roku pojawił się na ekranie w rola właściciela firmy gumowym Dennis Carson w melodramacie „Czerwony pył”.

W 1933 roku aktor dostaje kolejną rolę w filmie „Dancing Lady”. Tutaj grał producenta patch Gallagher zakochana w jednym ze swoich aktorek.

Nawiasem mówiąc, w jego pierwszych filmów Clark, zazwyczaj pojawia się jako zdradziecki złoczyńców i koktajli. Wkrótce jednak sytuacja się zmieniła, ponieważ zdecydował się odejść od tradycyjnej roli, co doprowadziło do niewyobrażalnego sukcesu w przyszłości.

Film „It Happened One Night” i długo oczekiwana uznanie

Pomimo faktu, że pierwsza próba w branży filmowej były bardzo udane, Klark Geybl wciąż uważane mierny aktor. Ale 1934 był przełomem w jego karierze. To właśnie w tym czasie fotografowania odbyła się zabawa komedię romantyczną „It Happened One Night”.

Fabuła jest dość naiwny. kapryśna córka milionera Ellie zaangażowany do bliskiej osoby, bez zgody ojca. Aby nie dać jego córka zrobić coś głupiego, tata zdecyduje się umieścić ją w areszcie domowym na własnym jachcie. Oczywiście, zrozumiały dziewczyna udaje się uciec. Teraz wystarczy, aby dostać się do narzeczonego. Magistrala Ellie spotyka Peter Warne – przegrany dziennikarz. Choć od pierwszych sekund między nimi złamał niechęci, Peter nadal zgadza się pomóc dziewczynie, aby dostać się do Nowego Jorku.

Rola Peter Warne Clark przyniósł uznanie i przychylność amerykańskiej publiczności. To było po tym filmu aktor stał się wzorem do naśladowania i tajne marzenie każdej kobiety.

Klark Geybl: Filmografia

Po tak oszałamiającym sukcesie zaczynają oferować aktor w roli głównej różne projekty. Filmy z Clark Gable zaczynają być popularne, i ustawić człowieka o nazwie „King of Hollywood”.

W 1935 roku grał kapitan Alan Gaskell w melodramacie „The Sea chiński”. W tym samym roku zagrał rolę zbuntowanego arystokraty Kristiana Fletchera w filmie „Bunt na Bounty”. W 1936 roku zagrał również w kilku filmach. W szczególności, dostał główną rolę wydawcy Vana Stenhoupa w komedii romantycznej „Wife vs. Sekretarza”. Popularnością wśród widzów i cieszył się melodramat muzyczny „San Francisco”, gdzie Klark Geybl grał cyniczny właściciel klubu nocnego Blackie Norton jest zakochany w jednej ze swoich śpiewaków.

Później były inne filmy, w tym „Miłość w biegu”, „Saratoga”, „pilot doświadczalny”, „Delight idiota” i tak dalej. D.

„Przeminęło z wiatrem” i szczyt kariery

W 1939 roku aktor otrzymał propozycję roli w filmie „Przeminęło z wiatrem”, którego scenariusz został oparty na powieści Margaret Mitchell. Clark początkowo odmówił udziału w filmie, bo myślałem zbyt trudną rolę. Ponadto, w tym czasie, Szczyt był już sławny aktor, właściciel „Oscar” i nie chcą grać razem z Viven Li, który był wtedy jeszcze mało znana brytyjska aktorka. Jednak w trakcie prac aktorzy zaprzyjaźnił. Były nawet pogłoski, że wszelkie romantyczne uczucia między nimi, ale Vivien, jak Clark, zawsze utrzymywał, że nic, ale przyjaźni, że nie.

Rola cynicznego, bezczelną i ciężkiej bogacza Rhett Butler przyniósł aktorowi uznanie międzynarodowe – są teraz o tym mówić na całym świecie. Historia miłości i nienawiści zepsute dziewczęta i dorosłe egoistą na tle wojny domowej szybko zamienił się w prawdziwą romantyczną historię. Film otrzymał aż osiem statuetek „Oscar” i stał się najbardziej dochodowym w historii amerykańskiego kina. Oczywiście, ten obraz na szczycie listy „najlepszych filmów z Clark Gable.”

Inne filmy featuring słynny aktor

Po sukcesie „Przeminęło z wiatrem”, jeden po drugim, a następnie filmów z Clark Gable. W 1941 roku pojawił się przed publicznością w postać oszusta Gerald Meldrick w melodramacie karnej „Poznali się w Bombaju.”

I stał się popularny film „Gdzieś znajdę You”, w którym aktor grał Dzhonata Davis, jeden z braci walczących z miłości do dziewczyny. W 1953 roku było to remake obrazu „Red Dust” o nazwie „Mogambo”, gdzie Clarke również zagrał główną postać. W 1958 roku dostał rolę kapitana Rich Richardson w dramacie wojennym „Run cichy, Run Deep”. I aktor pracował w 1960 roku w komedii romantycznej „Zaczęło się w Neapolu”.

Film "The Misfits", wydany w 1961 roku, był ostatnim dziełem słynnego aktora.

Życie osobiste Clark Gable

Jak już wspomniano, znany aktor został kilkakrotnie żonaty. W 1924 roku ożenił się Dzhozefine Dillon, a po rozwodzie z nią w 1931 roku ożenił się ponownie z Ria Lenghem, który, nawiasem mówiąc, był również starsze niż aktorem od 17 lat. Są para rozpadł się w 1939 roku. W tym czasie aktor już zainteresował się Carole Lombard.

W 1939 roku gwiazda żonaty partnerów. Małżeństwo Carol Clark można nazwać prawdziwie szczęśliwy. Aktor-Lovelace utrzymuje lojalność i przywiązanie do żony. Niestety, życie było tragicznie przerwana przez Carol – zginęła w wypadku samochodowym. śmierć żony ogromny wpływ słynnego aktora, który wbrew zakazom pracodawców, zaciągnął się do armii, stał się pilotem i rozpaczliwie szukał śmierci w walce. Niemniej jednak, w 1945 roku wrócił do domu już poważny lotnictwa i zacząć od nowa w folii.

Po powrocie Clark wpadł głową do pracy, a jego nowa pasja następnie siebie z szybkością błyskawicy. W 1949 roku ożenił się Sylvia Ashley, który został rzekomo być zepsute, chciwy i wulgarna dziewczyna. Ich małżeństwo rozpadło się po trzech latach, w 1955 roku aktor ożenił się ponownie z młodą manekin Key Uilyams.

Nawiasem mówiąc, w chwili śmierci aktora, jego żona była w ciąży. syn Clark Gable John urodził się 20 marca 1961. On nigdy nie widział swojego ojca. Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany wszystkich dzieci Clark Gable, to nie ma dowodów, że miał też córkę, Marie-Julie, pojawiły się po krótkim związku z aktorką Lorettoy Yang.

Nominacje i nagrody aktor

Jak wspomniano wcześniej, międzynarodowe uznanie przyszedł do aktora w 1935 roku. To kiedy został przekazany do wielu cenionych statuetkę „Oskara” dla najlepszego aktora w filmie „It Happened One Night”. Nawiasem mówiąc, Clark stała się swego rodzaju rekord – powiedział najkrótsze przemówienie w historii tej nagrody. Po ogłoszeniu aktor pojawił się na scenie, wziął statuetkę, powiedział: „Dziękuję” i wrócił do sali na fotelu.

Z biegiem czasu kariera Clark otrzymał także kilka nominacji. W 1936 roku był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora w filmie „Bunt na Bounty”. A w 1940 roku, znów staje się kandydat, ale teraz dla wizerunku Rhett Butler w filmie „Przeminęło z wiatrem”.

Klark Geybl został również dwukrotnie nominowany do „Złotego Globu” w 1959 roku (w kategorii najlepszy aktor za udział w filmie „Beloved nauczyciela”) oraz w 1960 (za rolę w filmie „nie dla mnie”).

tragiczna śmierć

Słynny aktor Klark Geybl zmarł nagle 16 listopada 1960 na planie. W tym czasie pracował nad filmem „The Misfits”. Nawiasem mówiąc, jego partner na filmie była Marilyn Monroe.

Nawiasem mówiąc, wdowa znanego aktora wielokrotnie obwiniał jego śmierć była jego partner. Po Marilyn był znany nie tylko za umiejętności aktorskie, ale również skomplikowane. Ona regularnie brakowało strzelanie dzień, stale dostosowane brzydkie skandali na planie, a raz nawet upił tabletki, po czym został przewieziony do szpitala. Nawiasem mówiąc, panno Monroe sama później w sesjach psychoanalizy, zwany jego zachowanie „nasty” i nie do przyjęcia. W tym czasie aktorka była pewna Clark – jej prawdziwym ojcem, a ten stały idea była przyczyną masowego zamieszanie i stałej kłótnie.