441 Shares 6690 views

Kwiaty borowiec matrona: fotografia, uprawy z nasion

Jednym z najbardziej urokliwych kwiatów w ogrodzie jest Hesperis. (именно так переводится его название с латинского языка) включает в себя около 30 различных видов. Borowiec Matrona (tak nazwa jest tłumaczone z łaciny) obejmuje około 30 różnych gatunków. Występuje w stanie dzikim na Kaukazie, w regionie śródziemnomorskim, Syberii Zachodniej, a także w Europie Wschodniej.


Pielęgnować rośliny zaczęły się w Europie w 16 wieku. W naszym kraju, kwiat został wprowadzony w 18. wieku. Pierzaczki Matrona urządzone trawników, klombów, ścieżki majątki. Dziś ten piękny kwiat jest używany do różnych kompozycji w ogrodach i ogródkach przydomowych. Aby ręcznie podnieść Hesperis trzeba znać cechy dla tego procesu.

ogólny opis

представлено в обзоре) называются еще ночной фиалкой. Kwiaty borowiec matrona (przedstawione w niniejszym przeglądzie zdjęcie) nazywane są również nocne fiołki. Wynika to wzmocnieniu jej zapach w godzinach wieczornych. Roślina ta należy do rodziny krzyżowych. Łodyga rośliny mogą rosnąć do 1 m wysokości. Ma mały puch. W górnej części trzonu znajduje rozgałęzione. Na tych nasady drzewa z klastrami fioletowych kwiatów.

Liście fiołków mają bogatą zielony kolor. Są wąskie (mniej niż 3 cm), ale wystarczająco długi (12 cm). отдаленно напоминает сирень. Podczas kwitnienia borowiec wielki Matrona mgliście przypomina bzy. Pąki mają cztery płatki. Znajdują się one względem siebie w poprzek.

Okres kwitnienia rozpoczyna się późną wiosną. Bierze o jeden i pół miesiąca. Jeżeli sąd była gorąca, sucha pogoda, okres kwitnienia może być zmniejszona. Jej aromat pączków może przypominać popularne w naszej części fioletowych fiołków. Jednak te dwie rośliny należą do różnych rodzin. Noc Violet urzeka jego pąki przetargowych, zmuszając ogrodnika cieszyć się nim. Dlatego popularność roślin rośnie.

zwłaszcza rośliny

представлено далее) является небольшим растением. Borowiec Matrona (pokazano zdjęcie poniżej) to mała roślina. Jej małe kwiaty są dość małe. Idą w grupach w swoich konsekwencjach. Delikatny odcień płatków mogą różnić się od bieli do głębokiej kolor liliowy.

Te małe pąki wydzielać oszałamiający słodki smak. Otwierają się wieczorem. Całą noc oni otoczyć swoje ogrody zapachowe, kwietniki. Stwarza to nieopisaną magiczną atmosferę na działce. Rankiem słodki zapach powoli znika.

Prezentowane kwiat uważany jest wieloletnia. Jednak z każdym kolejnym rokiem wzrostu będzie wydzielać wszystkie mniej smak. Dlatego ponad dwa lata nocnych fiołków nie rosną.

matrony pierzaczki może być uprawiana nie tylko w otwartym polu, ale także w doniczkach na balkonie lub werandzie. Ta roślina jest rośliną miód. To pozwala na jego zastosowanie jako dodatek do pasz dla zwierząt. Ponadto, w wielu receptur tradycyjnej medycyny jest aktywowany Wild Orchid.

do wymogów uprawy i pielęgnacji

которой представлено далее, является растением неприхотливым. Borowiec Matrona (Wild Orchid), zdjęcie, które jest przedstawiane później, jest mało wymagająca roślina. Rośnie w dobrze oświetlonych miejscach, nie obawiają się nawet bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W półcieniu Flower też czuje się dobrze.

Noc Violet woli rosnąć na glebach lekkich o neutralnym systemie jakości odwodnienia. lubi także żyzne gleby lekko zasadowe. Roślina wymaga regularnego podlewania. Jest to szczególnie odczuwalne w okresie wegetacji (późną wiosną – wczesnym latem). Jednak stojącej wody kwiat nie toleruje. Jej korzenie zaczynają gnić. W czasie suszy i słabą kwitnienia. Dlatego wieczorne podlewanie fiolet musi być aktualne, ale nie zbyt obficie.

Jest mrozoodporna kwiat, który łatwo przetrwać zimę, nawet bez dachu nad głową. Tylko w niewielkim śniegu, ale zimne zimy zaleca się pokrycie roślinie jakiś materiał ochronny.

Jeśli łodygi są wysokie, można je wyginać pod ciężarem ich łodyg. Aby tego uniknąć, można związać roślinę do wsparcia.

reprodukcja

которой садовод выполняет впервые, требует от него минимальных знаний в области разведения растений тепличным способом. Borowiec Matrona, którego hodowca uprawa wykonuje po raz pierwszy, wymaga minimum wiedzy w zakresie sposobu hodowli roślin w szklarni. W tym celu trzeba zebrać nasiona zrobić. Po dłuższym okresie kwitnienia, który kończy się w połowie czerwca, trzon tworzy się na owocach w postaci kapsuły. To i nasiona dojrzewają. Są one w kolorze brązowym. Ich wielkość wynosi od 1 do 3 mm.

Zakład może rozmnażać przez siebie siewu w okolicy. Jednak walory dekoracyjne tych nocnych fiołków może stopniowo spadać. Dla tej rośliny to ważne jest, aby częste aktualizacje lądowania.

Przynieść metodę kwiaty sadzonka nabyć w specjalistycznych sklepach Nasiona powinny być sadzone w przygotowanej gleby na początku kwietnia. Ziemia wlewa się do zbiornika, a następnie wylewa na nią nasiona. wlać się do innej warstwy gleby. Jej grubość powinna wynosić 0,5 cm. Starter musi składać się z torfu i próchnicy. Warstwa ta zagęszczona i podlewano. Sadzonki zostały pokryte szkłem lub folią.

rosnące sadzonki

которой производится рассадным способом, требует поддержания в теплице определенных условий. Borowiec opiekunka, wyrastające z nasion siewki wytwarzane sposobem wymaga konserwacji szklarni pewnych warunkach. Temperatura nie powinna być niższa niż 20 ° C, Podlewanie powinno być umiarkowane. niemożliwe jest wypełnienie roślinę.

Jeśli wszystko zostało wykonane poprawnie, po 15-17 dniach pojawią się pierwsze pędy. Sadzonki podlewane, napowietrzać. Wewnątrz szklarni do utrzymania określonych warunków, aż pojawi się łodyga 3 łazienki liść. W tym czasie, w nocy fiolet może być przygotowany do przesadzania w otwartym terenie.

Po tym procesie, roślin powinny być dobrze zakorzenione. Zaleca się, aby rozluźnić glebę blisko tułowia. Zapewni to dostęp tlenu do korzeni, promuje ich pełnego i szybkiego rozwoju. W pierwszym roku po transplantacji rośliny nie zakwitnie. Zwiększa masę arkuszy. Kwitnienie pojawią się w przyszłym roku.

Wprowadzenie nasion w glebie

размножается семенами. Borowiec Matrona (Wild Orchid) propagowane przez nasiona. Podzielenie krzewów sadzonek w tym przypadku uważane za techniki pracochłonne. Nasiona nabyć w specjalistycznych sklepach. Promuje odnowę formularzu na stronie.

Nie chcąc się rozwijać sadzonki, nasiona mogą być stosowane bezpośrednio do gleby. Sposób ten jest stosowany zarówno wiosną i jesienią. W drugim wariancie w czasie, aby nasiona w niezbędne jest mróz gleba. Na wiosnę gruntu powinna być dość ciepły. Więc pospiesz do lądowania nie jest konieczne. Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że wykonanie tej procedury może być nawet pod koniec czerwca lub na początku lipca. W tym czasie, gleba musi być dobrze rozgrzany.

Nasiona wprowadzone do gleby nie jest głęboka. Górna warstwa gleby nie powinna być większa niż 1 cm. Odległość pomiędzy nasion powinna być wystarczająca. Potem trzeba wlać ziemi. Kolejne sadzonki muszą zapewnić właściwą opiekę.

Wybór miejsca do sadzenia

требует от садовода правильного выбора участка для посева. Borowiec Matrona wymaga ogrodnik właściwego wyboru lokalizacji dla sadzenia. To może być zacieniony obszar pod drzewami. W tym przypadku, młode liście nie cierpią z palącym słońcu. Dla mieszkańców środkowych szerokościach zaleca się sadzić nasiona w dobrze oświetlonej powierzchni. Korzystne jest cieniowanie w gorących klimatach.

Gleby przed sadzeniem trzeba wykopać studnię. Gleba powinna być żyzna. Z zadowoleniem przyjmuje również obecność wysokiej jakości systemu kanalizacyjnego. W tym przypadku, woda nie będzie stać w miejscu, system korzeniowy roślin nie będą gnić.

Łóżka przed sadzeniem trzeba zapłodnienia organicznym. Również podejmowania suplementów mineralnych. Po trzech tygodniach, a nawet zanim pierwsze pędy pojawiają. Sadzonki muszą pojedynkować. Pomiędzy każdą roślinę musi wynosić co najmniej 40 cm. Są one następnie natychmiast wlano. W późnych letnich kolorach, w razie potrzeby, mogą być przeszczepione. Szczególne wymagania dotyczące doboru sąsiadów nie mają kwiat.

pielęgnacja

нетребовательны к влажности воздуха. Kwiaty borowiec matrona mało wymagająca do wilgotności. Jest to dość mrozoodporna. Rośnie równie dobrze zarówno w wysokiej i niskiej wilgotności. W ogóle, szczególną ostrożność dzika orchidea wymaga.

Do roślin kwitnących była długa i piękna, gleba wokół łodygi zaleca pielenie, podlewanie (ale nie wypełniać), poluzować. Można również okresowo zrobić nawóz. Jeśli masz normalnych warunkach pogodowych, nie ma susza lub ulewne deszcze, kwiat podlewać raz w tygodniu. Rozluźnić glebę wokół. Najlepiej jest wykonać tę procedurę w godzinach porannych.

Susza noc fioletowy boi ponad nadmiernego podlewania. Jest on odporny na szkodniki. U podstaw nadmiernego podlewania mogą gnić, co zwiększa prawdopodobieństwo jego zniszczenia glinianych pcheł. Jednakże, w zapobieganiu chorobom kwiat nie potrzebuje. Nawozy nie mogą przyczynić. Jeśli ziemia jest słaba, można karmić kompozycje kwiat mineralnych dwa razy w miesiącu.

krajobrazu

активно применяется в современном ландшафтном дизайне. Borowiec Matrona aktywnie wykorzystywane w nowoczesnym projektowaniu krajobrazu. Zaleca się stosowanie w procesie rejestracji na podwórku, na podwórku lub ścieżek spacerowych. Roślina wygląda ładnie w ogrodzie kwiatowym. Projektanci polecam sadzić grupami dzikich orchidei. Mogą one zawierać do 10 roślin.

Podczas kwitnienia to stężenie kwiatów zachwyci oko z delikatnym smaku. Można wybrać grupy kwiatostany w różnych kolorach. Stworzy to dodatkowy efekt dekoracyjny.

каждый садовод сможет самостоятельно украсить свой участок нежными сиреневыми соцветиями. Po rozpatrzeniu jak wyhodować kwiat borowiec matrona, każdy ogrodnik będzie mógł udekorować swój własny serwis delikatne pąki bzu.