538 Shares 5167 views

Ellis Island (USA)

Odpowiedź na pytanie, gdzie Ellis Island wie jakiegokolwiek Amerykanina. Nie jest to zaskakujące, ponieważ, według statystyk, prawie każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych ma w rodowodzie człowieka, który raz wszedł do kraju przez nią. Ze względu na lokalizację jest Muzeum kawałku ziemi imigracji znany na całym świecie.

nazwa

Ellis Island znajduje się na środku rzeki Hudson w Nowym Jorku. W pobliżu znajduje się południowym przylądku Manhattanie. Podczas wojny domowej, tym obszarze gruntu zakupionego przez Samuel Ellis, który otworzył dla tawernie miejscowych rybaków. To było jego imię i nazwał wyspę.

fortecą

New York w 1808 roku, kupił kawałek ziemi od właściciela spadkobierców, a następnie natychmiast sprzedał go do rządu federalnego na 10 tysięcy dolarów. Następnie Ellis Island (USA), jest korzystnie używany jako twierdzą i arsenału, która miałaby być skonstruowana baraki. Ta rola grał ponad osiemdziesiąt lat. Cokolwiek to było, przez cały ten czas ani razu nie używany do obrony miasta.

Bastion imigranci

Począwszy od 1814 roku to miejsce wyprzedziła pierwszą masową falę imigrantów. Nie zatrzymują skrajnego ubóstwa lub trudne warunki przekroczeniu oceanu. Ludzie po prostu szukają lepszego życia. Z roku na rok liczba imigrantów stale rośnie, dzięki czemu w 1892 roku została podjęta decyzja przez władze na otwarciu centrum imigracyjnego. Głównym celem jej pracowników było zarejestrować ludzi pochodzących którzy musieli spełnić szereg wymagań dotyczących zdrowia, sytuacji finansowej oraz dostępności doświadczenia zawodowego. Oryginalny budynek spłonął w 1897 roku. Jakiś czas później, lokalni architekci zbudowali duże centrum ze szpitalem, jadalnia i pralnia. Było to ułatwione, zwiększając obszar wyspy od 12 do 14,8 ha. Fakt ten wynika z faktu, że podczas budowy metra w Nowym Jorku, tutaj eksportowanego wykopano ziemię.

Zarejestruj imigrantów

Wszyscy imigranci, którzy przybyli na Ellis Island, czekając na ostateczną decyzję dotyczącą ich przyszłe przeznaczenie w dość trudnych warunkach. Wielu z nich zmarło i nie czekając na wyniki badań. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w dusznym pokoju w tym samym czasie może być kilka tysięcy ludzi, którzy przeszli badania lekarskie. Według statystyk, jedna na pięć z nich wyznał, kretyn, a wielu zostało wykluczone jako potencjalnych nosicieli gruźlicy.

w sumie ponad dwanaście milionów ludzi zostało przetestowane na wszystkich latach centrum imigracyjnego. Według statystyk, na Ellis Island każdego dnia przyszedł do średnio 5 tysięcy imigrantów. Dla wielu imigrantów z tego punktu, że zaczął tworzyć marzenia. Jednocześnie ponad 3,5 tysiąca osób (prawie połowa z nich – dzieci) zmarł w miejscowym szpitalu, a nie stać się obywatelami Stanów Zjednoczonych.

muzeum

Ellis Island Imigracja Muzeum zostało otwarte w dniu 9 września 1990 r. W tym lokalne władze udało się zachować historię jednego z największych ludzkich okresów migracji. On jest jedynym punktem na tym odcinku ziemi. Jednak wielu Amerykanów uważa to świętym miejscem turystycznym, więc zawsze jest dużo zwiedzających. Wszyscy ci, którzy chcą mieć możliwość spojrzenia na ponad dwa tysiące przedmiotów, w tym unikatowe fotografie, dzienników okrętowych z listami osób, aby nagrać wspomnienia świadków i innych. Wielu Amerykanów tu w poszukiwaniu śladów swoich przodków. Ponadto, znajduje się kamienna płyta, na której do płyt miedzianych nazwy powlekane przybyłych na Ellis Island w różnych czasach ludzi. Te etykiety są tutaj istnieje 470.

Główną ideą, która przyniesie władze lokalne do wszystkich gości, otwarcie muzeum jest to, że każda osoba, która jest twarda i dużo pracy na własną rękę może osiągnąć wielki sukces. Jest to prawdą, ponieważ wyspa ta jest w rzeczywistości, był symboliczny początek realizacji amerykańskiego snu dla wielu imigrantów.

ciekawostki

Według jednego z miejscowej legendy, nazwy wielu europejskich imigrantów, którzy przybyli w różnym czasie na Ellis Island zostały zmniejszone, wypaczony lub nieprawidłowo zapisane pracowników centrum imigracyjnego. W związku z tym, dla niektórych Amerykanów czasami staje się bardzo trudne do znalezienia się na liście swoich przodków.

Geograficznie wyspa jest bliżej do stanu New Jersey, jednak należący do Nowego Jorku. Po sztucznym zwiększeniem obszaru Ellis, moc pierwszych wymienionych amerykańskich okręgów administracyjnych przewidzianych roszczenia do terytorium. Postępowanie Sądu Najwyższego na faktem, zdecydowano, że obszar ziemi musi być w tym samym czasie pod jurysdykcją obu państw. Działa on w naszych czasach.

Wiele osób błędnie mylić powierzchnię gruntów w rzece Hudson z powodu podobnych nazwach z innymi działek, które noszą imiona Gilberta i Ellice. Wyspy te są brytyjski własnością i jest położony w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Ich łączna powierzchnia wynosi 956 kilometrów kwadratowych. Składają się one z 37 dużych wysp i atoli. Miejscowa ludność nie przekracza znak 56 tysięcy osób. W sercu lokalnej gospodarki opiera się na wydobycie fosforyn, jak również uprawy palm kokosowych i produkcji kopry. Nic wspólnego z USA Ellis Island oni nie.

Immigration Museum jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród turystów przybywających do Nowego Jorku. Odwiedzić to bardzo proste. Promy, opłata, która wynosi 17 dolarów, wysłał w jego kierunku co 20 minut. Ponadto, w trakcie podróży, podróżni mogą zobaczyć z bliska Statuę Wolności.